Bohužel se dnes nezopakoval scénář z Kadaně, i když se k tomu již schylovalo. Litoměřičtí borci opět zachránili utkání těsně před koncem základní hrací doby, když minutu a půl před závěrečnou sirénou vyrovnal na tři ku třem obránce Milan Vobořil. Stálo by za to spočítat, kolikrát se toto během sezony již stalo. Nakonec kališníci prohráli na samostatné nájezdy, ale každý bod z kluziště soupeřů má cenu zlata. Stadion získal bod na týmy před sebou, ale ztratil dva body na týmy, které má v těsném závěsu.

33. kolo

4:3sn

1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 13. Plodek (Vantuch, Bendík), 40. Kica, 49. Skořepa (Kolmann, Stejskal), 65. Skořepa - 10. Bojer (Vobořil), 55. Hašek (Horčička, Šinágl), 59. Vobořil (Sklenička, Šinágl) Rozhodčí: J. Jílek - Arazimová, Ji. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 348 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal - Kolmann, Bendík, Vála, Pavlů, Ulrych, Štich, Kajínek - Jánošík, Kica, Bulíř, Kopic, Plodek, Vantuch, Urban, Pabiška, Klimt, Skořepa, Jech, Krejčík, Nevyhoštěný.

HC Stadion Litoměřice: Salfický - Mizera, Stříteský, Kolbaba, Evan, Kříž, Vobořil, Martinka - Bojer, Šinágl, Gengel, Slížek, Přeučil, Horčička, Hašek, Heinisch, Sklenička, Novák, Kauschitz, Hlusička.

Již při rozbruslení bylo dnes v Benátkách jasné, že hosté z Litoměřic dnes opravdu představí avizovanou posilu – ostříleného gólmana Dušana Salfického. Od úvodních minut však dávali domácí hráči najevo, že před ním rozhodně nebudou trpět přehnaným ostychem, Salfický si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Blízko ke skórování byl Krejčík, ale nedokázal zblízka procpat puk do brány. Nebezpečně se zastřeloval i Pabiška, ale jak to ve sportu bývá, skóre se měnilo na druhé straně. Domácí v desáté minutě zazmatkovali ve vlastní obranné třetině, na modré se do puku opřel Vobořil, Stejskal ještě ramenem zasáhl, ale odražený puk lehce doklepl za jeho záda pohotový Jan Bojer – 0:1! O dvě minuty později pykal na trestné lavici Horčička, domácí přesilovku sehráli dobře, rychle kombinovali, Vantuch našel Jana Plodka, ten se před Salfickým neukvapil, zamíchal pukem a dovezl ho v podstatě až do brány – 1:1! Ve zbytku třetiny zůstala aktivita na benáteckých holích, leč gólový efekt nepřinesla.

Úvod druhé části hry přinesl poněkud rozháranou hru bez větších šancí na obou stranách. Největší nebezpečí znamenaly střely Šinágla a na druhé straně Urbanova teč Kajínkovy střely. Oba celky nechtěly riskovat, obrany hrály důsledně, jako by se čekalo na závěrečné dějství. Z této letargie se ale jako první probrali v závěru třetiny hosté. Domácí mohou děkovat Stejskalovi, který zneškodnil příležitosti Heinische a Přeučila. V posledních sekundách této části hry ale pozorný Petr Kica zachytil chybné vyhození z obranného pásma hostů, vyjel si do střelecké pozice a přes lapačku propálil Salfického - 2:1!

