Po menším zaváhání kališníků v Chomutově najeli Litoměřičtí opět na vítěznou vlnu. Tváří v tvář se postavili „B“ týmu Karlových Varů, kterému nasázeli tři branky. Postupně se prosadili Martin Mynařík a dvojnásobně Jakub Neudeker. Gólman Litoměřic, Filip Kohout, ze své svatyně lovil puk dvakrát. Svěřenci Martina Tvrzníka tedy zdárně pokračují k vytouženému cíli pouze s jedinou ztrátou v prvních pěti zápasech.

BAR5

3:2

1:0, 2:0, 0:2

HC Stadion Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary "B"

Branky a nahrávky: 6. Mynařík (Čichovský), 29. Neudeker (Smola, Macel), 34. Neudeker - 46. Mašek, 46. Hrůša (Ouhrabka, Hradáček). Rozhodčí: Michajličenko - Holada, Lichtenberk. Vyloučení: 1:6, navíc Mašek (KVb) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 41:17 (16:7, 11:6, 14:4). Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Kohout (Kühn) - Čapek, France, Cornová, Domin, Hozák, Hák, Vízner, Kříž - Neudeker, Smola, Horešovský - Mynařík, Čichovský, Landa - Krocker, Macel, Klepetko - Sluka R., Bartoníček

HC Energie Karlovy Vary "B": Charvát (Pitoňák) - Uxa, Botoš, Stangar, Radaušer, Ševčík, Braný - Stránský, Dimitrov, Hrůša, Ouhrabka, Troch, Hadáček, Mareček, Mašek

Autor reportáže: Vít Trubička

Úvodní buly získali domácí hokejisté, kteří nikterak neotáleli a ihned jeli prověřit Jana Charváta. Kališníci se do útočného pásma dostali po kombinaci mezi Janem Smolou a Jakubem Neudekerem. Koncem první minuty zahrozili i Sokolovští. Za modrou áru pronikl Nikolas Mareček, kterého zporozovala ostražitá Aneta Cornová, která rychle přejela přes celou šířku hřiště a puk ubránila. O malou chvilku později se dostala do střelecké příležitosti opět Cornová, které sekundoval Benedikt Klepetko. Ani jeden z nich neposlal puk za Charvátova záda. V čase 5:04 padla první branka Litoměřic. Vhazování v pravém kruhu před Charvátem získal Marek Čichovský, který rychle přeposlal puk k lépe postavenému Martinu Mynaříkovi. Mynařík objevil volnou skulinu v sokolovské brance a poslal do ní s milimetrovou přesností kotouč – 1:0.

Kališníci dlouho neotáleli a nedlouho poté vybojoval na modré čáře kotouč Jan Macel, záhy však o něj přišel. Soupeřova obrana jej poté uklidila do rohu kluziště. V osmé minutě prověřil brankáře Sokolova Lukáš Landa, přijmuvší přihrávku od Patrika Čapka vyslal puk na Charváta, který ji vlastním tělem zastavil. O pouhých 20 vteřin později našel Čapek stojící v rohu před brankou postaveného Mynaříka. Jeho střelu brankář hostí vyrazil. Na počátku osmé minuty se o vzruch postarali hosté. Chyby Lukáše Landy využil Ondřej Dimitrov, který neohroženě vypálil na Kohouta. Domácí gólman puk poté přikryl. Na konci minuty deváté se uvolnil znovu Dimitrov. Litoměřičtí však za ním rychle pospíchali, nakonec mu jakoukoli akci znemožnili. V polovině desáté minuty předvedli krásnou kombinaci Cornová, Mynařík a Macel, přičemž poslední zmiňovaný vypálil. Charvát však jeho střelu vyrazil. O půl minuty později bylo Kohoutem rázně ukončeno delší ostřelování branky Litoměřic. Následující výraznější šance byla k vidění až v patnácté minutě. Přes celou plochu ledu přejel Vojtěch France, jeho střela mířila přímo do náručí připraveného Charváta. Více jak minutu poté se Sokolovští snažili překonat domácí obranu. Ta však vytvořila kališnicky promyšlenou vozovou hradbu a málokterou šanci propustila dále. Tři minuty před závěrečnou sirénou první třetiny se Litoměřice opět dostaly ke kombinaci. Sokolov ale rychle vyhodil puk na druhou stranu kluziště.

