Litoměřičtí starší dorostenci se na domácím ledě střetli s týmem Benátek. Zápas ovládli od začátku až do konce a soupeře nepustili do příliš mnoha příležitostí. Bezchybně zachytal brankář Michajlov a udržel čisté konto, na druhé straně hřiště se pak domácí útočníci prosadili hned pětkrát. Po výhře 5:0 se tak Litoměřice radují z další cenné výhry.

16. kolo

5:0

2:0, 3:0, 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 11. Chmel, 19. Piewak (Zajan), 28. Kauschitz (Neumann), 33. Šikner (Popek), 37. Popek (Piewak). Rozhodčí: Knapík - Střelka, Kilián. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Března) - Šikner, Neruda, Chmel, Neumann, Kolíček, Winerlich, Ransdorf, Šindelář, Vilček, Smejkal, Popek, Piewak, Zajan, Vacek, Hovorka, Kauschitz, Stankevich, Matějek.

HC Benátky nad Jizerou: Růně - Arlt, Jiroušek, Bukolský, Kotek, Vasilev, Potocký, Novotný, Nikolov, Fedymycz, Spičan, Váňa, Eftimov, Šafra, Hrubant.

V utkání mezi staršími dorostenci Litoměřic a Benátek poprvé zahrozili hosté. Spičan se rozhodl pro individuální akci, prokličkoval mezi kruhy a z otočky vystřelil na Michajlova, ten ale mohl s klidem sledovat puk, který prolétl vedle jeho levé tyče. Po této akci však Benátští dlouho žádnou další nepřidali. Domácí se do velké šance dostali v 6. minutě. Při přečíslení 3 na 1 ale Smejkal volil místo přihrávky na své spoluhráče střelu, což nebyl ideálním řešením.

Krátce po polovině prvního dějství otevřeli Litoměřičtí gólový účet zápasu, s velkým příspěním hostů. Chmel přihrával před branku na Kauschitze, k tomu se ale kotouč už nedostal, protože jeden z bránících hráčů jej srazil směrem ke svému brankáři, od jehož betonu puk doklouzal za brankovou čáru. Do první sirény přidal Stadion ještě jeden zásah. V 19. minutě nahazoval Zajan od modré a mezi kruhy tečoval puk do protipohybu hostujícího brankáře Piewak. Do kabin si tak Litoměřičtí odnášeli vedení 2:0.

Ani ve druhé třetině domácí nepolevili z aktivitě směrem dopředu, dokonce ještě přidali. Krátce po návratu z kabin se Smejkal objevil sám před brankou, dostal přesnou přihrávku a zkusil bekhendovou kličku. Položil si brankáře a zkusil ho přehodit, ale nakonec trefil jen levou tyč. V celém utkání podporoval domácí hráče dobrou rozehrávkou brankář Michajlov, ve 23. minutě se mu ale jeden z výletů mimo brankoviště málem nevyplatil. Naštěstí pro něj ale zachycený kotouč Spičan neproměnil v gól.

Ve 28. minutě Litoměřičtí znovu udeřili. Kauschitz vyskočil z trestné lavice a dostal okamžitě přihrávku do brejku. Svůj samostatný nájezd proměnil povedenou bekhendovou kličkou. V polovině utkání ukázal gólman hostí první efektní zákrok, proti střele Vilčeka předvedl ukázkový semafor. O několik okamžiků později, ve 33. minutě, už ale opět nestačil proti domácím střelcům a inkasoval počtvrté. Střelou z mezikruží jej překonal Šikner. Svou převahu Litoměřičtí potvrzovali i nadále a ještě před druhou sirénou byli po další akci již ve vedení 5:0. Piewak přihrával z levé strany před branku, odkud z první zavěsil přesně k pravé tyči Popek.

Hostům trochu povolovaly nervy. Nic se jejich hráčům nedařilo a z jejich rozčarování pramenily dvě menší potyčky v závěru druhé třetiny. Na začátku závěrečné dvacetiminutovky předvedli svou tvrdost také domácí. Chmel za brankou Benátek tvrdým hitem uzemnil Eftimova. Hostující útočník se ale rychle oklepal a za několik okamžiků vyrazil do útoku. Jeho blafák do bekhendu ale zlikvidoval Michajlov svou vyrážečkou. Stejným výsledkem skončil i brejk Popka v 50. minutě. Litoměřičtí už sice žádný další gól nepřidali, ale ani neinkasovali, a tak mohli být spokojeni s přesvědčivou výhrou 5:0 a s cennými body do tabulky.

Jiří Ransdorf: HC Stadion Litoměřice

Po zlepšeném tréninku se dostavil o něco lepší výkon než v minulém zápase. Myslím si, že výsledek byl zasloužený. Máme ještě nedostatky v obraně. Výrazně nás podržel gólman.