H A V L Í Č K Ů V B R O D - První zápas v novém roce zvládli Litoměřičtí na výbornou, z havlíčkobrodské Kotliny si odvážejí všechny body, což jim zajistilo posun v tabulce na průběžné osmé místo. Na Vysočině rozhodli Martin Belay a Kryštof Kafan, kteří v rozmezí 50 vteřin zajistili ve třetí minutě vedení 2:0. Rebelové sice vzápětí snížili zásluhou Ondřeje Švaňhala, byl to ale zároveň i poslední gólový moment celého střetnutí.

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 5. Švaňhal (Zábranský) - 3. Belay (Loskot), 3. Kafan (Tvrzník). Rozhodčí: Martin Homola - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 9:10 + Ondřej Švaňhal (HBR) 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 899. Střely na branku: 36:44. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda (Suchan) - Sova, Protivný, Jelínek, Pavlík "C", Ostrčil, Novotný - Zábranský, Polodna, Švaňhal, Vondráček, Semorád, Němec, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Sklíba) - Kříž "C", Smetana, Dudáš, Evan, Gula, Vobořil, Martinka, Holomek - Rudovský, Šinágl, Gengel, Belay, Tvrzník, Rindoš, Kafan, Hašek, Lenc, Loskot, Novák, Hlusička.

Utkání začalo o více jak půl hodiny déle, protože arbitr Úlehla se nedostavil, a tak se čekalo na náhradníka v podobě Martina Homoly.
Krátce po startu klání viděli diváci v Kotlině tři rychlé góly. Z první branky se Litoměřice radovaly během početní výhody. Po klasické souhře se kotouč dostal na hůl Martina Belaye, který z prostoru levého kruhu překonal Nerudu pokusem mezi betony. Uběhlo jenom 50 vteřin a hosté se radovali z druhé branky. Ve vlastním oslabení unikl Kryšton Kafan, zvolil bekhendovou střelu, kterou zvedl nad Nerudův beton a kotouč se zastavil až o síť. V pokračující přesilové hře dokázali Rebelové zkorigovat – v situaci dva na jednoho předložil Zábranký puk Ondřeji Švaňhalovi, jenž vymetl růžek Přikrylovy branky.
V polovině první části vychytal ještě Neruda ve dvojnásobném oslabení v dobré pozici Loskota, číhajícího před brankou. Na poslední chvíli zasáhl holí. Poté měli ze hry více domácí, v dalších přesilovkách však špatně kombinovali, a tak se šlo do kabin za těsného stavu.

Druhá část patřila herně spíše Litoměřicím. Šance byly však k vidění na obou stranách. Domácí Meidl mohl srovnat, když si sjel na přihrávku zpoza branky, před téměř odkrytou klecí ale minul. Litoměřice pak zahrozily v posledních minutách. Loskot si vybruslil z rohu před domácí branku, svůj blafák ale nedotáhl do konce. Další příležitost vybojoval Hašek, jehož střelu vyrazil Neruda betonem a nebýt ještě včasného vypíchnutí puku, mohl Rudovský dorážet za ležícího gólmana.

O zajímavé gólové šance sice ve druhé části nouze nebyla, poslední dvacetiminutovka už jich ale tolik nenabídla. Vedení mohl pojistit druhou brankou Belay poté, co Nerudovi propadl kotouč k tyči. Včasný zákrok domácího zadáka ale téměř jistému vyrovnání zabránil. Havlíčkobrodští měli možnost dosáhnout kýženého vyrovnání během přesilových her, během nich se ale především trápili. Nestačila ani přesilovka 5 na 3. V závěrečné minutě sáhli trenéři k odvolání gólmana, v šesti měl poslední možnost na holi Semorád – kotouč tečoval těsně vedle tyče.

Litoměřičtí si tak díky dvěma rychlým gólům odvezli všechny tři body, což jim zajistilo posun na průběžné osmé místo. Na Havlíčkův Brod se dívají už jenom s tříbodovým odstupem.

Ohlasy k utkání

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Souhlasím s kolegou, začátek utkání nedopadl moc dobře, byli jsme asi ještě v kabině. Hosté měli lepší vstup do zápasu, dali dvě branky, mohlo to ale dopadnout ještě hůře. Ve druhé třetině jsme si nějaký tlak vytvořili, ale bohužel je to pořád stejná písnička – neumíme se prosadit jeden na jednoho, v předbrankové prostoru, a přesně toto rozhodlo celý zápas. My se natrápíme, nadřeme se a přitom v koncovce jsme nuloví. Prohráli jsme a soupeři můžu jenom pogratulovat.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „My jsme bohužel na poslední chvíli museli pozměnit sestavu, postihla nás totiž nějaká viróza. Ladislav Slížek a Petr Horčička omarodili dnes ráno, Jakub Evan začal zvracet těsně před rozbruslením, takže jsme museli trochu improvizovat. Myslím, že jsme zaslouženi vyhráli, určitě nám pomohl začátek zápasu, když jsme dali dva góly. I přes velký počet vyloučených jsme zápas odehráli dobře. Pro nás jsou to moc důležité body. Domácí jsme nezastihli zrovna v optimální formě, ale pro nás je to první vítězství v Brodě ve druhé sezoně a myslím si, že je zasloužené.“