25. 3. 2024 | Filip Hulín

Kdo si vybojuje mečbol? Stadion čeká pátý zápas série na domácím ledě

Po dvou zápasech ve Zlíně putuje semifinálová série zpět do Kalich Areny. Stav série je opět vyrovnaný a jeden z týmů si v Litoměřicích vybojuje mečbol a dvě šance na postup do finále Chance ligy. Využijí kališníci výhodu domácího ledu?

I po čtyřech zápasech semifinálové série je stav vyrovnaný. Stadion vyhrál první a třetí zápas, Berani druhý a čtvrtý. První zápas ve Zlíně kališníci opanovali, když po druhé třetině vedli o dvě branky. Zlín sice v úvodu třetí dvacetiminutovky snížil, ale kališníci rychle odpověděli, a nakonec si došli pro výhru 5:1.

Úvod čtvrtého zápasu série se Stadionu příliš nevydařil a už po sedmi minutách prohrával 0:2. Litoměřičtí však nesložili zbraně a po bezbrankové druhé třetině se odhodlali ke zdramatizování zápasu. Nejprve se ve 42. minutě prosadil Filip Kuťák a pouhé tři vteřiny před sirénou se stejný hráč prosadil znovu a poslal utkání do prodloužení ve kterém byli úspěšnější domácí.

Nejlepším brankářem play-off je nadále litoměřický Oldřich Cichoň, jehož úspěšnost je nad 94 % a průměr obdržených branek 1,88. Fantastickou formu chytl Filip Kuťák, který v posledních dvou zápasech nasázel pět branek a celkově v sérii se Zlínem už šest.

Na straně Beranů zatím nejvíce boduje dvojice Mikko Salmio a Martin Novák, oba shodně zaznamenali osm bodů. Finský útočník už sedm gólů. Jedničkou Zlína je Daniel Huf, jehož úspěšnost činí 92,73 %.

Rozhodujícím faktorem v této sérii mohou být přesilovky a ani jednomu z týmů se v nich příliš nedaří. Stadion má využití početních výhod pouze 14,29 % a Zlín 18,52 %. Oba celky netráví na trestné lavici příliš času a v této statistice jsou na tom podobně.

SF1: HC Stadion Litoměřice – Berani Zlín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 48:57 Ton (Tůma, Svoboda), 52:44 Kuťák (Ton, Cichoň).

SF2: HC Stadion Litoměřice – Berani Zlín 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 42:32 Poppel (Kuťák, Krutil) – 13:42 Novák (Suhrada), 14:07 Riedl (Holík), 17:10 Paukku (Zbořil, Salmio), 23:46 Paukku, 25:00 Sedlák (Kindl, Novák), 31:57 Sedlák (Süss, Werbik), 43:22 Novák (Süss, Kindl), 49:53 Salmio (Sedlák, Novák).

SF3: Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 40:15 Salmio (Paukku, Salonen) – 32:38 Kuťák (Svoboda) 37:40 Plos, 41:05 Plos (Sihvonen), 54:58 Kuťák (Svoboda), 56:45 Kuťák (Svoboda, Vitouch).

SF4: Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 3:2pp (2:0, 0:0, 0:2–1:0)
Branky a nahrávky: 03:58 Gago (Lang), 06:46 Salmio (Novák, Sedlák), 71:23 Sadovikov (Köhler) – 41:13 Kuťák (Svoboda, Vitouch), 59:57 Kuťák (Sihvonen, Tůma)

Utkání startuje v Kalich Areně v úterý 26. března v 17:30. Vstupenky můžete zakoupit online a ke stadionu vás zdarma dopraví autobusová linka MHD. Živý přenos můžete sledovat na Hokejka TV a textový přenos bude tradičně připraven na webu Onlajny.com.