Litoměřice neprodloužily sérii domácích vítězství a poprvé v Kalich Areně padly. Po bezbrankové první třetině se ve druhém dějství sice prosadil Matěj Beran, Vsetín ale dokázal držet krok a nakonec vývoj skóre zcela otočit. Stadion to v závěru ještě zkusil bez brankáře, ani to mu ale nepomohlo, a tak Valaši brali výhru 4:3.

7. kolo

3:4

0:0, 1:1, 2:3

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 29. M. Beran (Válek, Novák), 45. Jánský (Miškář), 50. Novák (Válek, Miškář) - 32. Kucharczyk (Babka, Machač), 46. Kloz (Bartko, Kucharczyk), 49. Gajarský (Smetana, Klímek), 55. Bartko (Machač, Kucharczyk). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Coubal, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 450. Střely na branku: 22:30. Zblokované střely: 18:14. Vhazování: 37:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Holý, Výtisk, Mlčák, Jebavý, Kubíček, Poizl – M. Beran, Válek, Novák – Jícha, Miškář, Jánský – Koffer, Vitouch, Toman – Jindra, Čermák.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Jenáček, Babka – Machač, Kucharczyk, Půček – Rehuš, Kloz, Gorčík – Hořanský, Zeman, Vítek – Klímek, Gajarský.

Utkání začalo aktivněji z pohledu hostujícího celku. Ve 2. minutě se do samostatného úniku vydal Sebastian Gorčík, jenž v mezikruží nahrával na pravou stranu Danielu Klímkovi. S jeho střeleckým pokusem si litoměřický muž v masce dokázal poradit a skóre se nezměnilo.

Stadion v dalším průběhu třetiny sehrál tři početní výhody, ve kterých dominoval a ostřeloval valašskou klec. Ačkoliv k využití chybělo málo, kališníkům se vsítit branku nepodařilo a stav na konci první dvacetiminutovky zůstal neměnný.

V čase 28:35 se poprvé v utkání rozvlnila síť za Davidem Gábou. Po litoměřickém tlaku na bránu se v pravém rohu ujal puku Lukáš Válek a nahrál do mezikruží přesně na hůl Matěje Berana. Zkušený forvard se nerozmýšlel a vyslal kotouč přesně mezi lapačku a beton hostujícího gólmana.

Domácím vedení dlouho nevydrželo. Ve 32. minutě vypálil z pravého kruhu Jakub Babka a letící puk těsně před Beranem tečoval správným směrem Radim Kucharczyk. Vsetínští tak rychle smazali jednogólové manko a srovnali na 1:1.

Litoměřičtí se znovu ujali vedení, když v čase 44:40 v pádu vypálil z pravého kruhu Peter Jánský a valašský gólman byl na jeho střelu krátký. Ve 46. minutě hostující tým opět vyrovnal zásluhou Jana Kloze, který před bránou tečoval letící puk mezi betony domácího brankáře.

Stadion se nevzdal a v čase 49:29 byl stav opět nerozhodný. Po čtyřech vteřinách využil početní výhodu útočník první lajny Pavel Novák, jenž z levého kruhu přesně trefil pravý roh Gábovy klece.

Valaši znovu udeřili v 55. minutě. Jan Bartko vyslal kotouč z pravého kruhu a překonal Adama Berana. V posledních minutách utkání to Litoměřice zkoušely bez brankáře, ani to však nevedlo ke gólu a na domácím ledě poprvé padly.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme velmi zklamaní, že jsme, vzhledem k průběhu utkání nezískali ani bod a ztratili výsledek v závěru. Ve třetí třetině jsme dostali hodně branek, viděli jsme tam určité individuální chyby a máme o čem přemýšlet.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): „Jsme hrozně rádi za tři body, bylo to nesmírně těžké utkání. Navíc máme velkou marodku a sestavu jsme dávali dohromady ráno před odjezdem. Kluci se s tím popasovali, podali jsme výborný výkon a zaslouženě vyhráli.“