V dalším ligovém utkání přivítali hokejisté Stadionu Litoměřice na svém ledě Draky z Šumperku. První třetina nenabídla žádnou branku, diváci se však dočkali celkem sedmi gólu. Hosté v zápase třikrát vedli, ale pokaždé se Stadion na svého soupeře dotáhl. Vítězství pro Litoměřice zařídil střelec dvou branek Ladislav Gengel.

19. kolo

4:3

0:0,2:2,2:1

HC Stadion Litoměřice - Draci PARS Šumperk

Branky a nahrávky:32. Boháč (Horčička, Rindoš), 37. Slížek (Rindoš), 47. Gengel (Kloz, Kříž), 54. Gengel (Kloz, Novák) - 24. Skoumal, 35. Plášek (Meluzín), 46. Holík (Plášek, Meluzín) . Rozhodčí: Pavlovič – Guth – Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2,2:2,2:3,3:3,4:3.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl -Vobořil, Boháč, Martinka, Evan, Kříž, Ketner, Smetana, Hora - Horčička, Slížek, Rindoš - Hašek, Belay, Loskot – Novák, Kloz, Gengel – Kafan, Hlusička, Tůma

Draci PARS Šumperk: Štůrala – Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Křetínský, Tesařík, Pastor, Drtil – Cink, Meluzín, Plašek – Brunec, Hulva, Vrdlovec – Haas, Matějka, Červenka – Mičulka, Skoumal, Vrána

Začátek utkání mezi sousedy z tabulky se nesl v duchu rozvážné a pomalé hry. Ani jeden z týmu se výrazně netlačil do velkých útočných akcí. První vyloučení přišlo už ve 3. minutě, na trestnou lavici zamířil Hlusička za hru vysokou holí, hostům se však početní výhoda vůbec nepovedla a dokonce mohli inkasovat. Hostující obránce zaváhal v rozehrávce a Loskot mohl překonat Štůralu, byl však faulovaný a počet hráčů na ledě se vyrovnal. První velká šance Draků přišla až v 9.minutě, kdy si Sedlák najel na přihrávku, ale jeho hůl včas zablokoval Novák. Litoměřice mohly ke konci třetiny vstřelit několik gólů, samostatné úniky Marka Loskota a Martina Belaye zastavili obránci vždy na hraně nedovolených zákroků.

Po bezbrankové první třetině už to vypadalo na zápas chudý na vstřelené góly. Po přestávce se diváci dočkali první branky. Po vhazování v obranné třetině hostu se kotouče zmocnil Michal Skoumal a jeho samostatný únik musel Vobořil zastavit jen za cenu faulu, nařízené trestní střílení proměnil šumperský útočník skvělou kličkou do bekhendu. Vyrovnávací branka přišla ve 31. minutě, po vyloučení Brunce dokázali litoměřičtí proměnit přesilovou hru. Důraz v brankovišti předvedl Dominik Boháč a svým premiérovým gólem nejen v dresu Litoměřic, ale i této lize zařídil vyrovnání.

Draci šli opět do vedení ve 35. minutě, Karel Plášek předvedl rychlý únik a lobem přehodil vyjíždějícího Přikryla. Litoměřice se i po obdržené brance nevzdávaly a jejich snaha a píle se přeměnila brzy na vyrovnávací branku. Po urputném boji v rohu kluziště vydoloval Rindoš kotouč a milimetrovou přihrávkou našel před brankou Ladislava Slížka , který zblízka prostřelil Štůralu.

Stadion mohl jít do vedení hned v úvodu třetí třetiny, ale střelu Boháče výborným zákrokem zneškodnil Štůrala. Pravidlo nedáš dostaneš se opět potvrdilo a hosté šli potřetí v zápase do vedení. Od modré čáry napřáhl Aleš Holík a jeho střela prosvištěla za záda Přikryla. Poté nadešla chvíle Ladislava Gengela, který dvěma góly zařídil vítězství pro Litoměřice. Jeho vyrovnávací branka by se dala zařadit do rubriky Zlatá Helma. Po sólu přes celé hřiště obehrál dva obránce a poté i brankaře. Díky své nedisciplinovanosti Draci obdrželi čtvrtou a rozhodující branku utkání. Litoměřice využily druhou přesilovku v zápase na jejíž konci byl opět důrazný Ladislav Gengel, který po několika dorážkách dostál kotouč do branky.

Jindřich Setíkovský - Stadion Litoměřice

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

My jsme pochopitelně věděli, že to bude těžký zápas a Šumperk hrál skutečně dobře. Myslím si, že dnes rozhodla hra obrany, asi jsme měli dnes obránce o trošku lepší. Jejich obránci udělali v závěru utkání chyby, které by asi dělat neměli. V průběhu utkání jsme dvakrát prohrávali, ale podařilo se nám dvakrát vyrovnat, tahali jsme i za kratší konec provazu a nakonec se k nám přiklonilo štěstí, které jsme v jiných zápasech neměli. V první třetině jsme měli několik šancí, které kdybychom proměnili, tak by měly asi vliv na průběh utkání. Potvrdilo se, že když Šumperku sedne zápas tak je nepříjemným soupeřem. O tři body jsme se tahali do poslední chvíle a nakonec rozhodly maličkosti. Na druhou stranu to štěstí jsme dlouho neměli a nakonec tedy přišlo.

Jak se projevily přesuny v obranných řadách týmu v dnešním utkání?

Všichni vědí, že spolupracujeme s Ústím a Litvínovem a protože Litvínov hrál, nemohl přijet ani Stříteský ani Gula. Předevčírem došlo k výměně mezi námi a Ústím, kdy se do Ústí vrátili zpět Suchý a Holomek. Teď jim měsíční hostování skončilo a místo nich přišli Boháč a Vobořil. Boháč je můj junior, kterého jsem trénoval v Plzní, byl nějaký čas v Americe a odehrál nějakou dobu v Ústí. Vobořil zde hrál již vloni a je to velice zkušený obránce. Za situace, ve které jsme byli na začátku sezóny, kdy nám odešel Martinka a nehrál Evan a z Litvínova nikdo nejezdil, tak dnes je ta obrana poměrně slušná. Nebudeme si moc namlouvat dnešní hokej se hraje od brankáře a od obrany. Teď je potřeba, aby to takto vydrželo, aby nám nikdo zase neodešel.

Roman Meluzín - Salith Šumperk

Těžko se hodnotí, když se zápas prohraje, ale myslím si, že jsme nehráli špatně. Po naších vedoucích brankách jsme vždy inkasovali vyrovnávací branku. Dostali jsme branky po dvou našich chybách, jednou to byl obránce a podruhé zbytečné vyloučení. Dnes měli domácí více štěstí a vstřelili vítězný čtvrtý gól.

Počítali jste s bodem, po dvou třetinách , kdy byl stav vyrovnaný 2:2?

Máme zkušený tým a myslím si, že bychom bod uhrát mohli, ale jak už jsem jednou řekl, udělali jsme hrubé chyby a domácí zvítězili.

Jste spokojení jako nováček s postavením v tabulce?

Po dnešním výsledku moc ne, ale kdyby nám někdo řekl na začátku sezóny, že budeme tam kde jsme, tak bychom asi spokojení byli. Škoda, že nemáme o tři či čtyři body navíc, bylo by to asi lepší, ale je to hokej a musíme začít bojovat o body znovu.