Archiv

Posledních 30 článků

12.7.Litoměřice se řadí mezi 250 nejlepších klubů Evropy!Vít Trubička

V tradičním žebříčku nejlepších evropských klubů, vydávaným francouzským serverem passionhockey.com, se nachází i litoměřický tým. Stadion se v tomto žebříčku umístil na 221. místě. Dosáhl o deset míst lepšího výsledku než ve vydání předcházejícím.

29.6.Informace k prodeji permanentních vstupenekKlubV pondělí 2. 7. 2018 bude zahájen prodej permanentních vstupenek na domácí utkání I. ligy 2018/2019. I přes rostoucí počet utkání zůstává cena ve stejné výši jako v minulých sezónách, tj. 1.200 Kč.
28.6.Jan Kloz se vrací do Litoměřic!Klub

Kališnický dres na sebe opět navlékne pamětník postupu Stadionu do 1. ligy Jan Kloz. Loňský tahoun kladenských Rytířů se do Litoměřic vrací po pěti letech. V minulé sezóně byl jednou z hlavních postav kladenské cesty do baráže o postup do Tipsport Extraligy.

26.6.Markus Korkiakoski na try out! Miroslav KejmarNejnovějším přírustkem do litoměřické šatny je finský útočník Markus Korkiakoski. Je to druhý Fin, který se v Litoměřicích objeví. Tím prvním byl sezóně 2013/2014 Niko Kapanen, který zde odehrál dvě utkání. "Markus přichází na zkoušku a uvidíme, jestli se osvědčí a podepíšeme s ním celosezónní kontrakt. K týmu se připojí 30. července a zkouška potrvá 14 dní. Máme na něj výborné reference a věříme, že try out bude pro obě strany úspěšný. Reprezentuje finskou hokejovou školu a svou pracovitostí a nasazením by měl být vzorem pro naše mladé hráče.", prozrazuje Jan Fišera.
22.6.TRCZ nadále partnerem litoměřického hokejeMiroslav KejmarSpolečnost TRCZ bude i další sezónu podporovat HC Stadion Litoměřice. Na pátečním jednání se spolu dohodli generální manažeři Jan Fišera a Teruaki Kada za TRCZ. "Je nám velkým potěším, že firma TRCZ se stává naším partnerem i pro další sezónu, a doufám, že naše spolupráce bude přínosná pro obě stany", komentuje spolupráci generální manažer Litoměřic Jan Fišera.
20.6.Kališníci ve světě: Michal BirnerTereza Kejřová

Sezónu 2017/2018 má za sebou i litoměřický odchovanec Michal Birner. Stejně jako v předchozích sezónách odehrál utkání na klubové úrovni, ale zapojil se i do reprezentačních zápasů. Rok 2018 byl navíc v rámci reprezentace náročnější vzhledem k Zimním olympijským hrám v Pchjongčchangu, kterých se litoměřických rodák také účastnil.

19.6.Jak vypadá letní příprava mládežnických týmů?Vít Trubička

Všem mládežnickým týmům již běží letní příprava. Hráči se připravují na ploše Kalich Areny, či na hřišti 6. základní školy, v tělocvičně gymnázia, na koupališti, v terénu, případně na ledové ploše ve středočeských Neratovicích. O přípravě a personálním složení realizačních týmů řekl pár slov šéftrenér mládeže Vladimír Domin. Přípravu svých týmů popsali trenéři třetí a čtvrté třídy Aleš Pavlas a páté až osmé třídy Lukáš Ransdorf.

11.6.Jsou známy termíny první ligy! Vít Trubička

Po čtvrtečním aktivu ČSLH dostál definitivní podoby jízdní řád nového ročníku první ligy. První z šedesáti kol začne 8. září. Nejlepší osmička z patnácti účastníků první ligy pak zamíří do play-off, těm zbylým sezóna po základní části končí.

