26. 12. 2014 | Alexandr Stys

O umístění v Havířově. Stadion čeká daleka cesta za soupeřem

Vánoční svátky jsou za námi a na litoměřické hokejisty už opět čeká další zápas. Tentokrát Kališníci cestují za nejvzdálenějším soupeřem do Havířova. V tabulce jsou však oba týmy sousedy, mají stejný počet bodů, rozdíl je však v počtu zápasů. AZet má odehráno o jedno utkání navíc, tudíž mu patří šestá příčka za pátými Litoměřicemi. V prozatímních vzájemných utkáních vždy vyhrál domácí celek. Zápas se hraje v sobotu 27. prosince od 17:00.

• Prostějov - Havířov 3:0 - nedohrán

Havířov předehrával 39 kolo na ledě jihlavské Dukly, kde dokázal vybojovat tři body za výhru 4:1. Rychlé vedení hostům zařídil Loskot a tentýž hráč poté navyšoval už na 2:0 z pohledu havířovského celku. Jihlava se v zápase pouze zmohla na snížení a dále přidával branky jen Havířov. Třetí branku do Halászovy brány zaznamenal Fořt a poslední zásah si připsal Pechanec. Havířovští si tak před svátky nadělili dárek v podobě velice cenných bodů z Jihlavy.

Domácí prostředí vždy přineslo výhru. Brankové hody se nekonaly.

První vzájemné utkání s Havířovem na ledě soupeře začalo lépe pro domácí tým, který poslal už v páté minutě do vedení Šlahář. Poté se hrálo dlouho bez branek a až začátkem třetí třetiny se Litoměřicím podařilo v utkání vyrovnat. Ve vlastním oslabení se trefil Dominik Málek. V závěru utkání však AZet udeřil v přesilové hře a Stadion si tak z Havířova odvezl porážku 1:2.

Havířov – Litoměřice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Šlahař (Jakúbek, Tomi), 59. Valenta (Loskot, Jiránek) – 42. Málek.

Nejtěsnějším možným rozdílem porazily Litoměřice v odvetě svého soupeře z Havířova v odvetě. První dvě třetiny nenabídly ani jednu branku a prvního gólu se diváci v Kalich Areně dočkali až úvodem poslední třetiny, kdy se prosadil svým dvacátým gólem v sezóně Vítězslav Bílek. Hosté ke konci zápasu udělali domácím pořádný závar před brankou, ale Stadion dokázal těsné vedení ubránit a připsal si tři body za výhru 1:0.

Litoměřice – Havířov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Bílek (Dvořáček, Kalla).

37. - 38.kolo z pohledu obou celků

• Jihlava - Havířov 1:4(1:2, 0:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 14. Půhoný (Čachotský, Maliník) – 4. Loskot (Foltýn, Jiránek), 12. Loskot (Jiránek, Bezuška), 29. Fořt (Jiránek, Ostrčil), 52. Pechanec (Sztefek, Klimša).
    Sestava Havířova:Daneček – Bezuška, Bahounek, Lenďák, Ostrčil, Graca, Horák, Foltýn – Jiránek, Loskot, Fořt – Šlahař, Jakúbek, Maruna – Klimša, Sztefek, Pechanec – Matějek, Bednář, Tomi.
  • Litoměřice - Ústí nad Labem 3:1(0:1, 2:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 33. Švagrovský (Novák, Míka), 38. Švagrovský (Ondráček, Šulc), 60. Novák (Míka) – 9. Budínský (Volke).
    Sestava Litoměřic: Přikryl – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Ondráček – Dvořáček, Volek, Procházka – Schwamberger, Z. Doležal, Černoch.