První dějství začalo bouřlivě, hned po započetí zápasu se vylučovalo v týmu domácích. Zbytek třetiny se spíše přetahovalo o puk. V druhé části otevřel skóre Marek Novotný, nacož kališníci chvilku před koncem zareagovali, kotouč do brány poslal Jindřich Barák. Vše bylo rozhodnuto v závěrečné dvacetiminutovce. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, první branka byla zásluhou Lukáše Nedvídka a o minutu později uspěl Patrik Miškář. U Přerova byla pozorovatelná snaha dorovnat, rychlá souhra vedla k snížení ztráty zásluhou Jana Bergera. K dorovnání byla potřeba spousta energie, proto hostující tým zvolil hru v šesti bez gólmana, to se jim ale vymstilo a do prázdné branky se dokutálel kotouč z bekhendu Aleše Půlpána, který upravil skóre na konečný stav 4:2.

32. kolo

4:2

0:0, 1:1, 3:1

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 40. Barák (Valášek, Kalla), 45. Nedvídek (Kalla, Valášek), 46. Miškář (Pavlas, Jebavý), 60. Půlpán (Pavlas, Ondráček) – 29. Novotný (Chmelíř, Ižacký), 53. Berger (Kratochvíl). Rozhodčí: Kašík – Maštalíř, Klouček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Michajlov) – Šulc, Jebavý, Smetana, Pavlas, Piegl, Barák, Havránek – Pletka, Rubeš, Švagrovský – Kalla, Nedvídek, Valášek – Ondráček, Hanták, Půlpán – Kopta, Miškář, Pilař.

HC ZUBR Přerov: Štůrala (Horčička) – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Pala, Malina – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, Kratochvíl – Král, Dymáček, Kratochvíl.

Autor reportáže: Michael Apeltauer

Hned z úvodu měl Přerov velkou šanci, po krátkém souboji byl totiž vyloučen hráč Stadionu René Piegl. Domácí však náporu odolali a nenechali hosty uspět. Nadále hráli lépe Zubři, dostávali se k šancím a v některých případech zachraňoval situaci až sám Šindelář. Kališníci se v průběhu rozehráli a začali posouvat hru z jejich obranného pásma, k šancím se ale nedostávali a z útočné třetiny byli většinou rychle vyhozeni. Přehrávat Přerov se jim povedlo až ke konci dvacetiminutovky, kdy byla ale většina jejich akcí zrušena obranou hostů. První dějství končí se stavem 0:0.

Za začátku druhé třetiny neměl převahu nikdo, oba týmy si byly vyrovnány. Jak hosté tak domácí si vyzkoušeli přesilovou hru, to už se převaha objevila. Velkou šancí pro Litoměřice byla chyba gólmana Tomáše Štůraly, ten zajel do rohu pro puk a nedopatřením ho nahrál na čepel Aleše Pavlase, ten však prázdnou branku minul. O pár chvil později přilétl kotouč na čepel Marka Novotného, který z modré lajny vystřelil a umístil puk do levého horního rohu. Tím v dvacáté deváté minutě otevřel skóre – 1:0. Tato vstřelená branka vpustila do zápasu více energie, obzvlášť hráče Přerova nabudila a kališníci tak měli co dělat. Jejich šance byli však zastaveny obranou a střely odreženy mimo branku. Minutu před koncem druhého dějství proběhlo vyloučení v hostujícím týmu. Hráči Stadionu se této šance chytli a nepustili, kotouč koloval v útočném pásmu až se dostal k Jindřichu Barákovi, ten ho nekompromisně půl minuty před koncem třetiny poslal za záda Štůrala a dorovnal tak na stav 1:1.

Ve třetím dějství se týmy v úvodu o kotouč střídaly, hrálo se ve všech pásmech. Stadion mírně Přerov přehrával, ale vždy selhal při dostávání se přes obranu. Domácí zvyšovali nápor na protivníka a v čtyřicáté páté minutě poslal kotouč za přerovského gólmana Lukáš Nedvídek – 2:1. Za necelou minutu se kotouč ocitl na stejném místě, tentokrát bez problému vstřelil branku osamocený Patrik Miškář. Zubr se snažil snížit a pouští se do hráčů Stadionu, jediným výsledkem je vyloučení, které se po minutě opakuje znovu. Kališníci se tak snažili zvýšit v pěti proti třem, jejich střely ale blokoval Štůrala. V plném počtu se Přerovským hrálo lépe, rychlá souhra vyvrcholila v padesáté třetí minutě k snížení jejich ztráty na 3:2, střelcem byl Jan Berger. Hosté chtějí za každou cenu dorovnat, ale zaskočil je Aleš Půlpán. V poslední minutě bekhendem ťukl do puku, který se po hraně dokutálel přímo do prázdné branky, utkání končí ve prospěch domácích se stavem 4:2.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Dnešní utkání bylo velice vyrovnané. Myslím si, že v první třetině jsme byli mírně lepší, ve druhé byl naopak poměrně lepší soupeř. Ve druhé třetině jsme hráli oslabení my, ve třetí oni a možná to rozhodlo dnešní zápas. Dnes jsme konečně měli nějaký okamžik, kdy jsme dali více než jeden gól, a to zápas rozhodlo. Chtěl bych pochválit našeho golmana Filipa Šindeláře, který v důležitých okamžicích tým hodně podržel. Jsem nesmírně rád, že jsme proti takovému těžkému soupeři vyhráli za tři body.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Bylo to pro nás velice těžké utkání, nevezeme si odsud žádný bod. To, že kluci měli čtvrtý zápas v šesti dnech se ukázalo ve třetí třetině. Měli jsme spoustu vyloučení, ať už to byly vyloučení technická nebo hloupá vyloučení z nedisciplinovanosti. Dělali jsme chyby, ale asi to bylo tím, že už toho měli kluci dost. Soupeři gratuluji k vítězství. Domácí měli šance, které využili. My jsme měli šance také, ale bohužel jsme je nedokázali využít, a to rozhodlo o výsledku.