25. 11. 2012 | Michal Sabó

Škoda toho, že jsme ten třetí gól nedali, řekl po derby Pavel Mrňa

Vůbec poprvé zažil Pavel Mrňa za dobu svého působení v Litoměřicích atmosféru ústeckého derby. V utkání se podílel na kontaktní brance Kryštofa Kafana a byl i u sporné situace v závěru. "Myslím si, že to byl gól, měla být minimálně penalta," řekl po utkání. Po předvedeném výkonu svého týmu věří v zisk bodů v následujících těžkých duelech.

Je za námi druhé letošní derby. Opět jste sice prohráli, ale tentokrát jste minimálně na bod měli. Co si myslíš ty?

První a třetí třetinu jsme myslím hráli dobrý hokej. Ve druhé třetině jsme vůbec nedělali to, co jsme měli. Nechávali jsme jim volné střední pásmo, Ústí nám tam procházelo, dostali jsme dva góly. Třetí třetinu jsme se zvedli, ale škoda toho, že jsme ten třetí gól nedali.

U druhého gólu Kryštofa Kafana jsi byl i ty, přihrál jsi na něj. Můžeš zpětně popsat tu akci?

Tam jsem dostal výbornou nahrávku ve středním pásmu od Ládi Slížka. Věděl jsem, že mám rychlost a toho hráče udělám. Viděl jsem, že Kryštof jde do brány, tak jsem mu to nahrál a věřil jsem, že to trefí.

Jaká byla po tom gólu na střídačce nálada?

Dali jsme kontaktní gól na 2:3, tak jsme věřili. Měli jsme celou třetí třetinu tlak. Zbývalo pár minut do konce, takže jsme věřili, že jsme schopni ten gól dát. Myslím, že jsme ho dali, ale rozhodčí ho neuznal, nedá se nic dělat.

Myslíš tedy, že jste stihli dostat kotouč do branky dříve, než byla posunuta?

Hlavně na začátku té situace tam, myslím, dorážel Honza Rudovský a jejich hráč to vyhodil rukou z brankové čáry, což měla být určitě penalta. Po té druhé střele jsem viděl puk hluboko v brance, když už byla posunutá. Myslím si, že to byl gól, ale měla být minimálně penalta.

Hráli jste dobře v přesilovkách, vstřelili jste v nich dvě branky. Je to náznak toho, že by to mohlo být v dalších zápasech v přesilovkách lepší?

Je pravda, že přesilovky jsou silná zbraň, ale nám se moc nedařily. Trochu jsme je potrénovali, dali jsme z toho branky a musíme to přenést do dalších utkání.

Máte před sebou dvě těžká utkání. Nejprve jedete do Olomouce, poté do Boleslavi. S výkonem, který jste předvedli proti Ústí, je ale možné přivést body, že?

Myslím si, že když budeme hrát jako ve třetí třetině, na krev a s nasazením, jaké tam bylo, tak určitě musíme dovést nějaké body. Bod nebo dva z těch utkání musíme vydolovat. Když budeme hrát znovu stejnou hru, tak se to určitě povede.

Věříte tomu, že se dostanete do Vánoc mezi osm nejlepších? Zatím jste devátí.

Je teda pravda, že jsem se na tabulku vůbec nedíval. Když ale budeme hrát tak jako v posledním utkání, tak můžeme určitě stoupat nahoru. Šance tedy určitě je.

Na derby přišla velice slušná návštěva, dorazilo 1730 diváků, bylo to na atmosféře znát?

Abych se přiznal, tak derby Litoměřice - Ústí n/L jsem hrál poprvé. Fanoušci, kteří přišli, vytvořili výbornou atmosféru, takže jim za to patří náš dík.

Jak se hrálo tobě osobně?

Snažím se hrát každý zápas naplno. Nebylo to ono snad jen ve druhé třetině, kdy jsme přestali hrát celý tým. Ve třetí jsme byli v laufu, pomohl tomu ještě ten gól, pak už to bylo dobré. Musíme si to přenést do dalších utkání, pak máme šanci hrát s každým. V této lize může každý porazit každého.

Proběhlo nějaké hecování mezi vámi a bývalými litoměřickými hráči v dresu Ústí?

Akorát jsme se před zápasem pozdravili s pár kluky, které znám. Jinak si myslím, že tam nic zvláštního nebylo.