Archiv

Posledních 30 článků

6.6.Dvacítka zná nominaci pro kemp v Rokycanech, figurují v ní i kališníciMartina KramerováVýkonný výbor v pátek schválil podobu realizačního týmu reprezentační dvacítky, teď zná nejstarší mládežnická kategorie i nominaci na první přípravný kemp, který se uskuteční od 14. do 19. června v Rokycanech. A nechybí v něm ani kališníci. Vedle hráčů bude Stadion zastupovat také David Bruk, jenž se stal asistentem Karla Mlejnka, a kondiční kouč Martin Iterský.
5.6.David Bruk nově asistentem u reprezentace U20! Miroslav Přerost povede devatenáctkuMartina KramerováJe rozhodnuto! Výkonný výbor Českého hokeje v pátek schválil složení realizačních týmů mládežnických reprezentací. Hlavní trenér Stadionu David Bruk bude zastávat funkci asistenta u kategorie U20. Kondičním koučem pak byl jmenován Martin Iterský. Miroslav Přerost povede jako hlavní kouč devatenáctku, u které nadále zůstává také Benjamin Sequens, nově se k ní v pozici fyzioterapeuta přidá Petr Benda a jako manažer týmu Jan Fišera. Bývalá hráčka Stadionu Tereza Sadilová bude media manažerkou ženského národního týmu.
5.6.Výkonný výbor schválil herní model Chance ligy pro příští sezonu. Jak se bude hrát?Martina KramerováVýkonný výbor rozhodl. Chance liga se ve příští sezoně bude hrát v podobě, kterou na nedávném aktivu schválily všechny přihlášené kluby. Sestoupit mohou až čtyři mužstva, vítěz soutěže získá právo startovat v extralize. Jak bude herní systém druhé nejvyšší soutěže vypadat?
4.6.Návrat ze Srbska? Touha zahrát si za mateřský klub, říká Michal DanielFilip HulínStadion minulý týden začal letní přípravu a s kališníky trénuje i navrátilec ze Srbska Michal Daniel, který bojuje o místo v kádru pro další sezonu. ,,Letní příprava zatím probíhá celkem bez problémů, všichni se snaží a pracují na 100 procent. Máme za sebou několik tréninků a na každém se snažíme stupňovat tempo, přidat zátěž nebo počet opakování,“ zhodnoti přípravu dvacetiletý útočník. Zároveň se rozpovídal i o svém angažmá na Balkáně.
2.6.Míček a Tvrzník vyválčili zlato na turnaji Pee-Wee! Teď je přivítal hejtman Martina KramerováLitoměřičtí mládežníci Tobiáš Tvrzník a Tadeáš Míček se v uplynulé sezoně zúčastnili s českým týmem Czech Knights prestižního turnaje Pee-Wee v kanadském Québecu, odkud přivezli zlaté medaile. Teď se za vítězství dočkal tým další pocty. Hráče u sebe přivítal hejtman Ústeckého kraje, aby jim poděkoval za skvělý výsledek a reprezentaci kraje.
31.5.Start společné přípravy? Fyzické testy, silový trénink, posilovna i běhTV StadionStadion na začátku týdne odstartoval společnou část suché přípravy a hráči se už od začátku pořádně činili. Kondiční trenér pro ně připravil fyzické testy i řadu dalších "chuťovek". Nechyběla posilovna, různá speciální cvičení ani běh. „Letní příprava všeobecně oblíbená není. A u mě je to stejné," smála se staronová posila Litoměřic Martin Procházka.
29.5.Kališníci v zahraničí: Švýcarsko? Příležitost se osamostatnit, říká David HamrVít TrubičkaTrochu jinou cestu zvolil bývalý kališník David Hamr. Za sebou už má druhou sezonu v týmu EV Zug v nejvyšší švýcarské dorostenecké soutěži a celkem úspěšně bojuje o místo v sestavě. „Dost mi dalo, že jsem se osamostatnil a naučil se jazyk,“ našel mladý útočník hlavní výhody toho, proč se rozhodl odejít do zahraničí.
26.5.Chance liga v příští sezoně? Kluby rozhodly. Podobu musí schválit výkonný výborMartina KramerováChance liga zažila v úterý velice důležitý zlom. Na aktivu všech klubů, který se uskutečnil v Praze, zástupci všech devatenácti týmů schválili podobu soutěže pro příští sezonu. Tu ještě musí posvětit výkonný výbor. Systém by však měl být podobný tomu, podle něhož se hrálo v loňském soutěžním ročníku.
