Litoměřický Stadion se trápí, čtvrtá porážka v řadě na něj čekala v Děčíně. Po mdlém výkonu bez vážnějších šancí prohrál 4:2. Na obou brankách se podílel David Myšík, který si připsal gól a přihrávku. Litoměřičtí se sice udrželi na pátém místě, ovšem pronásledovatelé se opět přiblížili a ohrožují postavení Litoměřic v horní polovině tabulky.

17. kolo

4:2

2:0,1:0,1:2

HC Děčín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 9. Stezka (Filipovský), 17. Král (Vaľko, Marek), 34. Štverák, 45. Král - 44. Horčička (Myšík, Kolbaba), 54. Myšík

HC Stadion Litoměřice: Volke (Davídek) - Macek, Kolbaba, Hillmich, Kouba, Kaltenböck, Zákoutský - Šnajdr, Slížek, Horčička - Hlusička, Buďa, Novák - Horejsek, Kauschitz, Šrámek - Bacovský, Myšík, Svoboda

Do utkání vstoupili lépe domácí, když už minutu po úvodním vhození buly zahrozil Lukáš Král, ale pozorný Martin Volke v brance jeho úmysl vystihl a puk pro jistotu ukryl do lapačky. Vzápětí se do jedné z prvních šancí dostali i hosté, ale i Jiří Zikmund ukázal své kvality a proti Ladislavu Slížkovi byl úspěšný. V čase 8:11 otevřel skóre utkání obránce Milan Stezka, který se v přesilové hře dostal na modré čáře k odraženému puku a nechytatelnou střelou dokázal prostřelit Martina Volkeho, tedy svého bývalého spoluhráče - 1:0. V 11. minutě zahrozil Kaltenböck, dostal se ke střele, ale proti němu stál domácí brankář, který si s jeho projektilem poradil. Ve 13. minutě se do šance dostal Lukáš Vaľko, jeho střelu hostující gólman vyrazil nad ochrannou síť. V 17. minutě se do tandemu dva na jednoho dostali při hře 4 na 4 Lukáš Vaľko a Lukáš Král a posledně jmenovaný nedal šanci Martinu Volkemu - 2:0. Domácí tak šli poprvé do kabin za příznivějšího stavu než hosté.

Ve 21. minutě se do samostatného nájezdu dostal Jiří Štverák, s jeho blafákem si poradil Martin Volke, poté zahrozili hosté, ale proti nim stála betonová tvrz v podobě Jiřího Zikmunda. Ve 31. minutě vyrazil Volke Královu střelu před sebe, ale k dorážce do prázdné branky se bohužel nikdo nedostal. Až v čase 33:20 se radovali opět domácí. Jiří Štverák se dostal znovu do samostatného úniku, tentokrát ale našel skulinku mezi betony Martina Volkeho a zvýšil náskok Děčína na rozdíl tří branek - 3:0. V závěru druhého dějství ještě zahrozili hosté, Jiří Zikmund ukázkovým semaforem zlikvidoval další šanci a držel svůj tým.

Hosté na počátku třetí třetiny hráli přesilovou hru a tu dokázali v čase 43:01 využít Horčičkou - 3:1. Od branky hostí uplynula minuta a deset vteřin a Děčín znovu vedl o tři góly. Lukáš Král se ocitl úplně sám před hostujícím brankářem a svým druhým gólem v utkání se nemýlil - 4:1. V 52. minutě hostující Horčička dostal trest 2+2 minuty za nebezpečný faul píchnutí holí na domácího hráče Milana Stezku, ten se jen těžko zvedal z ledu a s velmi bolestivou grimasou odjel za pomoci spoluhráčů na střídačku. Naštěstí se ale po tomto nebezpečném faulu otřepal a po několika střídáních opět naskočil na led. Přesilovou hru domácí sehráli celkem dobře, dostali se do několika šancí, ale 54. minutě při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu se po chybě zhostil puku David Myšík a jeho střela skončila za zády jinak výborně chytajícího Jiřího Zikmunda - 4:2. V závěru třetí třetiny se Litoměřice pokusily o power play, ale na skóre se již vůbec nic nezměnilo. Děčín si tak po dobrém výkonu celého týmu připsal zaslouženě tři body.