Kališníci doma opět zářili a porazili Porubu 6:1. Soupeř ze sousedních pater tabulky se sice dostal do vedení, na to Stadion zareagoval šesti brankami a zcela otočil skóre. Hlavní postavou duelu byl Markus Korkiakoski, který během šesti minut zkompletoval hattrick, a poté přidal ještě čtvrtou branku. Po jednom gólu si rozdělili David Vitouch a Jan Strejček. Litoměřičtí tak natáhli na sérii výher třetí korálek.

28. kolo

6:1

4:1, 0:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 11. Korkiakoski, 11. Vitouch (Kropáček, Šik), 12. Korkiakoski (Střondala, Voženílek), 17. Korkiakoski (Krutil, Jícha), 50. Korkiakoski (Marcel, A. Beran), 59. Strejček (Jícha, Jánský) – 10. T. Jáchym (Szturc). Rozhodčí: Pavlovič, Hucl – Flegl, Šimánek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 41:31. Zblokované střely: 14:8. Vhazování: 35:37. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Jebavý (A), Kukla, Marcel (A), Klejna, Dajčar, Strejček, Krutil – Korkiakoski, Střondala, Voženílek (C) – Štohanzl, M. Havelka, Jánský – Šik, Jícha, Kangas – Vitouch, Kropáček.

HC RT Torax Poruba: Foltán – Slavík, Husák, Pastor, Šendera, Dluhoš, Rudl, Dundáček – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Szturc, T. Jáchym, Sikora (A) – Špaček, M. Hlinka, Ďurač – Ollender.

Hned zkraje duelu s Porubou dostali kališníci výhodu přesilové hry, kterou jim svým faulem nabídl Slavík. I když zamkli hostující celek v obranném pásmu, skóre zůstalo nezměněno. To už však neplatilo v čase 10:00, kdy se Torax ujal vedení. Szturc nahrál na spodní hranici levého kruhu Tomáši Jáchymovi, jenž prudkou ranou zblízka zamířil zcela přesně do odkryté klece.

Po necelé půlminutě bylo srovnáno. Markus Korkiakoski převzal kotouč mezi kruhy a vyzkoušel pozornost Foltána projektilem z levé strany. Ten neměl šanci a podruhé kapituloval. Stadion se spokojil s vyrovnaným stavem pouhých 21 vteřin, a pak udeřil potřetí. Od levého mantinelu se proháčkoval přímo před porubskou svatyni David Vitouch a tváří v tváři brankáři nekompromisně zasunul puk do sítě.

Hostující minutový blackout vyvrcholil v čase 11:30. Střondala nabil Markusi Korkiakoskimu na pravý kruh a finský snajpr umístil svou prudkou dělovku přímo pod víko. Ze strany litoměřické šestasedmdesátky to ale rozhodně nebylo vše. V průběhu 17. minuty totiž Markus Korkiakoski zkompletoval hattrick, když do sítě dopravil puk po Krutilově pobídce od modré.

V prostředním dějství mohli Litoměřičtí ještě navýšit náskok, ani jedna z šancí se však neujala. Neuspěl Korkiakoski, který si vyválčil trestné střílení. Střondala v parádní sóloakci zase trefil tyčku. Branková konstrukce se rozezněla i po Voženílkově pokusu z mezikruží. A tak zaúřadoval až opět Markus Korkiakoski. Autor hattricku přidal v 50. minutě svůj čtvrtý zásah. Gólový stav zápasu zakulatil skóre na 5:1 výstavní ranou z vrcholu levého kruhu.

Minutu před koncem ještě dokonal kališnické vítězství Jan Strejček. Ten sice mířil nad porubskou svatyni, puk se však odrazil od plexiskla, tyčky a masky hostujícího gólmana až za brankovou čáru. Stadion tak urval triumf 6:1.