Do utkání s Mostem vstoupili domácí brankou v 8. Minutě, kdy Horák poprvé inkasoval z hole Bahenského. Tentýž hráč byl i u druhé litoměřické branky, jeho střela se od Horáka odrazila před Víta Budínského, který procpal kotouč mezi betony mosteckého brankáře do branky. Most se však nevzdal a ke konci druhé třetiny dokázal bleskové vyrovnat stav utkání na 2:2. Litoměřice však potvrdily roli favorita, když ve třetí třetině díky dvěma brankám Zdeňka Doležala dotáhly utkání do vítězného konce.

40. kolo

4:2

1:0, 1:2, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 8. Bahenský (Suja, Budínský), 36. Budínský (Bahenský, Drábek), 47. Doležal, 53. Doležal (Škop, Rubeš) – 39. Pisařík (Zavřel), 39. Rapáč. Rozhodčí: Smitka – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:4, navíc Rapáč 10min OT. Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Šulc, Hrbas, Drábek, Žovinec, Míka, Husák, Málek, Kolář – Čermák, Koudelka, Chabada – Budínský, Bahenský, Suja – Novák, Hašek, Chlapík – Doležal, Rubeš, Škop.

HC Most: Horák – Pavelka, Tůma, Čížek, Hora, Kasal, Havelka – Tauš, Smolka, Bojer – Zavřel, Písařík, Kafan – Nedrda, Slavíček, Sedláček – Vlček, Rapáč, Szabo.

Litoměřice nezahájily utkání dobře a jíž v první minutě se dostali do oslabení. Přikryl si připsal první ostřejší zákrok proti Zavřelovi, který pálil z levého kruhu. Od modré čáry poté neuspěl ani Čížek. Do slibné šance se dostal i Bojer, který však po přihrávce od Smolky nedokázal zblízka překonat litoměřického brankáře. Stadion dostal taky šanci prosadit se v přesilové hře, ale stejně jako Most vstřelit branku nedokázal. Střelecký účet zápasu otevřel v 8. minutě Zdeněk Bahenský, který obkroužil branku, dostal se před Horáka a zasunul kotouč mosteckému brankáři mezi betony.

Vyrovnat mohl Pavelka, který dostal přesnou přihrávku od Rapáče, jeho pokus však Přikryl s přehledem dokázal pokryt. Po přestávce mohl vedení Stadionu navýšit domácí kapitán Hašek, ten však po přihrávce od Šulce tváři v tvář nedokázal překonat Horáka. Na druhé straně zahrozilo duo Hora – Sedláček. Mostecký obránce, se sotva vrátil z trestné lavice a byl ihned zapojen do hry. Před brankou našel zcela volného Pavla Sedláčka, který však ztroskotal na brankáři Přikrylovi.

Do dvoubrankového vedení se domácí dostali ve 36. minutě. Bahenský nahodil puk od mantinelu na Horáka, kterému kotouč vypadl před Víta Budínského, pro kterého nebyl problém doklepnout puk do branky. Po druhé vstřelené brance Stadion lehce usnul na vavřínech a Most předvedl, jak rychlé se dá smazat dvoubrankové manko. Na rozdíl jedné branky v početní výhodě snižoval Pavel Pisařík, který propálil Přikryla mezi betony. Než se domácí stačili z inkasované branky oklepat, Most stačil vyrovnat. Přesně sedm vteřin po buly využil zmatku v brankovišti Richard Rapáč, který doklepl puk za bezmocného Přikryla.

V závěrečné třetině si domácí vytvořili tlak od úvodních minut a bylo otázkou času, kdy hosté udělají nějakou chybu. Ta přišla ve 46. minutě zápasu, kdy jeden z mosteckých obránců při pokusu o příhru trefil pouze Zdeňka Doležala. Ten se zmocnil kotouče a prostřelil Horáka k pravé tyči. Most se pokoušel o návrat do zápasu, ale to mu nepovedlo a inkasoval počtvrté. Přesilovou hru v 53. minutě domácí využili již po 35 vteřinách. Odraženou střelu Škopa zametl do prázdné branky Zdeněk Doležal, který si připsal druhou trefu v zápase. Hosté se v závěru pokusili o hru bez brankáře. Po faulu Šulce dokonce Pisařík jel trestné střílení. Přikryl si však s mosteckým střelcem bez problémů poradil.

Jiří Doležal – HC Stadion Litoměřice

Už od rána jsme kluky nabádali, že tohle utkání nebude jednoduché. Všechny dosavadní zápasy byli náročné, až na první zápas, který jsme zvládli výborně. Most přebral nový trenér a nevěděli jsme, co po nich chce a s jakou hrou přijedou. Dnešní utkání se velmi podobalo tomu poslednímu tady doma, které jsme prohráli 4:2, taky jsme prohospodařili náskok, takže obavy byli na místě. Mě mrzí, že jsme nenavázali na dobrý výkon proti Benátkám, ale nakonec jsme dokázali zápas otočit a vyhrát. Byly to důležité body pro udržení pátého místa v tabulce a můžeme se dál rvát o play-off.