Litoměřice po dvou domácích vítězstvích prodloužily sérii výher a z Třebíče si vezou body za výhru 3:1. Domácí vstřelili první gól utkání, ale Stadion díky trefám Petra Horčičky a Martina Nováka otočil stav utkání. Třebíč v závěru utkání ještě zkoušela hru bez brankáře, to se jí však nepodařilo a Petr Horčička druhým gólem zpečetil do prázdné branky výhru Litoměřic.

20. kolo

1:3

1:0, 0:1, 0:2

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 18. Stejskal (Kaut, Čech) - 24. Horčička (Vobořil, Boháč), 52. Novák (Kloz), 60. Horčička (Slížek). Rozhodčí: Kubeš - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1590. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Kania, Rangl, Sláma, Kadela, Dietz, Brož - Laš, Dolníček, Dočekal - Burian, Havlíček, Heřman - Čech, Stejskal, Kaut - Přibyl, Kovalský, Vondráček.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Boháč, Vobořil, Evan, Martinka, Ketner, Kříž, Hora, Smetana - Horčička, Slížek, Rindoš - Hašek, Belay, Loskot - Novák, Kloz, Gengel - Kafan, Hlusička, Tůma.

Na začátku prvního dějství hatily akce obou celků série nepřesností a offsidy. Z letargie ale dostal diváky Dočekal, jenž trefil tyč, a ujíždějící Horčička, který Hrubce z otočky nepřekonal. Přikrylovu lapačku prověřil Havlíček. Vše zmíněné se událo při přesilové hře Třebíče. Při další výhodě o jednoho hráče v poli si vypracoval příležitost opět aktivní Havlíček. Parádně vypálil z jízdy Kadela. Hrubce prověřil Evan. A jen reflex pomohl třebíčskému brankáři po ráně Kloze bezprostředně po vyhraném buly. Přibylova střela z první mířila vedle. Laš ani Burian Přikryla příliš neohrozili.

Litoměřice hýřily aktivitou, ale skórovala Horácká Slavia. Přikryl dvakrát pouze vyrazil a na dorážku Stejskala už nestačil. Tato branka otupila soupeře a přišly další dvě příležitosti. Laš s obtížemi zpracoval kotouč na modré a branku minul, Dočekal litoměřického brankáře nepřekonal. Poslední střelu v úvodní dvacetiminutovce udržel Hrubec ve výstroji.

V úvodu druhé periody zastavil Šimon Hrubec tutovky Loskota a Haška z mezikruží. A Litoměřice záhy v tlaku i vyrovnaly. Při přesilové hře, stačilo jim k tomu sedm vteřin. Po střele Vobořila se odrazil kotouč od mantinelu k Horčičkovi, který s přispěním Hrubce a tyčky srovnal skóre. Třebíčští byli i v dalších minutách v útlumu, hosté je přehrávali.

Přečíslení dva na jednoho zakončené střelou Horčičky zastavil zákrokem večera v rozštěpu Hrubec. Um musel předvést i po ráně Haška. Přikryla velmi ohrozila teč po nahození Rangla od modré. A protože Kaut, Kloz, ani Kania brankáře nepřekonali, po dvou třetinách svítil na ukazateli stav 1:1.

Třetí třetinu přivítali neúspěšnými střelami Sláma, Kadela a Kloz. Aktivnější byli domácí, ale hosté dobře bránili. Z úhlu zkoušel překonat Hrubce později Horčička. O osudu utkání rozhodlo třetí vyloučení Buriana. Podruhé ho potrestali Litoměřičtí – přesným střelcem byl Novák. Vyrovnat mohli při přesilové hře Dolníček s Čechem, ani jeden ale Přikryla nepřekonal. A nedokázal to ani Vondráček. Třebíč se tlačila za vyrovnáním, ale ani další výhoda o jednoho hráče v poli už kýžený efekt nepřinesla. Horčička pak stanovil při power-play domácích konečné skóre. Litoměřice tak berou tři body, Horácká Slavia žádný.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: V první třetině jsme byli lepší a měli jsme v ní dát víc než jeden gól. Ve druhé jsme se dostali pod tlak, špatně jsme bruslili, ve hře o výsledek nás podržel gólman. Ve třetí třetině jsme jedenáct minut hráli ve třetině soupeře, ale bylo to kostrbaté, chyběla finální nahrávka a pokud prošla, tak jsme neměli dostatečný prostor a hráče před bránou. Rozhodla přesilovka, kterou soupeř a jeho zkušení hráči sehráli velmi dobře. My jsme dostali dvě přesilovky, se kterými jsme naložili špatně, a proto jsme dnes nevyhráli. Myslím, že ve třetí třetině nám střelba nechyběla, když hráč dostane puk mezi kruhy a mine ho, tak to není o tom, že by ta střelba chyběla. Dávali jsme puky do brankoviště, ale nic se k nám neodrazilo a po tom druhém gólu jsme šli samozřejmě dolů. Litoměřice hrály vytaženěji než Jihlava, šly nám do rozehrávky, ale myslím si, že jsme se přesto měli o výsledek víc poprat. Lukáš Havel bude hrát zítra za Třinec, proto nám dnes nebyl k dispozici. Na Šumperk se musíme dobře nachystat a zlepšit oproti dnešnímu utkání úplně všechno.

Daniel Tvrzník – HC Stadion Litoměřice: Moc nám nevyšel začátek zápasu, první třetina byla z naší strany vlažná, jakoby se na nás podepsala ta dlouhá cesta. Druhá třetina byla jasně v naší režii, to byl souboj našich v uvozovkách střelců, protože my těch gólů taky moc nedáváme, s brankářem Hrubcem. Tam jsme zápas mohli rozhodnout, ale nestalo se. Třetí třetina byla o jednom gólu a my jsme využili přesilovku. Myslím, že si vcelku zaslouženě odvážíme tři body.