Lovosický zimní stadion sledoval utkání bohužel se smutným výsledkem pro domácí Stadion. Litoměřičtí podlehli svému soupeři z Klatov poměrem 4:6. Utkání poznamenané řadnou vyloučení, které postrádalo tempo vinou četných přesilovek a oslabení tak maří nadějné vyhlídky na čelní příčky. Stadion se tak bude muset opět probíjet do horních pater tabulky. Další pokus je čeká opět v Lovosicích proti Děčínu.

7. kolo

4:6

3:3, 0:1, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy

Branky a nahrávky: 13. Zuziak, 13. Horčička (Slížek, Macek) 20. Procházka (Buďa), 53. Buďa (Procházka, Hlusička) - 7. Kepl (Hobl), 17. Maxa (Pavlis), 18. Špaček (Straka), 24. Švik (Hobl, Kepl), 50. Špiler, 52. Hobl (Švik). Rozhodčí: Vilt - Šerý, Šulo. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 405. Střely na branku: 26:19. Průběh utkání: 0:1,2:1,2:3,3:3,3:6,4:6.

HC Stadion Litoměřice: Volke (Koblischke) – Hillmich, Kaltenböck, Kolbaba, Kouba, Macek, Musílek, Svoboda – Bacovský, Buďa, Hlusička, Horčička, Horejsek, Myšík, Novák, Procházka, Slížek, Šnajdr, Veverka, Zuziak

HC Klatovy: Halmoši (Šproch) - Fiala, Holub, Špiler, Plánička, Černý, Štrunc - Hochman, Maxa, Špaček, Straka, Kuželík, Hobl, Kepl, Babka, Švík, Kocman, Pavlis

Na lovosickém zimním stadionu jsme sledovali v prvé třetině zajímavý hokej, který přinesl za dvacet minut celkem šest branek, po třech na obou stranách. Hostující tým nastoupil k utkání bez respektu k druhému celku tabulky a do 10. minuty měl jasně navrch. Domácí tým Stadionu se nemohl dostat do tempa a v 7. minutě poprvé inkasoval z hokejky Richarda KLEPLA. Po 10. minutě se litoměřičtí vymanili z defenzívy a začali přebírat otěže zápasu. Ve 13. minutě se trefili útočníci Petr ZUZIAK po dorážce, kdy brankář hostů přepadl s kotoučem v lapačce do vlastní branky a Petr HORČIČKA po krásné kombinaci celého útoku. Vypadalo to, že domácí tým bude mít navrch, ale v 17. minutě vyrovnal klatovský Jiří MAXA a v 18. minutě přidal třetí branku Klatov Petr ŠPAČEK. V tuto chvíli musel litoměřický tým opět dotahovat, což se mu podařilo v poslední minutě první třetiny, kdy se trefil v přesilové hře Petr PROCHÁZKA.

Nástup do druhé třetiny měl opět lepší hostující tým, který neustále hrozil z rychlých protiútoků. Litoměřičtí hokejisté díky mnoha nepřesným přihrávkám dostávali hosty do hry, což se jim nevyplatilo ve 24. minutě, kdy skóroval klatovský Jan ŠVIK. Ve 26. minutě byl zraněn v obličeji litoměřický David Myšík a domácí měli příležitost hrát pětiminutovou přesilovou hru. Stadion ale nabídnutou příležitost nevyužil. Naopak, série nepřesností pokračovala, hrál se poměrně tvrdý a nehezký hokej. Neustále se hrálo s neúplným počtem hráčů. Druhá třetina již skončila bez branek.

Na začátku třetí třetiny měl hned v 1. minutě příležitost domácí Petr Procházka, ale slibnou akci nedotáhl do brankového efektu. Bylo jasné, že hostující tým bude mít snahu pohlídat si jednobrankové vedení a nebude se hrnout do útoku. V 50. minutě se trpělivost vyplatila a klatovský Radek ŠPILER lehkou ranou zvýšil vedení hostů na rozdíl dvou branek. Hřebíčkem do rakve pro domácí tým v tomto zápase byla 52. minuta, kdy dokonce ve vlastním oslabení opět skórují hosté Jaroslavem HOBLEM a v zápase vedou už o tři branky. Domácí Stadion se snaží, seč mu síly stačí, ale štěstěna se k němu obrátila zády. Několikrát útočníci domácích nastřelili tyčku. Diváci zvedali v domnění, že je branka ruce nad hlavu, ale nepropustná hradba těl před brankářem Klatov Halmošim odolávala. Litoměřice se přeci jenom dočkali v 53. minutě, kdy snižuje stav Milan BUĎA. Od této chvíle je na ledové ploše pouze jedno mužstvo. Domácí hrají vabank a hosté se stále úspěšně brání. Šance stíhá šanci, ale skóre se již do konce zápasu nemění. Hosté z Klatov měli tentokrát „kliku“. Zápas si v poslední třetině ohlídali a z Lovosic si odvezli tři body. Zda zaslouženě, nebo ne, to si přihlížející diváci ohodnotí sami.