Stejně jako první třetinu, i druhou začali aktivněji domácí hokejisté. Již 58 vteřin po úvodním hvizdu vypálil prudce od modré Jan Smola. Mířil však hodně nepřesně, tudíž jeho střela zcela minula svatyni Sokolova. O půl minuty později obral Marek Čichovský protihráče o puk, ten poté poslal k Lukáši Landovi. Landova střela skončila v náručí Jana Charváta. Následně ze středního pásma rychle vyjel Radek Sluka, jeho střelu vykryl Charvát svou lapačkou. Na konci 23. minuty se k drzému počinu odhodlal Marek Krocker, jako mezi kužely projel kolem řady protihráčů a dostal se ke střele, ta ale mířila těsně vedle branky Sokolova. Poté, co na časomíře přeskočilo na 25. minutu se projel napříč celou ledovou plochou Kalich areny Josef Hadáček. Po většinu jeho cesty byl pronásledován Lukášem Landou. V posledním momentu byl nucen vypálit na Kohouta, před ním stojící dvoučlennou zeď však neprostřelil. V polovině 26. minuty se o jakousi střelu pokusil již zmiňovaný Hadáček. Jeho vysoký, pomalý oblouček prolétl nad hlavou Kohouta a zastavil se až o ochranné plexisklo. V čase 26:45 vjel Jiří Bartoníček obětavě do střely Ondřeje Dimitrova a vlastním tělem ji zastavil.

Odbyla 28. minuta a 24. vteřina utkání a kališníci navýšili své vedení. Jakub Smola vykouzlil krásnou přihrávku, kterou našel Jakuba Neudekera. Neudeker se s pukem projel, aby zakotvil v mezikruží. Odsud našel volnou skulinu v Charvátově brance, kam neomylně vypálil. Druhou asistenci si připsal Jan Macel. Litoměřické tento gól nabudil a o necelou minutu později se ke střele měl Benedikt Klepetko, jeho střelu však zastavil některý ze sokolovských obránců. Osm a půl minuty před koncem se nahrávkami našli Čichovský s Macelem, přičemž druhý jmenovaný vystřelil. Bohužel přímo do brusle protihráče. Nedlouho poté obral Jan Hozák ve vlastním obranném pásmu Jakuba Ševčíka o puk a pronikl přes celé hřiště. V cíli se pokusil vystřelit, Charvát však střelu vyrazil. V 34. minutě znovu zaúřadoval Jakub Neudeker. V levém kruhu našel opuštěný kotouč a nikým nehlídán vypálil z první do svatyně Sokolova.

O necelou minutu později Marek Čichovský dlouho bránil puk před dotírajícími se protihráči, nakonec přihrál Patriku Čapkovi, tomu se však nepovedlo zakončení. V 37. minutě projevil znovu svůj střelecký instinkt Jakub Neudeker. Z mezikruží velmi tvrdě vypálil do hrudníku Charváta. Na konci nahodil puk na branku Patrik Čapek, jehož pokus těsně lízl tyčku klece Sokolova. 90 vteřin před koncem druhé třetiny vyjel zcela osamocen do útočného pásma Petr Hrůša, postupně ho ale doháněl Tomáš Domin, kterého Hrůša tělem odstavil od dalšího pokračování. Před samým koncem druhé třetiny ještě přihrál Radek Sluka zpoza brány na Jana Macela, brankář Charvát však s Macelovým pokusem neměl sebevětší problém.

