3. kolo

10:2

2:1, 4:1, 4:0

HC Stadion Litoměřice - Medvědi Beroun 1933

Branky a nahrávky: 7. Popek (Kolíček), 13. Zajan (Ransdorf), 24. Zajan, 25. Kratochvíl (Chovanec), 30. Chmel (Zedek), 33. Ransdorf (Vilček), 42. Kratochvíl (Melichar), 54. Kment (Chovanec), 56. Kauschitz (Šikner), 59. Popek (Šindelář) – 14. Kodýtek, 39. Novák. Vyloučení: 12:4, navíc Kauschitz (LTM) 10 min. úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0,2:1, 6:1, 6:2, 10:2.

HC Stadion Litoměřice: Lukeš (Března) – Chmel, Winnerlich, Šikner, Melichar, Zedek, Kolíček, Staněk – Vilček, Zajan, Ransdorf – Neruda, Kauschitz, Popek – Kratochvíl, Chovanec, Kment – Šindelář.

Medvědi Beroun 1933: Smíšek (Ramazlová) – Sedláček, Soukup, Souček, Kodýtek, Dedič, Novák, Hampl, Finstr, Čelirevský, Slavev, Míka, Kohout.

Úvod utkání, stejně jako celá první třetina patřila hlavně Stadionu. Medvědi nabídli nabídli Litoměřicím přesilovou hru, kterou po osmi vteřinách proměnil Lukáš Popek, jenž usměrnil Kolíčkovo přihrávku mezi betony Smíška. O další branku se postaral Pavel Zajan, který po oku lahodící přihrávce Ransdorfa zametl kotouč za bezmocného Smíška. O minutu později se ke slovu dostal Beroun, jmenovitě Miroslav Kodýtek, který po sólu přes celé hřiště vymetl levou šibenici domácí klece. Kališníkům se na konci první periody naskytla početní výhoda dvou mužů v poli, kterou však nedokázali přetavit v branku a za šaten se šlo za stavu 2:1 pro Litoměřice.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté, kteří se dostali ke dvěma střelám, ale to bylo na delší dobu vše. Nejprve v přečíslení dva jednoho vystřelil Pavel Zajan a jeho střelu Smíšek vyrazil do klouzajícího se bránícího hráče, který dojel do branky i s kotoučem. Přesně o minutu později střelu Jiřího Kratochvíla tečoval jeden z bránících hráčů a Smíšek neměl nárok na tuto změnu směru reagovat. Následovala smršť několika vyloučení v řadě a Litoměřice tvrdě trestaly. První kdo využil přesilovou hru ve druhé dvacetiminutovce byl Jaromír Chmel, který po přihrávce Zedka prostřelil vše co mu stálo v cestě. Další početní výhodu využil Lukáš Ransdorf, když z bezprostřední blízkosti napálil kotouč nad Smíška. V devětatřicáté minutě měli domácí další početní výhodu, která ale nedopadla podle jejich představ, jelikož do samostatného úniku dostal Stanislav Novák a nemýlil se.

Závěrečná třetina začala stejně jako předchozí skončila, tedy brankou. Okamžitě ve dvaačtyřicáté minutě zvýšil náskok Jiří Kratochvíl, jemuž stačilo doklepnou kotouč za ležícího Smíška. I přes téměř dvanácti minutovou pauzu mezi brankami se hostující brankář nenudil. Kališníci si z útočného pásma udělali střelci, jenže nepálil ostrými. Ty však nabil Jan Kment, jenž opět dorážel dorážel kotouč do za záda Smíška. O chvíli později tečoval střílenou přihrávku Šiknera Radek Kauschitz a upravil skóre na 9:2. Konečnou podobu utkání dal v závěru třetí periody Lukáš Popek po kombinaci se Šindelářem. Litoměřice si touto výhrou připsali další body a celkem jich mají šest