Na moravském tripu se kališníkům nepovedlo ani druhé utkání a porážce ve Vsetíně nechali všechny body také v Přerově. Zubři se dostali do vedení už zkraje první třetiny a na úvod druhého dějství svůj náskok ještě zvýraznili. Stadion se zásluhou Kadlecova zásahu z 28. minuty sice dostal na dostřel, ani přes velkou snahu však dorovnat nezvládl. Přerov naopak v závěru přidal třetí gól a mohl se radovat z vítězství 3:1. Litoměřice se naopak z Moravy vracejí bez bodu.

56. kolo

3:1

1:0, 1:1, 1:0

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Pala (Sikora), 22. T. Sýkora (Pala, Sikora), 55. Navrátil (Pšurný, R. Černý) – 28. M. Kadlec (Korkiakoski, Smetana). Rozhodčí: Wagner, Doležal – Otáhal, Zídek. Vyloučení: 4:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:29. Diváci: 1 923. Zblokované střely: 9:4. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – M. Novotný, R. Černý, Pala, Zbořil, Malina, Weinhold – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora, Davídek – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – F. Dvořák, Moučka, Š. Kratochvíl – Tomi.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (57. Michajlov) – Pavlas, Dluhoš, Smetana, Strejček, Jebavý, Klejna – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, D. Merta, Jánský – J. Dvořák, Svoboda, Průžek – Sklenář, Kropáček, Jirásek.

Světelná tabule se v přerovské Meo Aréně zastavila na čase 06:17, když se domácí dostali do vedení. Radomír Pala nahodil od modré a kotouč zapadl přes clonící hráče přesně k pravé tyči. Náskok ještě mohl navýšit Doležal, kterého parádní přihrávkou vybídl Hejcman. Zubří útočník však ztroskotal na dobrém zákroku Tomáše Krále.

Poté zahrozili také kališníci. Jánský se prodral do útoku ihned po návratu z trestné lavice, Klimeš jeho pokus vyrazil betonem. Podobně si následně poradil i se střelou Strejčka. Zkraje prostřední periody dostali Zubři výhodu přesilové hry, kterou beze zbytku využili. Pala nabil na pravý kruh Tomáši Sýkorovi, a ten ranou z první rozvlnil litoměřickou síť.

Dvoubrankový náskok mohl zmírnit Dvořák, jenž po Jiráskově pobídce zacílil z mezikruží. Klimeš si však povyjel a kotouč skvěle vyrazil. Pak se na druhé straně vyznamenal Král. Goiš si zpracoval pas za obranu a ocitl se tváří v tváři brankáři Stadionu. Ten však jeho pokus zblízka zlikvidoval.

V čase 27:04 se hosté mohli poprvé radovat. Korkiakoski s Kadlecem se ve dvou vydali dopředu a druhý jmenovaný Martin Kadlec byl zastaven jen za cenu podražení. Přesto se rychle stihl zvednout a zakončit. Náskok mohl opět zdvojnásobit Kratochvil, který vyslal na Krále pořádnou pumelici z oblasti mezi kruhy. Litoměřický brankář si opět připsal úspěšný zákrok.

Stadion se sice mocně snažil vyrovnat, k žádné větší šanci to však nevedlo. Vedení měl možnost naopak zvýraznit Doležal. Ten ale z těsné blízkosti před bránou zamířil vysoko nad. O výsledku definitivně rozhodla 55. minuta. Zubři potrestali kališníky opět při hře v početní výhodě. Pšurný našel skvěle postaveného Jakuba Navrátila a domácí útočník uklidil kotouč k pravé tyčce.

Domácí si vítězství už v závěrečných minutách nenechali vzít a Stadion padl 1:3.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Vítězství se rodilo těžce. Věděli jsme, že přijede soupeř ve formě. Koukali jsme se, jak hrál ve Vsetíně – podal výborný výkon. Bylo to náročné utkání. Při brejkové šanci Jirky Goiše jsme mohli dát na 3:0, nedali jsme a namísto toho jsme dostali gól, jaký jsme dostali. Určitě jsme ale neznervózněli, zvládli jsme to hlavami, zatímco Litoměřice ne.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Všichni nás upozorňovali, že nás nečeká nic lehkého. Že budeme mít za celý zápas jen jednu přesilovku, jsme asi nečekali ani v nejhorším snu. Poměr vyloučení naprosto jasně odpovídá tomu, co se tady dělo. Gratuluji domácím, dělají zde ten hokej dobře.