10.6.Kališníci ve světě: Přemysl SvobodaVít Trubička

Juniorskou sekci kališníků ve světě zakončuje současný hráč litvínovské Vervy Přemysl Svoboda. Ten opustil Kalich Arenu v osmé třídě a přešel do mladšího dorostu Chezy, což se událo před sezónou 2014/15. V loňské sezóně nastupoval převážně v Extralize staršího dorostu. Pár startů si připsal i v juniorské extralize.

8.6.Kondiční trenér Martin Iterský: Je pro mě výzvou předat mladým hráčům zkušenostiKarolína Štolcová

Součástí realizačního týmu pro nadcházející sezónu je nový kondiční trenér Martin Iterský. Na starosti bude mít zejména přípravu hráčů po fyzické a kondiční stránce. Za sebou má i angažmá v pražské Spartě a u národního mužstva. Na práci zde v Litoměřicích ho láká možnost pracovat s mladými, nadějnými hráči.

8.6.Martin Kadlec opět kališníkem!Klub

Litoměřický tým získal zvučnou posilu! Martin Kadlec působil většinu loňské sezóny na Slavii, avšak je stále hráčem SK Trhači Kadaň. V Litoměřicích loni odehrál jeden měsíc v rámci hostování a připsal si devět bodů (4+5) v jedenácti zápasech. Po něm se ještě vrátil do Edenu, přičemž tamnímu týmu pomohl ke čtvrtému místu v základní části a postupu do semifinále play-off. V něm sešívaní narazili na již extraligovou karlovarskou Energii, které podlehli 0:4 na zápasy. Za Slavii odehrál Kadlec v minulé sezóně 34 zápasů v základní části s bilancí deseti tref a osmi asistencí. V play-off zasáhl do všech čtyřech utkání s bilancí třech gólů a jedné asistence.

7.6.94 500 Kč pro Marušku! Miroslav KejmarO víkendu se ve Valtířově konal již třetí ročník charitativního turnaje pro Marušku. Jako každý rok dorazilo několik týmů z celého Ústeckého kraje, včetně našeho týmu ročníku 2008. Každoroční turnaj opět nabídl pestrou dávku sportovních aktivit. "Účelem je kluky zapojit také do jiných sportů, než je hokej a také jim ukázat, jaké mají štěstí, že mohou sportovat", řiká organizátor akce Aleš Pavlas.
4.6.David Bruk: Zázemí v Litoměřicích je perfektníTereza Kejřová

První trénink 4. června přinesl první seznámení nového trenéra Stadionu Davida Bruka s některými hráči a zázemím v Litoměřicích. To zatím hodnotí velmi pozitivně. S hráči projektu Dukla měl většinou možnost pracovat v mládežnických reprezentačních týmech ve kterých dosud působil. A s kterými hráči se měl možnost setkat na prvním tréninku? I to se v článku dozvíte.

4.6.Stadion zahájí sezónu v Havířově, příprava přinese až devět utkáníVít Trubička

Celkem 56 zápasů odehraje litoměřický tým v základní části nového ročníku první ligy. Ta přinese hned šedesát kol, což díky počtu patnácti účastníků znamená existenci čtyř kol, ve kterých Stadion bude mít volno. Definitivně rozhodnuto bude ale až ve čtvrtek, kdy se sejde Výkonný výbor ČSLH.

23.5.Charitativní turnaj pro MaruškuMiroslav KejmarDruhého června 2018 se uskuteční charitativní turnaj na podporu Marušky. Již třetí ročník tohoto turnaje se odehraje opět na valtířovském na fotbalovém hřišti, kde se loni podařilo vybrat téměř čtyřicet tisíc korun, které pomohli Marušce s nákupem nového vozíku. Stejně tak, jako předchozí ročníky je cílem vytvořit nová přátelství, ukázat sport v jeho ryzí kráse, ale také dětem dokázat jak důležitý je obsah slova přátelství, podpora a respekt v životě každého z nás.
22.5.Kališníci ve světě: Sparťanští dorostenciVít Trubička

Již tradičně nastupovali někteří odchovanci Stadionu v dorosteneckých týmech pražské Sparty. Minulou sezónu byla litoměřická delegace tvořena čtyřmi členy. V mladším dorostu nastupoval gólman Josef Sluka, rudé barvy ve starším dorostu hájili Jan Smola a Václav Rubeš a za juniorský tým odehrál několik utkání Tomáš Vízner.

