V Kalich Areně se střetli soupeři z Litoměřic a Mostu. Hosté šli do vedení jako první zásluhou Frolíka. Domácí odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat, vyrovnal kapitán Slížek. Utkání dospělo, stejně jako všechna tři předchozí vzájemná střetnutí, dospělo do prodloužení. V něm se hrálo pouhých osmnáct vteřin, když rozhodl bývalý litoměřický útočník Bojer a rozhodl o konečném výsledku 1:2.

44. kolo

1:2pr

0:0, 1:1, 0:0 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Most

Branky a nahrávky: 27. Slížek - 24. Frolík (Čurilla), 61. Bojer (Hora, Čurilla). Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:9, navíc Volke (MST) deset minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 640.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (22. Hruška) - Žovinec, Evan, Sobotka, Kříž, Husák, Míka, Kolář - Kloz, Hašek, Novák - Mrňa, Gerhát, Simon - Kafan, Slížek, Antončík - Hlusička, Luňák, Tvrzník.

HC Baník Most: Volke (56. Gutsevich) - Tomeček, Čechura, Hora, Rohan M., Parýzek, Kabeláč, Fedorov, Havelka - Bojer, Čurilla, Frolík - Rohan T., Slavíček, Gengel - Nedrda, Heřman, Kuběna - Nevyhoštěný, Skvortsov, Vaněk.

Od úvodu zápasu byli aktivnější hosté. K první střele se sice dostal domácí Novák, Volkeho však nepřekonal. Poté prověřili domácího brankáře Tomáš Rohan, Nedrda a Kuběna, s pokusy všech tří soupeří si Přikryl poradil. Svěřenci trenéra Baďoučka předváděli dobrý pohyb a pozorně bránili střední pásmo. Litoměřičtí se dlouho nemohli dostat na útočnou polovinu. První třetinu předčasně ukončila střela jednoho z hostujících hráčů ze 12. minuty, která vysypala plexisklo za domácí brankou.

Prodloužená druhá třetina nabídla hned v úvodu šanci domácích. Mrňa s Gerhátem vlétli do hostující obrany a druhý jmenovaný nebezpečně z mezikruží vystřelil. Volke však jeho pokus dokázal vytěsnit mimo tři tyče. Největší rozruch způsobila situace ze 22. minuty. Přikryl předvedl efektní skluz proti bekhendové kličce Nedry, po zákroku však došlo ke kolizi obou hráčů, po které odjel domácí brankář s krvavým zraněním na střídačku. Do branky tak musel zamířit náhradní brankář Litoměřic Petr Hruška, pro kterého to tak byl první start v této sezóně.

Mostečtí se rozhodli jej řádně přivítat. Po několika sekundách mezi tyčemi musel nejprve zasáhnout proti střele od modré, následně si poradil také s dorážkou Nevyhoštěného. Ve 24. minutě už ale kapituloval. Čurillovu střelu tečoval pod horní tyč Martin Frolík. Odpověď Litoměřických ale na sebe nenechala dlouho čekat. Mezi kruhy napřáhl ve 27. minutě kapitán Ladislav Slížek a vymetl pavučiny v pravém horním rohu mostecké branky.

Po druhé přestávce se do velké šance domácích dostal Žovinec. Novák projel po pravém křídle, obešel obránce a naservíroval mu puk před branku. Domácí bek však přestřelil jak ležícího Volkeho, tak i hostující branku. Velký zákrok předvedl v polovině třetí třetiny brankář Hruška. Bývalý litoměřický střelec Gengel dostal puk před branku a z otočky se pokusil zamést kotouč k levé tyči. Tam však dokázal domácí gólman natáhnout svůj pravý beton a zmařit tak velkou mosteckou šanci. Utkání dospělo, stejně jako všechna tři předchozí, do nastavení. Na letos tradiční penaltový rozstřel však tentokrát nedošlo. Již po osmnácti sekundách dostal puk na levý kruh Jan Bojer a bez přípravy propálil domácího brankáře. Litoměřičtí tak brali po výsledku 1:2 po prodloužení pouze bod, Mostečtí si odvezli dva.

Daniel Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Je přesně vidět, proč jsme tam, kde jsme. Máme za zápas padesát střel, deset gólových šancí a dáme jeden gól. Jsou to další jednoznačně ztracené body. Dáme si vlastní gól, v poslední minutě uděláme nesmyslný faul, soupeř vše potrestá. My ve chvíli, kdy jim vyloučí brankáře a dají tam studeného nevystřelíme na branku. Je to statické, každý se bojí to vzít na sebe, ta sebedůvěra tam není v tuhle chvíli. Kvalita na to, abychom Most porazili tam je, bohužel je to pořád dokola.