18. 2. 2020 | Vít Trubička

Hráli jsme jako tým a tlačili se do brány! To přineslo ovoce, hlásí Jan Strejček

Utkání proti pražské Slavii zhodnotil úvodní střelec Stadionu Jan Strejček. Řízný bek svým vyrovnávacím gólem započal úspěšnou cestu Litoměřic za obratem. Díky tomu brali kališníci po delší době tři body. „Sedli jsme si v kabině a nastavili určitá pravidla, která ve zbylých zápasech musíme dodržovat,“ řekl hráč s devadesátkou na zádech o zlomu po osmizápasové sérii proher.

Po delší době se vám povedlo vyhrát za tři body. Jak dobře to zní?

Měli jsme osm proher za sebou, po kterých jsme si sedli v kabině. Už to začalo s Chomutovem a momentálně jsme chtěli více. Díky tomu jsme také vyhráli za tři body.

Dá se tedy říci, že ta nepříznivá série je již zažehnána?

Doufejme, že ano. Budeme se snažit pracovat v rámci těch pravidel, která jsme si nastavili a snad nám to bude nosit ovoce.

41
střel vyslali Litoměřičtí na Martina Michajlova, zatímco sešívání vypálili jen dvaadvacetkrát.

Co byl v tomto utkání klíč k úspěchu?

Myslím si, že jsme hráli jako tým, hráli jsme jednoduše do brány, tlačili se tím směrem a z toho padaly góly.

Nabudilo vás i brzké vyrovnání gólem z vaší hole?

Spíše nás povzbudil gól, který jsme dali třicet vteřin před koncem první třetiny. Soupeře to trochu srazilo, kdežto my jsme po něm byli na koni. Hra ale byla podle mě pořád stejná.

V závěru hra celkem vygradovala, k vidění byly i pěstní potyčky a následné vyšší tresty. Bylo to něco očekávatelného vzhledem k celkovému průběhu zápasu?

Rozdíl byl jen jednobrankový. Slavia chtěla udělat vše pro to, aby nás stáhla. A třeba se jim to i trochu povedlo, ale my jsme se nedali a šli jsme si za ziskem tří bodů.

Již ve středu vás čeká Vsetín. Motivují vás poslední dvě výhry k tomuto klání a přistoupíte k němu stejně?

My jsme si nastavili pravidla, která platí na utkání se všemi týmy. Budeme chtít hrát aktivně se zabezpečenou obranou a snad nám to zase přinese zisk všech třech bodů.