15.5.Kališníci ve světě: Tomáš SvobodaVít Trubička

V současné době jediným litoměřickým odchovancem působícím v české nejvyšší soutěži je útočník Tomáš Svoboda. Ten strávil minulou sezónu na dvou působištích. Začínal v brněnské Kometě, načež odešel na hostování do pardubického Dynama.

11.5.Sportovní manažer Přerost: Extraligové kluby kvitují vznik projektu DuklaVít Trubička

Před novou sezónou dochází i k rozšíření vedení Stadionu. Nově zřízenou pozici sportovního manažera převezme s ohledem na projekt Dukla dosavadní šéftrenér mládeže ČSLH Miroslav Přerost. On sám se v Litoměřicích občas objevoval i v minulé sezóně, až nyní však po dohodě mezi svazem a Litoměřicemi dostává tuto funkci.

10.5.Jebavý, Smetana, Michajlov a Málek prodlužují smlouvy!Klub

Další rok navíc v litoměřickém kádru budou působit čtyři hráči - Jiří Jebavý, Ondřej Smetana, Martin Michajlov a Dominik Málek, jakožto zástupci zkušenějších hráčů litoměřického celku. Spolu s nimi nadále zůstává v týmu kapitán Aleš Pavlas, jemuž dobíhá kontrakt z dřívějška.

6.5.Kališníci ve světě: Zástupci inline hokejeVít Trubička

Mnoho litoměřických hráčů, ať už současných, tak i bývalých, nastupuje v letní pauze za další kluby v inline hokeji. Stilmat extraliga Inline hokeje má za sebou po předešlém víkendu za sebou hned tři kola. Své hráče měly Litoměřice ve dvou klubech hrajících inline hokej, za to však ve větším početním obsazení

3.5.David Bruk se stává novým trenérem Stadionu!Klub

Po třech letech dochází ke změně u trenérského kormidla litoměřického týmu. Na lavičku se postaví David Bruk, který působil u reprezentačního týmu U18 a pro nadcházející sezónu postupuje k týmu U19. Také sedm let trénoval plzeňské juniory. Pro dlouholetého trenéra u juniorských celků reprezentace a Plzně jde o první angažmá u seniorského týmu. Na lavičce Stadionu bude i nadále působit Daniel Tvrzník.

1.5.Mladší dorostenci přivezli z Francie bronz!Vít Trubička

Nově se utvářející tým mladšího dorostu se vydal na turnaj do francouzského Chambéry. V osmičlenné konkurenci týmů z Francie, Holandska, Švýcarska a Kanady obsadil třetí místo s jedinou prohrou ze šesti odehraných zápasů.

29.4.Kališníci ve světě: Lukáš PopekVít Trubička

Svého odchovance má tým Stadionu i v univerzitním hokeji. Tím je útočník Lukáš Popek, který hájí barvy týmu ČVUT Engineers Prague. Kromě toho se v dresu lovosického týmu představil v minulé sezóně i v Kalich Areně ve Krajské lize mužů. Na litoměřické soupisce se objevil naposledy v sezóně 2014/15, ve které bojoval s juniorským týmem Stadionu o DHL Extraligu juniorů.

26.4.Kališníci ve světě: Tomáš SvobodaVít Trubička

Sedmnáctiletý gólman působí v zahraničí už notnou chvíli. Tři předcházející sezóny působil v Německu, nejprve v mladším dorostu týmu Crimmitschau, který nedávno zavítal do Kalich Areny, následně v juniorských týmech Chemnitzu a Lipska a v seniorském týmu v Chemnitzu. Před začátkem sezóny 2017/18 zamířil do Spojených států Amerických. V tamní WSHL hájí barvy Casper Coyotes. V rámci skupiny Mountain Division skončili Kojoti na pátém místě tabulky se ziskem 32 bodů z 51 zápasů. Ty se skládaly z šestnácti výher a 35 proher. V litoměřickém dresu nastoupil Tomáš naposledy v sezóně 2012/13, po které odešel do litvínovského mladšího dorostu.

