22. 9. 2023 | Kateřina Kubatková

Akce Pojď hrát hokej za Stadion přilákala do Kalich Areny 19 nadšených dětí

Ve čtvrtek 21. září proběhl v Kalich Areně nábor mládeže s názvem "Pojď hrát hokej za Stadion". Této akce se zúčastnilo celkem 19 dětí, které si vyzkoušely různé aktivity na ledě i mimo něj. Rodiče se dozvěděli, jaké to je mít doma malého hokejistu a co tento sport obnáší.

Ve čtvrtek 21. září se v Kalich areně konala náborová akce s názvem "Pojď hrát hokej za Stadion". Na zimní stadion v Litoměřicích si našlo cestu celkem 19 dětí spolu se svými rodiči. Budoucí hokejisty a hokejistky nejprve čekal program v tělocvičně, kde si spolu s trenéry zahráli několik her, poté se přesunuli na led. Rodiče se zúčastnili přednášky o tom, jaké to je mít doma malého hokejistu, jaké jsou přínosy tohoto sportu a co obnáší.

Poté děti nazuly brusle, helmy a rukavice a šlo se na led. Zde je čekalo mnoho aktivit s kužely, brankami a nafukovacími balonky. Kromě trenérů pomáhali potenciálním budoucím kališníkům i hráči A týmu, konkrétně Jakub Černohorský, Riku Sihvonen, Markus Korkiakoski, Přemysl Svoboda, Kale Costa a Lukáš Pařík. Všichni zúčastnění si celou akci moc užili.

Bruslařské dovednosti mohou děti pilovat na víkendových kurzech bruslení. Ty probíhají každou sobotu a neděli od 8 do 9 hodin. Kurzovné činí 50 Kč. Ti, co nestihli nábor, se mohou k mladým kališníkům připojit i nadále, a to na trénincích přípravky každé pondělí a čtvrtek od 15:15 do 16:15.