17. 1. 2022 | Martina Kramerová

Litoměřice a Děčín přivítají Mládežnické mistrovství ČR výběrů krajů U15

V Litoměřicích a Děčíně se ve třetím lednovém týdnu uskuteční za podpory Českého hokeje, Ústeckého hokeje, Ústeckého kraje, města Litoměřice a Děčína Mládežnické mistrovství České republiky výběrů krajů kategorie U15. Týmy jednotlivých krajů se utkají ve skupinové fázi a v bojích o první tři místa. Zápasy skupiny A budou hostit Litoměřice, utkání skupiny B se odehrají v Děčíně. Finálový duel a souboj o třetí místo uvidí litoměřická Kalich Arena.

V programu letošní hokejové sezony se po tříletém odstupu zaviněném epidemií koronaviru znovu objeví Mládežnické mistrovství ČR výběrů krajů U15, které se obvykle koná každé dva roky na některém ze zimních stadionů v Čechách nebo na Moravě. Tentokrát republikový šampionát proběhne v Ústeckém kraji v termínu od 20. do 23. ledna 2022. Turnaj přivítají Litoměřice a Děčín.

Čtrnáct mužstev ze čtrnácti krajů začne cestu za titulem ve skupinové fázi. Týmy budou rozděleny do dvou skupin – A a B. Ve skupině A se představí výběry Ústeckého, Libereckého, Královehradeckého, Olomouckého a Pardubického kraje a kraje Vysočina a Praha. Ve skupině B změří síly týmy Středočeského, Jihočeského, Zlínského, Moravskoslezského, Jihomoravského, Plzeňského a Karlovarského kraje. .

Utkání skupiny A uvidí litoměřická Kalich Arena, duely ve skupině B pak hostí Zimní stadion v Děčíně. Finále a zápas o třetí místo proběhne stejně jako skupina A v Litoměřicích. .

Ve skupinách se mužstva utkají systémem každý s každým, vítězům budou do tabulky vždy započteny dva body. V případě remízy získá každý tým jeden bod. Výběry, jež se v obou skupinách umístí na prvních místech, sehrají následně finálový duel. Mužstva z druhých příček se utkají o třetí příčku. .

Zápasy se budou ve skupinové fázi hrát na 3x15 minut, utkání o umístění se odehrají na 3x20 minut.

„Jsme moc rádi, že nám bylo přiděleno pořadatelství a můžeme tak velký turnaj v Litoměřicích a Děčíně uspořádat. Je skvělé, že jsme dokázali získat podporu od partnerů, bez kterých by turnaj nešel zorganizovat. Všichni se na akci moc těšíme a doufáme, že si hráči užijí parádní čtyři dny,“ uvedl místopředseda KVV Jan Fišera. .