4. kolo

6:4

3:0, 2:3, 1:1

HC Stadion Litoměřice - PZ Kladno

Branky a nahrávky: 6. Zajan (Šindelář), 7. Chovanec (Kment), 16. Kratochvíl (Chovanec), 39. Ransdorf (Neruda), 40. Kolíček (Neruda), 60. Šikner (Ransdorf, Neruda) – 22. Himl (Bednár), 29. Bednár, 32. Pliml (Christl), 59. Plihl (Christl). Vyloučení: 1:4, navíc Hudec (KLA) 5 + OT. Využití: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.

HC Stadion Litoměřice: Března (Lukeš) – Chmel, Winnerlich, Kolíček, Zedek, Málek, Šikner, Melichar, Staněk – Ransdorf, Zajan, Vilček – Kauschitz, Neruda, Popek – Chovanec, Kment, Kratochvíl – Šindelář.

PZ Kladno: Kaňka (Frolík) – Krajčík, Kadlec, Fikáček, Jabůrek, Písecký, Keller, Hrubec, Christl, Veselý, Habrdla, Bednár, Kaprál, Srpek, Černý, Himl, Plihl, Bodor.

Litoměřice začali velmi aktivně a vlétly na svého soupeře jako uragán. Hned ve druhé minutě si Kaňka připsal dva zákroky proti střelám Nerudy a Popka. Na druhé se straně se také Března musel předvést. První střelu na něj vyslal Habrdla, kterou s klidem zlikvidoval, ale poté předvedl nádherný rozštěp, opět po střele Habrdly, který dostal křižný pas od spoluhráče. Poté už však začaly úřadovat domácí! Pavel Zajan dostal nabito od Šindeláře a klasickým teploměrem překonal poprvé Kaňku. Další braku vsítil Jan Chovanec, jenž po přihrávce Kmenta neměl problém uklidit kotouč do prázdné branky. Následovala necelou minutu dlouhá přesilovka pět proti třem, kterou nedokázali domácí využít. I přes toto “zaváhání” dali Kališníci branku, kterou se vzdálili na rozdíl tří branek. Jmenovitě se prosadil Jiří Kratochvíl, když tečoval střílenou přihrávku Chovance.

Do druhé periody vstoupili lépe středočeši a hned ve dvaadvacáté minutě snížili na rozdíl dvou branek. Daniel Himl se přesně trefil mezi betony Březny. Litoměřice dostaly druhou výhodu dvou hráčů na hřišti, ale opět jí nedokázaly využít a Kladno tuto chybu potrestalo. Jakub Bednár pálil bez přípravy a nedal Březnovi šanci. Po této brance se Kladno více tlačilo do brány, z čehož pramenila i branka na 3:3. Christl vypálil od modré čáry a František Pliml tečoval kotouč před Březnou, který neměl sebemenší šanci reagovat na změnu směru kotouče. Šanci ujmout se vedení mělo Kladno, když Pliml přihrával na volného Veselého, který stál u tyče, ale Března byl pozorný a kotouč vypíchl. Největší neproměněnou šanci měl ovšem Ransdorf. Ten se ocitl osamocen před prázdnou bránou, ale trefil jenom přesouvajícího se Kaňku. Následně už však domácí začali šance proměňovat. Lukáš Ransdorf společně s Nerudou doráželi poskakující kotouč na brankovišti, avšak Ransdorf byl úspěšnější. To však nebylo poslední slovo Stadionu ve druhé části. Šestnáct vteřin před sirénou si vzal kotouč Tomáš Kolíček a z levé strany prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Ve třetí třetině začali opět lépe domácí, ale ani jedna z jejich střel nevedla k brance. Do těžké situace se dostal domácí brankář, když musel zasahovat třikrát v rychlém sledu. Na druhé straně stál také velmi pozorný Kaňka, jelikož nedovolil Kmentovi na dvakrát vstřelit branku. O chvíli později se k trestnému střílení rozjel Zajan, ovšem mezeru mezi betony Kaňky nenašel. Nešťastnou náhodou mohli domácí vést o tři branky již ve pětapadesáté minutě, kdy si kladenský hráč srazil přihrávku Kolíčka, ale Kaňka byl pozorný. Díky rychlé reakci hostujícího brankáře mohlo Kladno v devětapadesáté minutě odvolat brankáře a snížit stav utkání. František Plihl pálil od modré čáry a tečovaný puk se dokoulel za brankovou čáru. Poté si hosté vzali oddechový čas a opět odvolali brankáře. Tentokrát to však účinek nemělo. Naopak Stadion upravil na konečných 6:4. Střela Ransdorfa skončila na tyči hostující klece a pohotový Filip Šikner