4. 9. 2023 | Kateřina Kubatková

North Star Cup 2023: Kališníci získali bronz! Vyhrála pražská Sparta

Pět mládežnických týmů včetně Litoměřic má za sebou atraktivní turnaj North Star Cup 2023, jenž se konal 2. – 3. září v Kalich Areně. Celkovým vítězem se stala pražská Sparta, domácí Stadion byl třetí.

Velmi úspěšný turnaj mají za sebou litoměřičtí šesťáci, kteří se zúčastnili víkendového turnaje North Star Cup 2023, který se konal v Kalich Areně. Kromě domácího celku se zde představily týmy Mladé Boleslavi, Sparty, Karlových Varů a Liberce.

Celé klání ovládla pražská Sparta, a to jak v zápasech, tak v samostatných nájezdech, které se konaly po každém duelu. Stříbrné medaile si odvezla Mladá Boleslav a bronzové byly Litoměřice, které však byly za druhým týmem pouze kvůli výsledku vzájemného zápasu. Za nimi se pak umístili Bílí Tygří a pátá byla karlovarská Energie.

Mládežníci Stadionu vstoupili do turnaje velmi vyrovnanou bitvou s pozdějším celkovým vítězem. Utkání skončilo remízou 4:4, ale v nájezdech vyhráli domácí 3:2. Poté nastoupili proti Mladé Boleslavi, která se stala jediným přemožitelem Litoměřic a zvítězila poměrem 9:4 a 2:1 v nájezdech.

Neděli svěřenci trenéra Janouška začali duelem s Karlovými Vary, kterým nadělili deset gólů. Celkové skóre zápasu bylo 10:4 a 1:0 po nájezdech. Poslední zápas absolvovali domácí šesťáci s Libercem, který porazili 7:3 a 3:1 v nájezdech.

Při celkovém vyhlášení se vyhlašovali i nejlepší hráči utkání, pro které dodala ceny firma Střída Sport. Cena pro nejlepšího brankáře zůstala pod Radobýlem, kategorii totiž ovládl domácí mladík Matyáš Kopecký. Mezi obránci zvítězil Jakub Lexa z Liberce. Adam Trojan s Mladé Boleslavi se stal nejlepším střelcem. Poslední oceněnou kategorií byl nejlepší nahrávač, kterým je Alex Rodič ze Sparty.

Všichni si turnaj moc užili a těší se na další podobné akce.