Tentokrát to doma nevyšlo. Kališníci vstřelili pouze jeden gól a padli na vlastním ledě s Frýdkem-Místkem. Stadion se sice v úvodní třetině dostal zásluhou Korkiakoskiho do vedení, pak už se však trefovali pouze hosté. Výsledek se na světelné tabuli zastavil na skóre 3:1 pro rysy. Litoměřičtí tak zapsali do tabulky pravdy další porážku.

35. kolo

1:3

1:0, 0:2, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 12. Korkiakoski – 24. Christov (Mikulík), 26. Motloch (Flok, Husák), 50. Husák (Novotný). Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:7. Bez využití . V oslabení: 1:1. Diváci: 1 055. Zblokované střely: 9:13. Vhazování: 45:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, D. Málek, Jebavý, Strejček, Machač – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Jícha, Kantner – Helt, M. Havelka, Flynn – Eret, Jirásek, Przybyla.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Christov, Mikulík, Kofroň – Martynek, Novotný, Rudovský – Klimša, Peterek, Kaukič – Motloch, Kuťák, Flok.

Hned na úvod to byl slušný majstrštyk. Stadion šel po Strejčkově faulu do čtyř, i ve vlastním oslabení ale dokázal skórovat a rozjásat domácí tribuny. Pamlsek v podobě krásné akce přichystal fanouškům v „sušenkovém“ zápase čase Markus Korkiakoski, který v čase 11:12 uzmul kotouč soupeři a řítil se na Malíka v samostatném úniku. Svou šanci navíc i krásně proměnil a dostal Litoměřice do vedení.

Frýdečtí byli z gólu jako opaření pouze chvíli. Už o pár minut později se na kališnickou klec hnal Novotný. Čas na střelu však prováhal a pozorný Král zastavil i jeho následnou snahu o nápravu. V 17. minutě se šikovně prodral dopředu Jícha. Jeho následná rána z otočky mířila přímo k tyči, Malík se ale bleskově přesunul a lapil kotouč do své výstroje.

Uhlazený led nebyl po přestávce ještě ani pořádně rozježděný od bruslí, když hosté vyrovnali gólový stav utkání. Mikulík si najel na levý kruh a prudce vypálil, jeho ránu ještě tečoval Vít Christov a kotouč zapadl za brankovou čáru.

Rysi do toho po vstřelené šlápli ještě víc. Možná až moc. Na konci 25. minuty se totiž po nedovoleném zákroku pakoval na trestnou lavici Novotný. Hostující celek však okopíroval kališníky a ve vlastním oslabení udeřil. Po pěkné kombinaci s Flokem a Husákem poslal puk za Králova záda Lukáš Motloch a otočil vývoj utkání.

Hrstku hostujících příznivců pak vystrašil Filip Helt, jenž po Flynnově přihrávce zacílil dělovkou z mezikruží. Malík jeho pokus dokázal vyrazit. Přes veškeré snahy o zvrat nedokázali Litoměřičtí napnout síť hostující svatyně. Naopak znovu inkasovali, když se v 50. minutě prosadil Patrik Husák.

Stadion to ještě v závěru zkusil bez brankáře, ani to však nepomohl a Frýdek si odváží výhru 3:1.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Bohužel na jeden gól, navíc vstřelený v oslabení, těžko můžeme vyhrát zápas. Nemůžu klukům upřít snahu či nasazení, ale tento zápas nám nevyšel. Nelepilo nám to, kotouče nám odskakovaly. I když jsme se do některých střeleckých pozic dostali, tak nám již nevycházely dorážky. Zbytečně jsme si komplikovali přesilovky. Frýdek byl dnes produktivnější a zaslouženě vyhrál.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Musím vypíchnout výkon Nicka Malíka, který nás v těžkých chvílích podržel. Začíná nám hrát čtvrtá formace, což je pro nás strašné plus. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Proto se nám povedlo vést o dva góly. Byla tam sice nějaká fáze, kdy jsme byli pod tlakem, ale Litoměřice si žádnou vyloženou šanci nevytvořily. Myslím si, že zcela zaslouženě odvážíme tři body.