Kališníci jsou venku z poslední čtyřky WSM Ligy! Ve středečním střetu s Benátkami se na první branku čekalo až do šestadvacáté minuty, kdy se prosadil hostující Daniel Krejčí. To bylo ale od liberecké farmy vše -- o šest minut později srovnal svým prvním zásahem v letošní sezóně Filip Hanták, na konci prostřední dvacetiminutovky pak kališníky poslal do vedení Milan Valášek. Poslední hřebík do rakve Středočechů zatloukl osm sekund před koncem gólem do prázdné branky bývalý benátecký forvard Václav Pletka. Stadion tak na domácí půdě zvítězil 3:1 a posouvá se na desáté místo v tabulce.

12. kolo

3:1

0:0, 2:1, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 33. Hanták (Ondráček, Barák), 39. Valášek (Šulc, Beránek), 60. Pletka – 26. Krejčí (Víšek, Vlach). Rozhodčí: Kika – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Plášil, Šulc, Smetana, Barák, Čáp, Frühauf, Jebavý, Bača – Pletka, Pilař, Ondráček – Kalla, Veselý, Paločko – Dvořák, Hanták, Procházka – Valášek, Miškář, Beránek.

HC Benátky nad Jizerou: Novotný – Štich, Husa, Kočí, Mikliš, Havlín, Tržický, Krejčí – Havel, Plodek, Hrníčko – Víšek, Prokeš, Dlouhý – Vlach, Bělohorský, Bittner – Hrabík, Volf, Janele.

Autor reportáže: Vojtěch Martinek

Do střetu Benátek s Litoměřicemi vstoupili lépe domácí – po minutě a půl se do první větší šance utkání dostal Radek Pilař po střele Petera Frühaufa od modré čáry, kterou ale mladý forvard Stadionu tečoval mimo středočeskou bránu. Nedlouho poté si kališníci mohli poprvé vyzkoušet hru v početní výhodě, jelikož za katr putoval benátský Jan Havel za hákování. První přesilovku ale doprovázela spousta nepřesností a hosté se zvládli litoměřickému tlaku bránit celkem bez obtíží. Domácí pak nevyužili ani další přesilovou hru a v polovině zápasu tak na světelné tabuli v Kalich Areně stále svítil nerozhodný stav.

Do konce první dvaceminutovky si ještě obě strany dokázaly vypracovat několik slušných šancí – těsně po vypršení vlastní početní výhody se do velké příležitosti otevřít skóre dostal Bittner, jeho střelu z hranice brankoviště ale strážce domácí svatyně vykryl špičkou lapačky. Na druhé straně se o pár minut později skvělou individuální akcí prezentoval Martin Ondráček, který ale nedokázal pořádně zakončit a Novotný tak s lapením puku neměl větší problém.

Na začátku druhého dějství se vylučovalo jako na běžícím páse. První si odjel zchladit hlavu benátecký Adam Dlouhý, sekundu po vypršení jeho trestu pak na trestnou lavici usedl Jaroslav Dvořák. Deset sekund na to se pak pro kališníky situace na bitevním poli zhoršila ještě víc – Ondřej Procházka byl totiž vykázán za hákování. Benátky tak čekala bez mála dvouminutová dvojnásobná početní výhoda.

Tu ale hosté nevyužili, ba si jí dokonce vlastní neukázněností zkrátili. Nakonec se však vyloučení Hrníčka pro hosty ukázalo jako pozitivní – ve hře čtyř proti čtyřem se totiž dokázal prosadit Daniel Krejčí přesnou střelou pod víko Pavelkovy svatyně – 0:1.

Domácí se na zásah Benátek snažili odpovědět co nejrychleji a v následujících několika minutách si nad hráči od řeky Jizery drželi mírnou převahu. V sedmadvacáté minutě minul odkrytou Novotného klec Martin Ondráček, o dvě minuty později pak po souhře Veselého s Paločkem druhý jmenovaný proklouzl skrz benáteckou defenzívu a měl ideální příležitost stav utkání srovnat, v souboji muže proti muži se středočeským gólmanem ale neuspěl.

750 fanoušků v Kalich Areně se mohlo radovat až v čase 32:29. Ondráček našel před brankou hostů nehlídaného Filipa Hantáka, který kotouč za Novotného uklidil prudkou střelou z voleje. – 1:1. Takřka okamžitě po jeho trefě přes nepozornou obranu Středočechů projel benjamínek litoměřického kádru Jaroslav Dvořák, ale jeho akce se neujala.

Minutu a deset sekund před koncem si pak Stadion vzal vedení na svou stranu. Šulc nahrál z kruhu k levé tyči na připraveného Milana Valáška, který neměl nejmenší problém Filipa Novotného překonat – 2:1.

Třetí část moc pohledný hokej nenabídla. Prakticky celou třetinu se puk přesouval z jedné strany kluziště na druhou, majitele měnil poměrně často. V půlce závěrečné části si převahu na ledě drželi hráči Benátek, jejichž největší šanci na srovnání stavu měl na hokejce v třiapadesáté minutě Prokeš. Ten ale na rodáka z Dvora Králové v litoměřické brance nevyzrál. Ke konci utkání se liberecká farma ještě pokusila poslat zápas do prodloužení při power-play, během které se ale prosadil pouze bývalý benátecký forvard Václav Pletka – 3:1.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): První třetina byla vyrovnaná a my jsme se těžko dostávali do tempa. Ve druhé třetině nás přibrzdilo oslabení ve třech, ale myslím si, že potom jsme už byli lepším mužstvem až do konce zápasu. Soupeř se do nějakých větších šancí dostal až v závěrečné power play. Za tři body jsme moc rádi, musím pochválit mužstvo za práci, kterou odvedlo za těch čtyřicet minut, kdy jsme hráli slušný hokej. Musíme se ale naučit rozhodovat zápasy dřív, protože jak minulý zápas, tak tento jsme měli mnoho příležitostí rozhodnout a mohli jsme mít klid. Takže to musíme do dalších zápasů určitě zlepšit.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Zápas byl do poslední chvíle vyrovnaný. Myslím si, že do osmé minuty druhé třetiny jsme hráli výborně v obraně, ale jedna chyba nás rozhodila a domácí nás dostali pod tlak. Byli aktivnější a my jsme bohužel málo produktivní. Dali jsme pouze jeden gól v utkání už dva zápasy v řadě a na jedem gól se dá venku vyhrát, tak jednou nebo dvakrát za sezónu.