2. kolo

0:6

0:1, 0:1, 0:4

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí n.L.

Branky a nahrávky: 3. Řídel (Vykouk), 36. Kašek (Zdvořáček, Kopta), 45. Straka (Řídel, Koval), 50. Kopta (Macek), 52. Vykouk, 59. Suchan (Navarra). Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:6.

HC Stadion Litoměřice: Března (Lukeš) – Chmel, Winnerlich, Šikner, Melichar, Zedek, Kolíček, Krýsl, Staněk – Vilček, Zajan, Ransdorf – Chovanec, Kment, Polák – Kratochvíl, Kauschitz, Popek – Čichovský, Neruda.

HC Slovan Ústí n.L.: Kosina – Straka, Hucek, Benda, Trončínský, Neumann, Zdvořáček, Klement – Vykouk, Koval, Řídel, Kopta, Navarra, Macek, Kašek, Suchan, Patzelt.

Juniorské derby přivítala v neděli litoměřická Kalich Arena. Domácí šli do utkání povzbuzeni přesvědčivým vstupem do sezóny po výhře nad Kobrou Praha, stejně tak Ústí, které přehrálo Beroun. K napínavému a vypjatému souboji však v Litoměřicích nakonec nedošlo.

Zápas odstartovalo nedorozumění v domácí obraně. Šikner si nevyhověl s Melicharem, čehož využili ústečtí útočníci Vykouk s Danielem Řídelem a druhý jmenovaný se sám před brankářem Březnou nemýlil. Ačkoliv se v dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky hrálo často před ústeckým brankovištěm, neprošlo na gólmana Kosinu více jak pět střel z domácích hokejek. Protože už ani domácí brankář do první přestávky neinkasoval, odcházeli do kabin šťastnější hráči Slovanu.

Další slabší moment si litoměřická obrana vybrala opět na začátku další části. Macek ujel na domácí branku ale svým forhendovým blafákem ztroskotal na betonu brankáře Březny. Ve 27. minutě stálo při domácích štěstí, když Zdvořáčkovu nahrávku skrz brankoviště usměrnil Macek pouze do brankové konstrukce. Krátce před druhou sirénou už se ale skóre znovu měnilo. Martin Zdvořáček pálil a Matyáš Kašek tečoval kotouč mimo dosah domácího gólmana.

Na hráče Stadionu čekala po návratu z kabin velká výzva alespoň vyrovnat stav derby. Této snaze však zamezil necelých pět minut po zahájení hry třetím ústeckým zásahem Miroslav Straka. Jeho nahození zůstalo domácímu brankáři skryto za hradbou těl před jeho brankovištěm. Rozklad litoměřické hry pokračoval. V polovině závěrečného dějství, v rozmezí minuty a čtyřiceti sekund se Slovan trefil hned dvakrát. Nejdříve Macek s Ondřejem Koptou rozebrali domácí obranu a následně dokonce ve vlastním oslabení využil Lukáš Vykouk nevydařenou rozehrávku Dominika Březny. Tečkou za prvním neúspěšným duelem Litoměřického týmu byla branka ústeckého Jakuba Suchana z 59. minuty.

Stadion si tak připsal první porážku v letošní sezóně, naopak Ústí nad Labem vyhrálo obě svá víkendová utkání. Litoměřice příští víkend čekají opět dvě utkání doma, jelikož v pátek přijede nováček soutěže Medvědi z Berouna a o dva dny později zavítá do Kalich Areny PZ Kladno.