Litoměřice na svém ledě přivítaly berounské Medvědy. Domácí šli do rychlého dvoubrankového vedení zásluhou Rubeše a Rudovského, Medvědi však dokázali srovnat. Litoměřice následně opět odskočily na rozdíl dvou branek, ale Jebavý gólem z přesilové hry snížil. Ve druhé třetině padlo po dvou brankách na obou stranách, ale domácí si stále drželi jednobrankový náskok. V poslední části utkání však domácí předvedli silný tlak a soupeř definitivně polevil. Po jedné brance přidali Žálčík, Treille a z trestného střílení Novák a Stadion vyhrál 9:6.

16. kolo

9:6

4:2,2:2,3:1

HC Stadion Litoměřice - Medvědi Beroun 1933

Branky a nahrávky: 2. Rubeš (Žovinec, Novák), 6. Rudovský (Rubeš, Novák), 16. Lapšanský (Simon), 17. Rubeš (Žovinec, Novák), 25. Lapšanský (Žálčík, Simon), 34. Rudovský, 51. Žálčík (Simon), 54. Treille (Antončík, Martinka), 58. Novák - 10. Havel (Plichta, Vostřák), 13. Plichta (Havel), 20. Jebavý (Doležal), 26. Vostřák (Havel, Plichta), 30. Čurda (Kaláb, Hošťálek). Rozhodčí: Würtherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:8, navíc Přindíš(BER) OT do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1350. Průběh utkání: 2:0,2:2,4:2,4:3,5:3,5:5,9:5,9:6.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček (30. Přikryl) - Martinka, Kolář, Žovinec, Evan, Kříž, Veselý, Drábek - Antončík, Gerhát, Kafan - Rudovský, Rubeš, Novák - Tvrzník, Slížek, Šinágl - Lapšanský, Simon, Žálčík - Treille

Medvědi Beroun 1933: Benda - Kaláb, Šulc, Přindiš, Jebavý, Krejčí, Hertl, Knesl, Čurda - Vostřák, Plichta, Havel - Palaščák, Karpov, Doležal - Videlka, Pavel, Belay - Meidl, Hošťálek, Trojan.

Litoměřice vstoupily do utkání s velkým nasazením a hned od úvodu se ujaly vedení. Žovinec projel po pravém křídle a bekhendem nahodil puk před branku, tam jej usměrnil mimo dosah brankáře Bendy Tomáš Rubeš. Soupeř zaskočen rychlou brankou musel nadále odolávat silnému tlaku domácích. V 6.minutě Litoměřice skórovaly podruhé, Rubeš si najel před branku na přihrávku Nováka od zadního mantinelu, položil si Bendu a nahrál k levé tyči na volného Jana Rudovského, který uklidil puk do odkryté sítě. Beroun se dostal do utkání až zásluhou přesilové hry a hned se gólově prosadil. Střela od modré se zastavila v klubku hráčů stojících před Sedláčkem a volný puk dokázal nejrychleji najít Lukáš Havel, který jej pohotově uklidil do litoměřické sítě. Vyrovnání přišlo ve 13.minutě, Michal Plichta projel po pravém křídle a překvapil Sedláčka bekhendovou střelou k pravé tyči.

Vyrovnání hosty povzbudilo, ale byli opět domácí kteří šli opět do vedení. Simon našel před berounskou brankou Adama Lapšanského, který se bekhendem trefil přesně k levé tyči. Následně se Stadion prosadil znovu, bleskovou přesilovou kombinaci zakončil pohodlně do prázdné branky svým druhým zásahem v utkání Tomáš Rubeš. Do konce první třetiny se Medvědům podařilo snížit na 3:4 brankou v přesilové hře. Z levého kruhu vymetl pravý horní růžek domácí branky Jiří Jebavý.

Začátkem druhé třetiny dohrávali domácí přesilovou hru, ale Medvědi oslabení s přehledem ubránili. Litoměřice šli do dvoubrankového ve 25.minutě, Lukáš Žálčík našel přihrávkou napříč útočným pásmem najíždějícího Adama Lapšanského, který bez přípravy trefil odkrytou branku. Radost domácím nevydržela dlouho, Pavel Vostřák proskočil domácí obranou a střelou pod vyrážečku překonal brankáře Sedláčka na 5:4. Medvědům se pak podařilo podruhé v utkání srovnat. Nahození Kalába od modré čáry tečoval před Sedláčkem Martin Čurda a umístil jej mimo dosah litoměřického brankáře. Sedláčka po pátém gólu vystřídal Petr Přikryl.

Ve 32.minutě mohly Litoměřice opět vést, Gerhát ujel sám na branku, položil si berounského brankáře a na dlouhou hůl poslal puk do prázdné branky, pár centimetrů před brankovou čarou jej však vyškrábl Karpov, který se stihl pohotově vrátit do obrany. Vedení na stranu Litoměřic strhl svým druhým gólem v zápase Jan Rudovský, který prolétl po pravém křídle a z kruhu pro vhazování poslal puk tvrdou ranou k levé tyči.

Vedení domácí hokejisté navýšili ve třetí třetině. Situaci 2 na 1 vyřešil Dominik Simon přihrávkou na Lukáše Žálčika na pravý kruh, odkud domácí útočník přesně trefil odkrytou polovinu berounské branky. Tlak Litoměřic hosté snášeli s obtížemi a Stadion přidal osmou branku. Šimon Antončík objel berounskou branku a našel mezi kruhy osamoceného Sachu Treilleho, který tvrdou ranou bez přípravy propálil brankáře Bendu. Poslední gólový zásah Litoměřic přidal Martin Novák, který přesnou střelou po ledě k pravé tyči proměnil trestné střílení. Poslední slovo v zápase však měl soupeř, Přikryl se nestačil přesunout na přihrávku na Lukaše Havla, který se trefil k levé tyči.

Daniel Tvrzník – trenér HC Stadion Litoměřice

Diváky mohlo potěšit, že viděli patnáct branek v utkání, ale při vší úctě k soupeři si nemůžeme dovolit doma inkasovat šestkrát. Už jsme nebránili dobře v Písku. S klukama jsme si to rozebírali, ale dnes to bylo v obraně ještě horší. Dát soupeři devět branek je také krásné, svědčí to o dobré produktivitě, ale myslím si, že ty tři body jsou určitě dnes zasloužené. Na obraně musíme zapracovat, jinak se nám vzadu brankáři zblázní. Dneska to bylo hodně pohodové, chtělo se nám hrát jenom dopředu. Kdyby tady byl dnes silnější soupeř, tak jsme měli problémy. Ale obrana je práce všech hráčů, kteří jsou na place. Dnes byl asi jeden gól Vojty Sedláčka, ale těch pět hráčů před nim mu to vůbec neusnadnilo. S ostatníma gólama mohl těžko něco dělat a schazovat branky na gólmana by nebylo fér. Potěšilo nás, že jsme vstřelili takové množství branek, protože naše produktivita nebyla dosud moc výrazná. Ve středu jedeme do Havlíčkova Brodu porvat se o body, ale nejedeme tam jako favorité. Brod je v tabulce vysoko a hraje výborně. Z Brodu by byl každý bod úspěch. Ale doma je povinnost vyhrávat, a to znamená, že příští sobotu doma s Mostem musíme body uhrát.