29. 2. 2012 | Michal Sabó

Že budu chytat, jsem se dověděl těsně před zápasem, říká po své první výhře Vojtěch Sklíba

Když Petr Přikryl oznámil, že kvůli nemoci do utkání nenastoupí, sáhli trenéři k náhradě. Do branky se poprvé od úvodní minuty postavil brankář Vojtěch Sklíba. V dosavadním průběhu ročníku vždy střídal svého zkušenějšího kolegu, tentokrát odchytal celý zápas. Osmatřiceti úspěšnými zákroky přispěl spolu se svými spoluhráči k cenné výhře nad Kadaní.

Máš za sebou první celý zápas, jak bys ho zhodnotil?

Že budu chytat, jsem se dověděl těsně před zápasem. Včera jsem si přidal indiviuálně v posilovně, dneska taky. Byl jsem trochu unavený, ale nakonec to dobře dopadlo a jsem rád za vítězství.

Byl jsi v zápase jistý, nebo jsi do něj šel trochu s trémou?

Trému jsem určitě měl. Byl jsem unavený, tak jsem se soustředil hlavně na to, abych v brance neusnul. Druhý gól šel na můj vrub. Myslel jsem, že bude přihrávat na druhého beka. Stáli tam naši hráči i hráči soupeře, proto jsem to vůbec neviděl.

Viděl jsi na svém výkonu nějakou další chybu nebo ses v dalším průběhu hry rozchytal a zápas dochytal v klidu?

Ještě u třetího gólu. Dominik Boháč puk nevyhodil, dostal ho jejich obránce a já jsem byl rád, že jsem si stačil vyjet. Dominik se pak nalepil na mě, takže jsem vlastně nic neviděl.

Jak jsi vnímal z branky ten závěr utkání?

Byl jsem rád. Říkal jsem si za stavu 2:2, že snad bude prodloužení, pak dali na 2:3, tak už jsem moc nevěřil. My jsme ale vyrovnali a kluci poté skvěle sehráli přesilovku a dali na 4:3. V té době už jsem věřil, že to zvládneme.

Víš něco o Petru Přikrylovi, přes kterého ses dostal do branky? Vypadá to, že se do hry dostaneš častěji nebo to byl jen záskok?

To nevím. Podle informací, které mám, je nemocný. Zjistil jsem to dvě hodiny před zápasem.