26.5.Daniel Sadil: Kádr jsme vybírali pečlivě. Pro hráče dvacítky má být Stadion první volbouMartina KramerováStadion zahájil přípravu na příští sezonu a na startu nechyběla ani oficiální tisková konference, které se zúčastnili představitelé klubu i hlavní trenér reprezentace U20 Karel Mlejnek. V jejím průběhu zaznělo mnoho důležitých informací o struktuře kádru, posilách, koncepci i rozpočtu. O skladbě týmu či nových tvářích následně promluvil i předseda klubu Daniel Sadil. „Tým jsme tentokrát budovali velice pečlivě. A to jak z pohledu hokejových dovedností, tak z hlediska charakterových vlastností. Pro hráče dvacítky, kteří nepůjdou do zahraničí nebo nedostanou patřičnou šanci v extralize, by měly být Litoměřice první volbou,“ řekl.
26.5.Jan Fišera byl znovu zvolen místopředsedou krajského výkonného výboruMartina KramerováÚstecký krajský výkonný výbor ČSLH zná své složení na další čtyři roky. Na období let 2020-2024 byl jako místopředseda KVV opětovně zvolen ředitel Stadionu Jan Fišera. „Jsme rádi, že došlo k našemu jednomyslnému zvolení. To nám dává silný mandát pokračovat v započaté práci," shodli se všichni funkcionáři.
25.5.Stadion odstartoval společnou přípravu! Co zaznělo na oficiální tiskové konferenci?Martina KramerováStadion v pondělí odstartoval společnou letní přípravu, kterou symbolicky otevřela oficiální tisková konference s čelními představiteli klubu a trenérem reprezentace U20 Karlem Mlejnkem. Ti promluvili o příští sezoně, postupném skládání týmu i koncepci projektu Dukla.
22.5.Útočník Miškář o návratu: Zpátky do Litoměřic se strašně moc těšímMartina KramerováZa Stadion si už v minulosti zahrál, teď se do kališnického dresu vrací. Po dvou letech bude součástí litoměřické kabiny opět Patrik Miškář. Čtyřiadvacetiletý útočník se zpátky pod Radobýl těší a doufá, že příští sezona bude úspěšná. „Strašně moc se těším. Nabídka od Litoměřic se mi líbila nejvíc,“ řekl mladý forvard.
21.5.Stadion jde s dobou! Klub nově využívá moderní Klubový informační systémMartina KramerováStadion se snaží zlepšovat po všech stránkách a jde s dobou. Nově bude mít klub k dispozici moderní Klubový informační systém, který po mnoha stránkách vylepší a zefektivní práci a interní komunikaci mezi hráči, trenéry a rodiči ve všech kategoriích. Co všechno nový systém umí?
20.5.Chance ligu zasáhla smutná zpráva. Náhle zemřel třebíčský trenér Radek NovákMartina Kramerová Českou hokejovou scénu zasáhla smutná zpráva. Náhle a nečekaně zemřel teprve sedmačtyřicetiletý trenér Radek Novák, který působil v Horácké Slavii Třebíč. HC Stadion Litoměřice vyjadřuje jeho současnému klubu, rodině i všem pozůstalým upřímnou soustrast.
19.5.Stadion vítá staronovou posilu! Klub získal dalšího útočníkaMartina KramerováStadion doplnil do skládačky sestavy pro příští sezonu další dílek. V kališnickém dresu bude v nadcházejícím soutěžním ročníku působit Patrik Miškář. Čtyřiadvacetiletý útočník v uplynulé sezoně vystřídal tři kluby – zahrál si za extraligový Hradec Králové a prvoligové celky Prostějova a Kadaně. Pod Radobýl se mladý forvard vrací po dvou letech, za Litoměřice už totiž v minulosti nastupoval.
16.5.Do Litoměřic se moc těším! Projekt se mi líbí, říká hvězdný bek VýtiskMartina KramerováJuniorský mistr světa, vítěz extraligy a majitel spousty dalších medailí a ocenění. Obránce Jan Výtisk za sebou má velmi bohatou hokejovou kariéru, v níž bude pokračovat v Litoměřicích. Ve Stadionu má plnit funkci kapitána a předávat zkušenosti. Jak se jeho angažmá pod Radobýlem urodilo? „S panem Králem jsme se bavili, jak budu pokračovat v kariéře a z jeho strany přišel nápad, jestli bych to nechtěl zkusit v Litoměřicích. Mně se nápad líbil, nechal jsem si to projít hlavou a nakonec jsem nabídku přijal,“ řekl osmatřicetiletý obránce.
