Na Kladně byl k vidění hodně dramatický zápas, který pro kališníky skončil smolnou prohrou. Přestože v utkání prohrávali 1:2, dokázali zmobilizovat síly a v závěrečné třetině srovnat. Až do posledních minut byl stav vyrovnaný, pak ale Stadion vstřelil branku, kterou rozhodčí neuznali. Za Rytíře se naopak trefil Melka a definitivně strhl výhru na stranu domácích.

22. kolo

3:2

1:1, 1:0, 1:1

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 11. Marosz (Račuk, Guman), 28. Pitule (Hlava), 59. Melka (Suchánek) – 7. Urban (Procházka, Jánský), 49. T. Svoboda (Miškář). Rozhodčí: Souček, Micka – Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1.0. Diváci: 0. Střely na branku: 36:19. Zblokované střely: 16:4. Vhazování: 46:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, V. Sorokin, Ticháček, Kehar (A), Suchánek, Štochl – Kubík (C), Plekanec, Melka – Guman, Marosz (A), Račuk – Filip, Machač, Jágr – Hajný, Pitule, Hlava.

HC Stadion Litoměřice: T. Král – Marcel, Baláž, Kremláček, J. Holý, Jebavý (C), Černohorský – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – Procházka, Konečný, Jánský – L. Stehlík, Urban, Pajer – Jindra, Soukup, Berka – Bernat.

Kališníci odstartovali bitvu s Rytíři ve velkém stylu a po několika slibných šancích v čase 06:36 otevřeli skóre zápasu. Po pěkné kombinaci Procházky a Jánského prověřil Košarišťana dělovkou z pravého kruhu druhý jmenovaný Peter Jánský. Kladenský brankář puk pouze vyrazil na hranici brankoviště, odkud ho parádní dorážkou uklidil do sítě Tomáš Urban.

Litoměřické vedení ale nemělo dlouhého trvání. Zkraje 11. minuty nabil Marek Račuk zpoza branky Rostislavu Maroszovi, který dělovkou z mezikruží nekompromisně propálil Krále. O chvíli později se Kladenští radovali podruhé, jejich branka ale nebyla uznána, protože puk dostali do litoměřické sítě rukou.

V závěru úvodní periody prověřil domácího brankáře Berka, Košarišťan ale kotouč zkrotil. Na druhé straně mohl přidat druhou trefu Rytířů Nicolas Hlava, jeho pokus ale ztroskotal na výborném zákroku Tomáše Krále.

Zkraje druhé třetiny mohli přiklonit skóre na svou stranu kališníci. Kladenský brankář měl velký problém s jednou z litoměřických střel a kotouč zůstal ležet osamocený v brankovišti. Žádný z hráčů Stadionu ale nedokázal puk dopravit do odkryté sítě. Namísto toho ho Hajný bez váhání odpálil do bezpečí.

V čase 27:58 vybojoval kotouč ve středním pásmu Tomáš Pitule, projel po levé straně kluziště a vlastní sóloakci zakončil parádní střelou z kruhu, která zapadla přesně mezi Královy betony. O chvíli později protáhl Krále dělovkou od modré Plekanec. Litoměřický brankář ale skvěle zasáhl lapačkou.

Poté se dostal do rychlého úniku po levé straně Urban, jeho tvrdá střela však napnula pouze boční síť kladenské svatyně. Když na časomíře běžela 49. minuta, dočkali se Litoměřičtí vyrovnání. Miškář našel zadovkou od domácí klece Tomáše Svobodu, který zacílil z oblasti mezikruží a rozjásal hostující střídačku.

Necelých pět minut před koncem se parta okolo nového kapitána Jebavého radovala znovu, když se prosadil Matěj Beran. Košarišťan sice zakročil. Lapačkou, v níž ukrýval puk, se ale dostal za brankovou čáru. Rozhodčí nejprve gól chtěli uznat, po poradě ale branku nakonec odvolali.

V čase 58:36 naopak strhli vedení na svou stranu Rytíři. Suchánek zamířil od modré a Král jeho střelu vyrazil, k dorážce se však dostal Antonín Melka a nadvakrát dopravil puk do litoměřické svatyně.

Kališníci to v samotném závěru zkusili v šesti bez brankáře, navíc získali po faulu Hlavy výhodu přesilové hry, branku už ale vsítit nedokázali. Na kladenském ledě tak padli těsným rozdílem 2:3.

Jiří Burger (Rytíři Kladno): „Do zápasu jsme neměli jsme špatný vstup, byl tam od nás pohyb. Bohužel máme asi největší problém s proměňováním šancí. Zase jsme měli kolem třiceti střel a dali tři góly. To je naše největší slabina. Třetí třetina z naší strany nebyla úplně taková, soupeř už se víc dostával do šancí. Nakonec se nám povedlo vstřelit vítězný gól chvíli před koncem. Se třemi body panuje spokojenost. U neuznaného gólu soupeře se nám hned zdálo, že soupeř zahrál vysokou holí, takže jsme byli překvapení, že to rozhodčí nejdřív vůbec uznal."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Do zápasu jsme vstoupili s moc velkým respektem. Stav 1:1 po první třetině pro nás byl lichotivý, protože hra z naší strany nebyla dobrá, chyběl nám pohyb a prohrávali jsme všechny osobní souboje. Zaplaťpánbůh se náš výkon postupně zvedal. Za stavu 2:2 čtyři minuty před koncem nám uznali gól a potom ho zase odvolali. Je to škoda, vůbec nechci polemizovat, jestli měl platit, nebo ne. Od toho tam jsou rozhodčí, aby to posoudili. Potom jsme bohužel dostali po buly gól minutu a půl před koncem. To je velká škoda, protože myslím, že nějaký bod jsme si zasloužili odvézt. Byla to ale zase veliká zkušenost pro deset juniorů v naší sestavě, kteří si mohli zahrát proti legendám českého hokeje. Takovéto zápasy je posouvají. Od toho jsme tady."