17. 10. 2020

Patrik Marcel o zálibě v rybaření: Chytám pro radost, nelovím trofeje

Na ledě patří mezi tvrdé obránce. Mezi fanoušky je známá jeho záliba v boxu. Málokdo ale ví, že ve volném čase chodí Patrik Marcel také na ryby. „V dnešní době mám asi nejradši tu pohodu. Odpočinout si u řeky na rybách je příjemný relax," říká litoměřická čtyřiačtyřicítka o svém koníčku.

Odkdy se věnuješ rybaření a co tě na tomhle koníčku nejvíc baví?

Začal jsem chodit na ryby zhruba v šesti letech s tátou. Chytali jsme na Lipně a tehdy to pro mě byl adrenalin, proto mě to asi bavilo. V dnešní době mám asi nejradši tu pohodu. Odpočinout si u řeky na rybách je příjemný relax.

Jaký je tvůj nejhezčí rybářský zážitek?

Letos jsem měl na úlovky mizernou sezonu. Mezi mé nejhezčí zážitky patří vzpomínka na den, kdy jsem ve velkém dešti chytil na vláčení za dvě hodiny šest štik. Ale to už je hodně dávno.

Patrika Marcela na rybách často doprovází jeho rodina. Foto: Archiv P. Marcela

Jaké návnady máš nejčastěji na háčku?

Chytám tak nějak na všechno, často návnady střídám. V poslední době jsem si docela oblíbil boilies.

Máš rád ryby i na talíři a na jaký způsob jsi je dopřáváš?

Jasně, jako správný rybář si rád dám rybu k jídlu. Nejradši mám klasiku, smaženého kapra pěkně pokapaného citronem, s nějakou dietní verzí salátu. Na Vánoce ideální.

Prozradíš své oblíbené místo, kam chodíš chytat?

Nejčastěji chodím tady v Litoměřicích k novému mostu na Labe, nebo do Třeboutic. Občas zajedu i na Žernosecké (Píšťanské) jezero.

Které techniky rybaření praktikuješ?

Různě, podle nálady. Mám pruty na všechno, takže způsoby střídám. Pokud jdu na ryby sám, tak třpytkuju. Když jedu s rodinou, tak nahodím, zapnu „pípáky“ a věnuju se rodině.

Byl jsi někdy na rybách i v zahraničí?

Rozhodně mě láká vyjet na moře a chytat. Člověk si řekne co na tom je hezkého, ale na vlnách a nekonečném moři je to úplně něco jiného než u nás na řece nebo rybníku. Musí to být krásný zážitek, ale zatím se mi nepoštěstilo se vydat rybařit někam za hranice.

Účastnil jsi se někdy rybářských závodů?

V šestnácti letech jsem byl na závodech. Trvaly 24 hodin a po dvanácti hodinách jsme museli měnit místo rybolovu. Ale já chytám pro radost, nepotřebuji se měřit s ostatními a nelovím trofeje.