Litoměřičtí chtěli na svoje výborné výkony z posledních zápasů navázat i proti Dukle Jihlava. Jenže po opatrném vstupu do utkání hosté třikrát inkasovali a bylo prakticky po zápase. Jihlava do konce zápasu stihla navýšit skóre až na hrozivých 7:0. V tomto poměru utkání skončilo, když od většího debaklu zachránil Litoměřice výborně chytající Vojtěch Sedláček.

10. kolo

7:0

3:0, 2:0, 2:0

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 8. Jeslínek (Drtina), 15. Kolafa (Hodek, Čachotský), 15. Zeman (Dobrovolný), 27. Krupka (Kadlec, Maliník), 37. Malec (Čachotský, Filip), 45. Hodek (Kolafa, Čachotský), 53. Čachotský (Kolafa). Rozhodčí: Humpolíček - Černý, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1177. Střely na branku: . Průběh utkání: 7:0.

HC Dukla Jihlava: Rittich - Ficenc, Podlipnik, Kolafa, Drtina, Jaroš, Dobrovolný, Zadražil - Hodek, Čachotský, Nahodil - Malec, Filip, Jeslínek - Hubáček, Zeman, Velecký - Maliník, Kadlec, Krupka

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (15. Sedláček) - Martinka, Toman, Žovinec, Veselý, Kříž, Evan, Husák - Lapšanský, Gerhát, Kafan - Rudovský, Hašek, Novák - Tvrzník, Slížek, Šinágl - Antončík, Forman, Žalčík

Dukla chtěla proti výše postavenému soupeři z tabulky, Litoměřicím, ukázat, že jí sedmá příčka příliš nesluší. Po opatrném začátku utkání zahrozil Velecký, který svůj projektil namířil jen do horní tyčky. Na první branku tak museli diváci čekat do 8. minuty, kdy od mantinelu zamířil po ledě přesně Michal Jeslínek a puk skončil až za zády Přikryla, 1:0.

To však nebyl od domácích vše, na 15. minutu si schovali hned dva přesné zásahy. Nejprve v přesilové hře nahazoval od modré Tomáš Kolafa a puk skončil až v síti, 2:0. Tříbrankové vedení přinesla dorážka Adama Zemana, který uklidil do sítě střelu Dobrovolného, 3:0. To už bylo moc na Přikryla, který přepustil své místo v brance Sedláčkovi.

I druhé dějství začala aktivněji Jihlava, konkrétně Nahodil otestoval Sedláčka střelou z pozice levého kruhu. I hosté se osmělovali, ve 22. minutě se vydal na výlet před Ritticha Žovinec, jeho zakončení však nebylo přesné a trefil jen připraveného domácího brankáře. Další branku přidala Jihlava ve 27. minutě, kdy Kadlec zpoza branky předložil přesnou nahravku na hůl Lukáše Krupky, který se trefil milimetrově nad lapačku Sedláčka, 4:0.

Rozjetá Dukla byla k nezastavení a do druhé přestávky stihla své vedení ještě zvýšit Ondřejem Malcem, který bekhendem zamířil přesně do odkryté části branky, 5:0. Hosté mohli snížit Gerhátem, který ve vlastním oslabení odebral kotouč Kolafovi a postupoval sám na Ritticha, ten však jeho pokus o blafák včas přečetl.

Další zářez na pažbě si Jihlava připsala v další přesilové hře, střelou po ledě propálil Sedláčka Daniel Hodek, 6:0. Sílu v početních výhodách potvrdila Dukla v 53. minutě, kdy se z nulového úhlu trefil do odkryté klece Tomáš Čachotský, 7:0. Závěr utkání však patřil Litoměřicím, které se snažily alespoň o jeden čestný úspěch.

Rittich měl velké štěstí při šanci Kafana, který zakončoval do odkryté klece, ale domácího brankáře trefil. Necelou minutu před koncem pak domácího mága uchránila horní tyč po střele Lapšanského. Jihlava zaslouženě svého soupeře porazila v poměru 7:0 a dobře naladila domácí fanoušky na další zápas.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Věděli jsme, že přijede soupeř, který je nebezpečný zepředu. I když je výsledek vypadá takhle, měly Litoměřice ve třetí třetině určitý tlak, kdy nás nepustily z pásma a už to vypadalo, že branku vstřelí. Když to vezmu od začátku, tak nám moc pomohla rychlá branka Michala Jeslínka. Tým se zklidnil a od toho se také odvíjela další hra. Nejvíc dnes byl vidět posun ve hře odzadu - beci pracovali tak, jak by to mělo vypadat.

Milan Vrzal (HC Stadion Litoměřice): Dnes jsme špatně vstoupili do utkání, měli jsme sice nějaké šance, ale strašně nás srazily tři obdržené branky. Ve druhé třetině jsme to ještě chtěli zkusit obrátit, ale nepovedlo se. Třetí třetinu už jsme jen dohrávali. Nechci říct, že jsme zápas vypustili, ale prostě jsme neměli štěstí, nic se k nám neodrazilo. Musíme na porážku rychle zapomenout a jít dál.