15.5.Přestupová bomba! Stadion získal věhlasného obránceMartina KramerováKališníci ulovili pořádného sólokapra. Klubové vedení se při sestavování kádru na příští sezonu dohodlo s extraligovou ikonou Janem Výtiskem. Osmatřicetiletý obránce se pyšní extraligovým titulem, který získal s Libercem, jedním stříbrem a dvěma bronzy. V nejvyšší hokejové soutěži odehrál přes tisíc zápasů, čtyřikrát se stal vítězem statistiky Radegast Index. S reprezentační dvacítkou v roce 2001 navíc vybojoval titul světových šampionů. V Litoměřicích se tak brzy představí hodně zvučná posila.
14.5.Česko vs. Slovensko! Odstartoval virtuální repre duel fanoušků. Zapojte se takéFilip HulínSouboj, který tu ještě nebyl. Zástupci obou svazů připravili reprezentační duel fanoušků. Ten se bude odehrávat ve fyzických, vědomostních a interaktivních hrách v e-hokeji. Součástí tohoto souboje budou nejen fanoušci, ale i známe hokejové tváře obou zemí. Souboj odstartoval již 11. května spuštěním prodeje virtuálních vstupenek.
14.5.Mládeži začala letní příprava. Jaký byl pro hráče návrat k tréninku?Vít TrubičkaMladým hráčům Stadionu minulý týden začala letní příprava. Ve všech kategoriích se tak už naplno rozjel kolotoč tréninků a mladí kališníci mají před sebou více než měsíc tvrdé práce v tělocvičně, na atletickém stadionu i v terénů, aby byli co nejlépe připraveni na nový ročník. „Těšili jsme se na společné setkání,“ znělo shodně od různých hráčů poté, co závěr uplynulé sezony i další plány narušila epidemie koronaviru.
13.5.Nováček Holý: Litoměřice? Líbí se mi, jak to v klubu funguje. Roli hrál i trenér BrukMartina Kramerová Má za sebou několik prvoligových štací. Působil třeba na Slavii, v Kadani nebo Jihlavě. Zaznamenal i několik startů v extralize, kde si zahrál za mateřskou Plzeň. Teď bude Jan Holý oblékat kališnický dres. „Litoměřice jsem si vybral, protože se mi líbí, jak to v klubu funguje. Každým rokem je to lepší a lepší. Roli hrál i trenér Bruk,“ přiznal pětadvacetiletý obránce.
11.5.Navrátilec Procházka: Ke klubu mám vztah! Zpátky se moc těšímMartina KramerováVe Stadionu zaznamenal svůj premiérový start v dospělém hokeji a pod Radobýl se v následujících letech ještě několikrát vrátil. Naposledy oblékal kališnický dres v sezoně 2015/2016. Po podpisu smlouvy na příští sezonu se po čtyřech letech opět objeví ve známém prostředí. „Jednání probíhalo rychle. Na Litoměřice mám hezké vzpomínky a ke klubu mám vztah. I to pomohlo v rozhodování,“ řekl zkušený útočník o návratu na sever Čech.
6.5.Stadion sestavil trenérské týmy mládeže pro příští sezonu. Jak budou vypadat?Martina KramerováStadion se v době letní pauzy intenzivně chystá na další hokejový ročník a vedení v rámci příprav provedlo několik změn. Ty se mimo jiné týkají také složení realizačních týmů mládeže. Šeftrenérem mládežnických kategorií nadále zůstává Vladimír Domin. U juniorů pokračuje Milan Buďa. Dorost nově povede Pavel Zuziak. Jak budou trenérské týmy u mladých kališníků vypadat? A kdy začne sportovní příprava na novou sezonu?
4.5.Odcházející kapitán Voženílek: Na Stadion budu vzpomínat celý život!Filip HulínDaniel Voženílek prožil v letošní sezoně třetí ročník v dresu s kalichem na prsou, který byl prozatím i jeho poslední. Rozhodl se totiž vyslyšet nabídku z nejvyšší soutěže. V uplynulém soutěžním ročníku litoměřický kapitán zaznamenal celkem 64 bodů, což ho vyšvihlo na druhé místo bodování celé ligy. Navíc byl vyhlášen nejlepším útočníkem soutěže a vešel se i do All-Star týmu. Teď si zkušený forvard zahraje extraligu v dresu Motoru. ,,Důvod je rozhodně posun v kariéře, v Litoměřicích jsem si neměl na co stěžovat a jsem rád, že posun přijde. Snad bude úspěšný,“ vysvětlil důvody k odchodu.
