Stadion zdolal Přerov i napotřetí

Zveřejněno 09.12.2015 | Petra Pilbauerová
V rámci dvaatřicátého kola WSM Ligy vyzval Stadion na svém ledě Přerov. První se prosadili domácí, které už v osmé minutě poslal do vedení Petr Beránek. Hosté v druhé třetině vylepšili svůj herní projev, avšak na vyrovnávací branku museli čekat až do třetí třetiny. Tři minuty po hanáckém gólu poslal kališníky zpět do vedení Lukáš Vantuch a o minutu později potvrdil litoměřické vítězství v dnešním zápase Jan Berger.
(foto: hokejprerov.cz)
32. kolo, středa 9.12.2015, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

3:1

(1:0, 0:0, 2:1)

Přerov

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 8. Beránek (Ondráček, Rousek), 50. Vantuch (Racek, Kopta), 51. Berger (Čáp, Vantuch) - 47. Goiš (Kovařík, Ferenc). Rozhodčí: Bejček - Polák, Rampír. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 820. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Litoměřice

Pavelka (Michajlov) – Plášil, Šulc, Málek, Pavlas, Bílek, Čáp, Piegl – Kalla, Doležal, Švagrovský – Rousek, Ondráček, Beránek – Kopta, Berger, Vantuch – Valášek, Miškář, Racek

Přerov

Klimeš (Řehoř) – Chmelíř, Grof, Hořava, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Pala, Přindiš – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Král, Popelka – Blinka, Kovařík, Stoklasa
 

Reportáž

Hra se ve svém začátku odvíjela v poměrně dobrém tempu. Oba týmy nelenili a v prvních minutách vzájemně prověřili své brankáře. Jednu ze šancí Přerova zlikvidoval domácí Ondráček, který překazil neplechu hostujícího celku a dostal kotouč do bezpečné vzdálenosti. Stejně tak svatyně hostí čelila hned několika útokům ze strany Litoměřic. Netrvalo dlouho a domácí dostali svého soupeře do oslabení, které nezůstalo bez využití. V osmé minutě našel Martin Ondráček přesnou přihrávkou před brankou Petra Beránka, který ze své hole poslal puk do nechráněné sítě. Utkání od desáté minuty neztratilo nic na své rychlosti. Přerovští se snažili o vytvoření tlaku, ale namísto toho se dopustili dalšího faulu. Vysoká hůl v podání Davida Šťastného, díky které musel Ondráček odjet na střídačku, dostala hosty do početní nevýhody. Poté se přerovský celek dostal k několika útočným příležitostem ať už v podání Goiše, Hořavy či Popelky, ale se střelami si buďto poradil domácí gólman Pavelka nebo bránu vůbec neohrozily.

Kališníci sice svůj náskok ubránili, ale v druhém dějství si počínali o něco lépe hosté, kteří předváděli o poznání aktivnější hokej. První krok udělali domácí, kteří prostřednictvím Čápa zaútočili na přerovského gólmana Klimeše. Vystřelený kotouč ale dokázal zachytit mezi svými betony. Poté se už k puku snadněji dostávali hosté, ti ovšem narazili na nekompromisní litoměřickou obranu. O chvíli později dali domácí soupeři šanci při početní výhodě. Za krosček si na trestné na dvě minuty oddechl Dominik Bílek, který se na stejné místo vrátil za několik dalších minut tentokrát za držení. Litoměřice si ke svému štěstí se hrou ve vlastním oslabení poradily. Střely do utkání ale vnášeli hlavně hosté.

Úvodní buly poslední periody vyhrál Přerov, který se svém rozjetém tempu o dvě minuty později dostal opět do oslabení. Povinný dvouminutový odpočinek si tentokrát dopřál Šnajnar. Hosté své oslabení tentokrát ustáli a nepustili domácí do svého obraného pásma. Ve 47. minutě se navíc dočkali vyrovnání. O to se zasloužil Jiří Goiš s Kovaříkem a Ferencem. Vystřelený touš se ke štěstí hostujícího celku odrazil od mantinelu k levé tyčce, odkud se rychle doklouzal do brankoviště. Překvapení domácí jim dopřáli početní převahu za svých šest hráčů na ledě. Nakonec to byl ale Stadion, kdo se dostal do vedení. V 50. minutě se prosadil Lukáš Vantuch, který si našel po přihrávce Racka volnou skulinu v brance hostí. O minutu později náskok Litoměřic zpečetil Ondřej Kopta, který svojí rychlostí vyzrál nad Klimešem. Ve zbylých minutách třetí části se domácí dostali ještě dvakrát do početní nevýhody, kterou pokaždé ustáli. Soupeř sice do útočného pásma pronikal, Pavelka ovšem svůj tým podržel hned několika výbornými zákroky, díky kterým se vítězné skóre Litoměřic udrželo až do konce hry.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Odehráli jsme výbornou první třetinu. Od té druhé jsme přestali bruslit. Poslední třetina se nám podařila ještě o něco méně. Posledních pět minut hry nás velmi podržel Jaroslav Pavelka, který Přerovu zlikvidoval tři velké šance. Do utkání jsme vstoupili s tím, že jsme nechtěli předvést takovou přestřelku, která byla k vidění během našich posledních dvou zápasů. Myslím si totiž, že Přerov má velmi kvalitní a zkušené mužstvo.

Vladimír Kočara (HC Zubr Přerov): První třetinu jsme hráli velmi pasivně a příliš se nám nepovedla. Od druhé třetiny jsme podle mého názoru byli lepším týmem a průběh hry se podstatně změnil. Bohužel jsme se v poslední třetině dopustili dvou individuálních chyb. Gólových šancí jsme měli dost, ale hraje se na branky, nikoliv na šance. Nezbývá nám tedy nic jiného než pogratulovat vítězi.