27. 9. 2015 | Vojtěch Martinek

Státní svátek nabídne utkání proti Benátkám

WSM Liga je v plném proudu, dalším soupeřem Stadionu budou Benátky, se kterými se Litoměřice střetnou v pondělí v Kalich Aréně. Tým od řeky Jizery se momentálně nachází na třetím místě v tabulce, s čtyřbodovou ztrátou na první České Budějovice. Navíc svěřenci trenéra Jiřího Čelanského již tři zápasy za sebou neprohráli. Přetnou kališníci šňůru benátských výher? Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou

• Benátky - Most 4:2
  • Jihlava - Benátky 2:4
  • Benátky - Havířov 4:0

Před začátkem letošní sezóny požadovala farma Liberce speciální ochranu před sestupem od Českého svazu ledního hokeje. Zatím se však zdá, že by toto privilegium ani nebylo potřeba. Benátky se nachází na třetím místě v tabulce a ze sedmi zápasů padly pouze dvakrát, a to ve druhém kole proti Slavii (2:0) a ve čtvrtém v Třebíči (2:1). Středočechům se i několikrát povedlo zaskočit favorita - v prvním zápase sezóny vydřeli proti Prostějovu výhru 1:0 po samostatných nájezdech, v šestém si připsali výhru 4:2 na ledě Jihlavy. V posledním kole si doma smlsli na trápícím se Havířovu 4:0.

Lukáš i Schwarz ve výborné formě

Jasného ofenzivního tahouna v kádru Benátek nenajdete. Kanadské bodování zatím vede s šesti body veterán Jan Víšek (4+2), těsně za ním stojí mladíci Dominik Lakatoš (2+3) a Jan Ordoš (4+1). V rámci spolupráce s pražskou Spartou také našli nový domov u řeky Jizery hráči Jiří Černoch (1+1) a Dominik Volek (1+0), kteří minulou sezónu působili v Litoměřicích. Tým se ale může spolehnout na momentálně nejkvalitnější brankářský tandem ve WSM Lize, který tvoří ostřílený Marek Schwarz (95,42% úsp.) a Jan Lukáš (95,88% úsp.).

Sestavy obou týmů v posledních zápasech

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Krstev, Piegl, Bílek, Plášil, Mikliš, Jank, Málek – Beránek, Berger, Ma. Procházka, Švagrovksý, Valášek, Doležal, Kopta, Nedvídek, Ondráček, Brandejský, Racek, Mi. Procházka

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Stejskal) – Říha, Čermák, Čakajík, Havlín, Pabiška, Kajínek, Jandejsek, Sobotka – Volf, Lakatoš, Víšek – Ordoš, Plodek, Miškovský – Volek, Havlas, Matějček – Paločko, Král, Huňa.