Litoměřičtí sehráli po reprezentační přestávce první domácí utkání. V předehrávce 23. kola se postavili proti Přerovu. Ten se zprvu nevyvíjel příznivě, Zubři se dostávali do mnoha šancí. V závěru však hostům docházely síly, čehož Stadion využil a dokráčel si pro celkem jasné tři body.

23. kolo

4:2

1:1, 1:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 2. Helt (Kantner, Strejček), 34. Válek (Helt), 43. Bílek (Veselý, Kusý), 56. Helt (Hrabík, Smetana) – 13. Berger (F. Dvořák), 57. Pala (Čáp, Šlahař). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 8:7, navíc Strejček (LTM) - 5 + OK. Využití 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1070. Střely na branku: 34:20. Zblokované střely: 13:7. Vhazování: 38:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Helt, Hrabík, Kantner – Pilař, Válek, Stříbrný – Havelka, Hanták, Dvořák.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Horák, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Berger – Plášek, Dvořák, Kratochvíl – Gago, Václavek, Navrátil.

Autorka reportáže: Barbora Koťová

Úvodní periodu domácí začali výborně, hned v druhé minutě se prosadil Filip Helt, který za asistence Matyáše Kantnera a Jana Strejčka poslal Litoměřice do vedení 1:0. V dalších minutách přišla dvě vyloučení na každé straně jedno, ani v jedné početní výhodě se ale skóre zápasu nezměnilo. Ve dvanácté minutě se do oslabení dostal opět Přerov. Zubři ale dokázali využít chyby domácích, do samostatného úniku se dostal Jan Berger. Ten bez menších problémů dostal puk za záda Tomáše Krále a srovnal na 1:1. I přes obdrženou branku hráči Stadionu pokračovali ve svém tlaku na přerovskou svatyni. Do konce třetiny už žádná branka nepadla a stav tak zůstal po dvaceti minutách nerozhodný.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva ve velice rychlém tempu. Litoměřice si stejně jako v první části vytvářely více gólových příležitostí, kotouč ale za záda Lukáše Klimeše ne a ne dostat. I tato třetina se neobešla bez vyloučení, která opět přišla na obou stranách. Ve třicáté čtvrté minutě Lukáš Válek při nepřehledné situaci protlačil puk těsně za brankovou čáru a kališníci se opět ujali vedení. Následně Zubři dostali příležitost srovnat, a to v podobě přesilové hry. Tyto dvě minuty však Přerovu ke srovnání nepomohly. A po zaznění druhé sirény odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením domácí.

Třetí dvacetiminutovku začalo domácí mužstvo hrou ve čtyřech, kterou zvládlo bez újmy. Ve čtyřicáté třetí minutě zvýšil na 3:1 litoměřický kanonýr Vítězslav Bílek. Následně si hra přesouvala od brány k bráně. V padesáté třetí minutě byl na čtyři minuty vyloučen Matyáš Kantner a na Litoměřice čekaly krušné chvilky. V polovině přesilové hry zkusili hru bez brankáře, kotouče se však zmocnil Filip Helt a dopravil ho do opuštěné brány. Zubři se ale stále nevzdávali a v padesáté šesté minutě využili dvojitou přesilovku a Radomír Pala snížil na 4:2. Tento stav vydržel až do konce zápasu, Stadion tak porazil Zubry 4:2.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): V první třetině jsme měli dobrý pohyb a měli jsme více ze hry. Špatně jsme hráli přesilovky a soupeř to dokázal potrestat. Ve druhé třetině byl soupeř mírně lepší, ve třetí tetině jsme byli aktivnější my. Lépe jsme bruslili, měli jsme lepší pohyb. Myslím si, že kromě vyloučení v závěru jsme měli ve třetí třetině ze hry víc, než soupeř. Myslím, že dnes jsou to pro nás zasloužené tři body.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že jsme dnes ztratili body. Když se za stavu 1:1 lámal zápas, tak jsme si vytvořili vyložené gólové šance, které jsme neproměnili. Následně jsme dostali rozdílový gól. Dnes nemůžeme být vůbec spokojeni s výsledkem, kterého jsme dosáhli.