Třetí dějství dnešního utkání režírovali střídavě oba dva celky. Aktivněji začali hosté, 52 vteřin po zahájení se Matěj Mašek dostal na hranici útočného pásma, kde ho obral o puk Vojtěch France. Další šanci zahájil Sokolov o dvě minuty později. Nikolas Mareček pronikl do útočného pásma, odkud poslal puk Jakubu Ševčíkovi. Proti Ševčíkovi stál neskolný France, který i jeho obral o kotouč. V 44. minutě se do šance dostali i kališníci, avšak Lukáš Landa byl zastaven těsně před vystřelením v mezikruží. Ke střele se však dostal o minutu později Jan Hozák, ten pro změnu pálil vedle. Na počátku 45. minuty se vydal na dlouhou cestu přes celé hřiště Matěj Mašek, který těsně před brankovištěm chytře prostrčil puk pod betony Filipa Kohouta. Neuběhla ani minuta a Sokolov výrazně zdramatizoval vývoj utkání. Do Kohoutovy svatyně se tentokrát prosadil Petr Hrůša, kterému dopomohli Oliver Ouhrabka a Josef Hadáček.

V 38. minutě se projel po celé dráze ledové plochy Marek Čichovský, který znovu našel Mynaříka. Jejich souhra vedla ke střele, kterou Charvát zastavil. Po necelých 40 vteřinách se v ideální pozici objevil Jan Smola. Skóre se mu navýšit nepodařilo, neboť se jeho střela odrazila od tyčky. V polovině třetí třetiny o sobě znovu dalo vědět duo Čichovský, Mynařík. První zmiňovaný střílel, druhý dorážel. Neskóroval bohužel ani jeden. Následně Charváta prověřil svým typickým způsobem – prudkou přímou střelou Jakub Neudeker. Strážce branky Sokolova puk vyrazil nad branku. Během 51. minuty ukázali hráči Sokolova co v nich je. Tentokrát se napřahoval ke střele Nikolas Mareček, jenž byl však od kotouče odstaven. S 53. minutou se hosté dostali znovu do šance. Přehazovanou s pukem ukázali Jakub Ševčík a Matěj Mašek. Protože se ke Kohoutovi nedostali, velmi záhy se vrátili zpět k vlastní brance. Avšak co se nepovedlo nyní, povedlo se Sokolovu o minutu později. Jakub Hák byl okraden o puk Josefem Hadáčkem, ani ten nedokázal Kohouta prostřelit a vyrovnat. V 55. minutě předvedl sóloakci Radek Sluka. Křížem projel skrz hřiště a nadvakrát se snažil překonat hranici vytyčenou modrou čáru. Povolení ke vstupu od Sokolovských ale nedostal. V 56. minutě se za tuto hranici vloupal Jan Macel. Brankářovy betony se však jevily jako nepřekonatelná překážka. V závěru třetí třetiny se drze předváděl s pukem na holi Jakub Neudeker, později o něj začal usilovně bojovat. I když jej dlouho držel u sebe, nakonec o kotouč stejně přišel. Symboilckou poslední šanci si 41 vteřin před závěrečnou sirénou připsal kapitán týmu, Jan Smola. Střela však byla nad jeho síly. Po vypjaté bitvě svítil na výsledkové tabuli stav 3:2 pro domácí kališníky.

Martin Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): První dvě třetiny byly z naší strany dobré, hráli jsme v nich přesně to, co jsme potřebovali. Zápas jsme měli pod kontrolou, chtělo to možná dát více gólů, než jen tři. Ve třetí třetině pak vzešly z našich chyb dva rychlé góly a soupeř se vrátil do zápasu. Až do konce jsme se pak báli o výsledek, což si myslím, že je škoda. Po dvou třetinách jsme si mysleli, že je hotovo – Vary šly nahoru, my zákonitě dolů... zaplať pánbůh za tři body. Bereme je a jdeme dál.