23.4.Kdo jsou noví účastníci WSM Ligy?Vít Trubička

Do druhé nejvyšší české soutěže se vracejí dva týmy. První z nich po ročním účinkování v Tipsport Extralize, ten druhý po dvouleté přestávce a sedmi letech působení v 2. lize. Z Extraligy se vrací HC Dukla Jihlava, zatímco druholigovou kvalifikaci o fous ovládl HC RT Torax Poruba 2011.

21.4.Kališníci ve světě: Dominik MüllerVít Trubička

Dalším, původně litoměřickým hráčem, momentálně působícím v zahraničí je Dominik Müller. Ten se naposledy v kališnickém dresu ukázal v jednom zápase v sezóně 2013/14 a to za A tým. Přes rakouský Feldkirch a švédský Tranås se ocitl někdejší mládežnický reprezentant v třetí německé lize. První angažmá našel v hlavním městě, tuto sezónu však odehrál v Selbu na česko-německém pomezí. S tamějšími Vlky prošel do semifinále play-off poté, co se z mistrovské skupiny probojovali dále ze třetího místa, v osmifinále zdolali Duisburg 3:0 na zápasy a ve čtvrtfinále Lipsko 3:1. Nad Vlčí síly tak byl až v semifinále Deggendorfer.

17.4.Kališníci ve světě: Kamil KrepsVít Trubička

Třetím odchovancem Stadionu, působící v zahraničí je Kamil Kreps. Bývalý hráč floridských Panterů našel po třech letech v Třinci útočiště v německé DEL a to konkrétně v celku Grizzlys Wolfsburg. Sedmý tým po základní části v DEL narazil ve čtvrtfinále na druhý celek základní části Eisbären Berlin. V medvědím souboji byl úspěšnější papírový favorit z hlavního města Německa, přestože Wolfsburg dokázal svého soupeře pěkně potrápit, připsal si jednu výhru a v závěrečném zápase série velmi dlouho odolával, padl až v prodloužení po gólu bývalého zlínského útočníka Bukartse.

13.4.Kališníci ve světě: Michal ChmelVít Trubička

Mladší z bratrů Chmelů se v přípravě na minulou sezónu ukázal v litoměřickém dresu. K angažmá se ovšem nedostal. Proto s krátkou obklikou v podobě zkoušky v druholigovém Havlíčkově Brodě se vrátil zpět do Švýcarska, kde předtím působil šest let v Ambri-Piottě. Útočiště našel v HC Universite Neuchâtel. Za tým ve švýcarské MySports League odchytal sedmnáct utkání s gólovým průměrem 4,72. V dvanácti zápasech se objevil na hostování v týmu ze švýcarské Division 1 HC Yverdon les Baines. V nich si zajistil gólový průměr 3,32. Další tři utkání za tento tým odchytal Chmel v play-off. Tentokráte s gólovým průměrem 4,63.

12.4.Kalich Arena hostila turnaj šestých třídVít Trubička

První dubnový víkend patřil v Litoměřicích šesťákům. Kromě domácího Stadionu se zde představilo dalších sedm družstev, které mezi sebou poměřily síly. Do Kalich Areny přijely týmy z Olomouce, Liberce, pražské Sparty a Hvězdy, Litvínova, Havlíčkova Brodu a Karlových Varů.

11.4.Sedmáci přivezli bronz z Klášterce nad Ohří!Vít Trubička

Svůj posezónní turnaj mají za sebou i hráči sedmé třídy Stadionu. Poslední březnový víkend se k němu vydali do Klášterce nad Ohří. V konkurenci pěti týmů se umístili na bronzové příčce se ziskem sedmnácti bodů. Rovněž si odvezli i jedno individuální ocenění. Jakub Chlouda byl vyhlášen nejlepším gólmanem celého turnaje.