Do třetí třetiny vlétli Benátečtí jako utržený vagón, gól visel ve vzduchu zejména při šancích dvojice Krejčík – Klimt nebo po Plodkově střele, která Salfickému proklouzla mezi rukou a tělem, puk se kutálel jen centimetry vedle hostující brány, než ho Salfický zalehl. Svůj zákrok zápasu pak vytáhl hostující brankář po střelách domácího obránce Bendíka. V těchto fázích zápasu úroveň hry gradovala, diváci ještě nemohli tušit, že vyvrcholení je ještě čeká. Nejprve propadla obranná dvojice Evan – Kříž, pustila za sebe dlouhou Kolmannovu přihrávku na za bukem číhajícího Josefa Skořepu, který se rázem ocitl v samostatném nájezdu, zvolil forhendový blafák a z úhlu překonal rozhozeného Salfického – 3:1! Do konce zápasu zbývalo v tu chvíli něco přes deset minut a domácí hráči i jejich příznivci si nepřipouštěli, že by se vývoj zápasu mohl ještě nepříznivě zkomplikovat. Leč právě to se stalo, neboť hosté začali předvádět, jak má vypadat efektivní hra. Pět minut před koncem řádné hrací doby předvedla ťukes trojice Šinágl, Horčička a zakončující Jaroslav Hašek a bylo sníženo na 2:3! Domácí odpověděli nájezdem Nevyhoštěného, který však byl zahákován a sám dostal výhodu trestného střílení. Salfický jeho pokus betonem vytěsnil mimo a znovu vlil svým spoluhráčů do žil naději na korigování dosud nepříznivého stavu. Už se zdálo, že domácí dovedou mač ke třem bodům, ale z ničeho nic zakombinovali přes šířku pásma nahrávající Sklenička a z voleje pálící Milan Vobořil, který nedal Stejskalovi žádnou šanci -3:3! To byla ledová sprcha pro otřesené Benátky. A mohlo být ještě hůř, to Slížek nevyzrál na Stejskala a nedokonal absolutní obrat celého utkání. Následovalo pětiminutové prodloužení.

I v něm sahali hosté po výhře, Horčička ale trefil Stejskala do jen ramene. Na řadu proto přišly nájezdy, jako první se rozjel Josef Skořepa a precizním bekhendovým blafákem nedal Salfickému žádnou šanci. Pak neproměnil Slenička a naopak jistě skóroval domácí Miroslav Kopic. A protože ani Kříž neuspěl, brali domácí cenný rozdílový bod.

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
"Myslím si, že jsme dnes odehráli jeden z nejlepších hokejů. Herně to bylo výborné. Je škoda, že jsme nedali sedm gólů. Šance jsme na to měli, dali jsme tři tyče a třikrát jsme nedopravili kotouč do prázdné branky. Kluci hráli dobře, aktivně. Zatlačit takovéhoto soupeře s takovými hráči není vůbec jednoduché. Samozřejmě tak jak to bývá, za stavu 3:1 jsme neproměnili další šance, a pak jsme dostali zbytečný gól. Nakonec hosté vyrovnali. Nejsme tak zkušené nebo silné mužstvo, abychom si nějakou naší hrou dokázali výsledek pohlídat. Hosté měli hráče, kteří góly dávali vždycky a také dnes potrestali jakoukoliv chybu. Kdybychom je celou dobu netlačili, tak by nám tady dnes určitě pěkně vystrčili růžky. Je tam spousta dobrých hráčů. Nájezdy jsou loterie, ale myslím si, že jsme dnes vyhráli zaslouženě. V každém případě jsme dnes jeden bod ztratili, protože jsme byli prostě lepší."

Daniel Tvrzník, trenér Litoměřic
"Za výkon, jaký jsme tu dnes předvedli, můžeme být za bod opravdu rádi. Dnes to nebylo úplně optimální. Nevím, jestli jsme podlehli tomu, že jsme tady byli minulý zápas lepší a nešťastně prohráli. Musíme přiznat, že dnes byli lepší domácí. Hlavně v první třetině nás podržel Dušan Salfický. Od druhé třetiny jsme se trochu zvedli a hra se vyrovnala, bohužel jsme udělali hrubou chybu, kdy jsme zbytečně inkasovali do šatny. Ve třetí třetině jsme museli trochu otevřít hru, čímž jsme odkrývali zadní vrátka. Domácí měli šance na zvýšení, naštěstí nám opět vyšel závěr. Takže s bodem spokojenost, s výkonem už tolik ne."