Poslední venkovní zápas základní části sehrál litoměřický Stadion na ledě Trutnova, kde prohrál vysoko 1:5. Utkání v trutnovském „pekle“ bylo pro obě mužstva velice náročné a atraktivní pro domácí diváky, kterých se stadionu sešlo 560. Trutnov oplatil Stadionu porážku z prvního vzájemného zápasu, který se hrál v Litoměřicích. Soupeř si vytvořil mnoho slibných šanci, které s přehledem proměnil a tak se může radovat ze zisku tří bodu. Tyto body však budou chybět týmu Litoměřic pro zajištění lepší pozice do závěrečných bojů playoff. O jediný gól litoměřického celku se postaral Jaroslav Horejsek.

37. kolo

5:1

2:0,2:0,1:1

HC Truntnov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky12. Andres (Divíšek, Chaloupka), 13. Potůček (Horák), 28. Horák (Hornyš, Potůček), 30. Divíšek ( Chaloupka), 45. Králíček (Potůček) - 52. Horejsek (Antoš, Kouba). Rozhodčí Vyloučení Využítí Diváci560

HC Truntnov: Ševčík – Hornyš, Rejzek, Marša, Chaloupka, Tomáš, Mlejnek - Horák, Králíček, Potůček - Hruška, Divíšek, Andres – Nakládal, Havlíček, Chytráček.

HC Stadion Litoměřice: Volke - Vejvoda, Kolbaba, Kouba, Hillmich, Kaltenböck, Svoboda, Jakl - Novák, Kloz, Buďa, Antoš, Patzenhauer, Horejsek, Hlusička, Procházka, Zuziak, Šnajdr, Myšík, Petrus

Od úvodních minut byl k vidění na obou stranách opatrný hokej, kdy žádný z hráčů nechtěl udělat chybu. Hra se odehrávala převážně ve středním pásmu. Postupem času získávali navrch domácí, kteří se stále častěji tlačili před gólmana. Ve 12. min. tak přišla zákonitě odměna. Chaloupka našel rozjetého Divíška, který zavezl puk za modrou čáru, počkal na vhodný okamžik a přihrál Andresovi, který vypálil z první a nedal gólmanovi šanci – 1:0. A za další minutu se diváci v krátkém čase mohli radovat podruhé. Horák našel ve středním pásmu rozjetého Potůčka, ten se protáhl kolem obránce, gólmanovi udělal rychlou kličku a bekhendem zavěsil krásně pod horní tyč – 2:0. První třetinu odehráli domácí velice zodpovědně, když se nenechali ani jednou vyloučit, naopak na druhé straně pykali tři litoměřičtí hráči.

Do druhé třetiny vstoupili domácí dvojnásobným vyloučením, ale hosté během 45 vteřin nedokázali nic vymyslet. Ve 27. min. se nechali naopak vyloučit hosté. Horák nabral ve středním pásmu rychlost, zavezl puk do útočného pásma, protáhl se ze strany až před bránu a krásnou střelou vymetl pavouky litoměřické brány – 3:0. Přesně v polovině hráli domácí další přesilovku. Trutnovští hráči zamkli svého soupeře v pásmu a vynutili si obrovský tlak. Po zmatku před bránou nedokázal ani jeden bránící hráč odpálit puk do bezpečí a tak nebyl pro Divíška problém doklepnout puk do odkryté brány podél bezmocného brankáře – 4:0. Za další tři minuty na sebe upozornil v trutnovské bráně Petr Ševčík, který neuvěřitelný zákrokem zneškodnil dorážku hostujícího hráče do prázdné brány.

Ve 45. min. zavezl Potůček puk za bránu, podél tyčky ho poslal před bránu, kde stál kapitán Králíček, který přesnou střelou do šibenice zvýšil už na 5:0. V 51. min. byl vyloučen domácí hráč a hosté ke konci přesilovky přeci jen vstřelili po kombinaci zásluhou Horejska čestný gól – 5:1. Dvě minuty před koncem si mohla dvojice Divíšek a Andres vylepšit při hře čtyři na čtyři své statistiky, když jeli na jediného obránce, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Trutnov tak získal důležité tři body a nadále má velikou šanci obsadit osmé místo v tabulce po základní části.

Poslední zápas základní části odehrají litoměřičtí hokejisté v domácím prostředí proti týmu Řisut.