4.5.Patnáct let v Litoměřicích? Neskutečně mě to bavilo, hlásí bývalý junior BacílekVít TrubičkaSezona 2019/2020 byla v kališnickém dresu zřejmě poslední pro několik juniorů ročníku 2000. Jedním z nejoddanějších bojovníků byl bezpochyby Tomáš Bacílek, který od svých čtyř let nehrál jinde než v Litoměřicích. „Táta mě tehdy trochu nečekaně odvezl na trénink do Lovosic,“ popsal svůj úplný hokejový počátek dnes už bývalý juniorský bek.
2.5.Další posila do útoku! Ve Stadionu pokračuje produktivní forvard BeranMartina KramerováV Litoměřicích hrál už loni, fanoušci se na něj ale mohou těšit i letos. Útočník Matěj Beran napodobil svého bratra Adama a rovněž podepsal smlouvu se Stadionem. Oproti loňské sezoně, kdy měl smlouvu v Pardubicích, tak tentokrát přichází na roční hostování do Litoměřic. Kališníci tak mají velkou útočnou oporu. Šestadvacetiletý forvard naskočil pod Radobýlem do 28 duelů, ve kterých měl bilanci 12+15. Může navíc přispět i zkušenostmi z extraligy.
2.5.Nové jméno do obrany! Defenzivní řady kališníků vyztuží bek HolýMartina KramerováLitoměřický tým vítá další zajímavou posilu. Obranné řady vyztuží zadák Jan Holý. Pětadvacetiletý hokejista strávil uplynulou sezonu v Jihlavě a má zkušenosti ze tří nejvyšších soutěží. Odchovanec Plzně v uplynulých letech působil nejen u mateřských indiánů, ale také v pražské Slavii, v Kadani a v druholigových Klatovech. Vedle Patrika Marcela a Jiřího Jebavého tak Stadion může počítat s dalším kvalitním obráncem.
1.5.Stadion buduje kádr na novou sezonu: Kdo zůstává a kdo končí?Martina KramerováSestavování kádru pro příští soutěžní ročník Chance ligy je v plném proudu a klub intenzivně jedná o hráčském složení. Stadion musí nahradit několik hráčů, kteří se vydali jiným směrem a přijali lukrativnější nabídky. Naopak příjemnou zprávou je prodloužení smluv u čtyř hráčů, již už loni nastupovali s kalichem na dresu. O dalších hráčích se intenzivně jedná a to včetně hokejistů, kteří spadají do projektu “Dukla”. V příštím týdnu zasedne realizační tým U20 a bude projednávat případné hráče.
1.5.Staronová posila v dresu Stadionu! Kališníci získali zkušeného útočníkaMartina KramerováStadion hlásí první zajímavý příchod. Dres Litoměřic oblékne staronová tvář se zkušenostmi z extraligy. V příští sezoně bude za Stadion nastupovat Martin Procházka. Šestadvacetiletý útočník, který hrál například za Mladou Boleslav, Pardubice, pražskou Slavii nebo Vsetín, pod Radobýlem podepsal smlouvu a představuje tak první potvrzenou posilu v kališnické sestavě.
28.4.Mladí kališníci v karanténě: Jak zvládají školu doma i hokejovou přípravu?Vít TrubičkaNedávno ukončená karanténa postihla i hráče z kališnické mládeže. Museli tak najít nové cesty, jak se doma učit i trénovat. Část z nich před sebou navíc má maturitu a přijímačky na vysoké školy. Díky předčasně ukončené sezoně se také museli intenzivněji připravovat v domácím prostředí. Jak se s tím popasovali a jaké aktivity podnikali v době nařízení omezeného pohybu?
27.4.Buď jako kališníci a nezapomeň sportovat. Díl třetí!TV StadionAni v současné chvíli, která stále není vůbec jednoduchá, nezapomeňte sportovat. Třeba jako kališnická mládež, která absolvuje různé individuální tréninky. Pokud i vy vyrazíte za sportem, dodržujte všechna potřebná opatření a určitě nám pošlete video. To můžete nahrát na odkaz v článku a podělit se tak s ostatními fanoušky. A třeba se pak uvidíte v dalším videu.