28. 3. 2019

Bronzový úspěch! Páťáci vybojovali na turnaji Winter Game třetí místo

Pátá třída má za sebou první posezónní turnaj. V domovské Kalich Areně přivítala hosty z Vimperku, Brna a Benešova. V náročné konkurenci pětka získala čtyři body a obsadila třetí místo. Mladí kališníci se rovněž blýskli v individuálních dovednostech. David Horák se stal nejrychlejším bruslařem při jízdě v oblouku, Tomáš Chlouda pak nejlepším obráncem.

Kapitán Matěj Vahalík s dortem pro litoměřický tým

Do turnaje vstoupili hráči Stadionu duelem s pozdějším vítězem celé Winter Game z Vimperku. Na šumavský tým bohužel kališníci nestačili ani v jednom ze dvou dvacetiminutových poločasů, posléze ani v samostatných nájezdech. O něco lépe si Litoměřičtí vedli v druhém utkání proti Benešovu. Ze střetnutí s Lvem vyválčil Stadion tři body, dva za vítězství v druhé půli zápasu, jeden za úspěšnější samostatné nájezdy. Jako poslední se páťáci střetli s brněnskými Warriors. Moravané sice vyhráli obě půlky samotného utkání, ovšem v nájezdech byl opět úspěšnější litoměřický tým. Tím kališníci získali další bod a zakončili tak celkový bodový zisk na čísle čtyři.

Výsledky litoměřického týmu

HC Stadion Litoměřice – HC Vimperk 0:6 a 0:3, nájezdy 0:3
HC Stadion Litoměřice – HC Lev Benešov 1:2 a 3:1, nájezdy 2:1
HC Stadion Litoměřice – HCM Warriors Brno 3:5 a 3:6, nájezdy 2:1

Konečné pořadí turnaje

1. HC Vimperk – 14 bodů
2. HCM Warriors Brno – 10 bodů
3. HC Stadion Litoměřice – 4 body
4. HC Lev Benešov – 2 body

Lukáš Chlouda s oceněním pro nejlepšího obránce

Součástí Winter Game bylo i poměření sil v individuálních dovednostech jednotlivých hráčů. Hráči spolu soutěžili v několika různých disciplínách, kterými byly rychlost bruslení, rychlost bruslení při jízdě v oblouku, přesnost střelby a pro gólmany úspěšnost v samostatných nájezdech. Nejrychlejším bruslařem se stal vimperský Tomáš Vondráček. Při jízdě v oblouku ukázal nejvyšší rychlost litoměřický David Horák. Post nejpřesnějšího střelce připadl benešovskému Štěpánu Škvorovi. Nejvyšší úspěšnost při zachytávání samostatných nájezdů prokázal Dominik Valášek z brněnských Warriors.

Individuální ocenění se předávala i za výkony v zápasech. Nejužitečnějším hráčem během jednotlivých utkání se stal Tomáš Velek z Vimperku. Pozici nejlepšího útočníka vybojoval hráč Warriors Brno Bohumír Sýkora. Ocenění pro nejlepšího obránce zůstalo v domovském prostředí, získal jej totiž litoměřický Lukáš Chlouda. Nejlepším gólmanem turnaje se stal Adam Řezáč hájící barvy benešovského Lva.