Fantastický vstup a hořký konec mělo utkání v Českých Budějovicích. Stadion se dostal do rychlého vedení zásluhou Vítězslava Bílka a na rozdíl dvou branek zvyšoval David Dvořáček proměněným trestným střílením. Domácí však ve druhé třetině srovnali stav zápasu a do třetí dvacetiminutovky Litoměřice šly s naději na přímý postup do vyřazovacích bojů. Naděje však zhasla v dvojnásobném oslabení, kdy Motor vstřelil vedoucí branku. Kališníci tak nezískali ani bod a čeká na ně předkolo playoff.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 27. Nouza (Punčochář, Straka), 34. Mucha (TS), 47. Straka (Vráblík, Nouza) – 1. V. Bílek, 14. Dvořáček (TS). Rozhodčí: Hrubý – Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:6, navíc Šulc 5+20min. Využití: 1:0. Diváci: 4733. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 3:2.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Bohunický, Chmelíř, Suchánek, Škopek – Nouza, Straka, Heřman – Marek, Rob, Švihálek – Kuchejda, Bárta, Vaniš – Pašek, Přibyl, Boháč

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Šafář, D. Bílek, Míka, Kolář, Špelda, Málek – Rys, Kalla, V. Bílek – T. Doležal, Švagrovský, Novák – Procházka, Chlapík, Dvořáček – Ondráček, Z. Doležal, Gorčík

Domácí diváci si ještě nestačili ani usadit a už mohli sledovat první gól v síti domácího brankáře Bláhy. Vítězslav Bílek se rozjel z vlastní třetiny, vzniklo přečíslení dva na jednoho. Bílek však nehodlal přihrát a přesně trefil k tyči. Jihočeši se vzpamatovávali pomalu a první šanci měl navrátilec do sestavy Martin Heřman, který trefil tyč. Na vyšší rychlost přeřadil Motor při přesilové hře, ale klasický zámek elitní domácí řady gólem neskončil. Litoměřičtí také zahrozili z přesilové hry a tvrdá střela Šafáře trefila ruku Bláhy. Vzrušení přinesla situace, kdy na útočné modré chyboval Vráblík a na branku se řítil David Dvořáček. Na poslední chvíli ho fauloval Punčochář a rozhodčí nařídil trestné střílení. To David Dvořáček proměnil blafákem do bekhendu. Po zbytek třetiny hráli hosté ve větší pohodě a Motor se spíše jen trápil.

Na úvod druhé části nabídli hosté Jihočechům přesilovou hru, ale Motor ohrozil Krále jen střelou Muchy. Litoměřičtí hráli lépe a efektivněji a výsledkem byla horní tyčka po střele Martina Procházky. Diváky zvedla ze sedadel i střela Luboše Roba, kterou Král vyrazil jen náhodou. Vypadalo to, že domácí se branky nedočkají a uhodilo. Petr Punčochář jel pomalu s pukem z vlastního pásma až k brance a tam se opřel do puku Tomáš Nouza a snížil. Hosté chtěli zpět své dvoubrankové vedení, když ze skrumáže vystřelil Zdeněk Doležal a Bláha v sedě puk chytil. Nájezd si vyzkoušeli i domácí. Jan Mucha byl v nájezdu na branku faulován. Sám se rozjel na nájezd a prostřelil Krále mezi betony. Třetí branku mohl dát Ladislav Marek, který byl při přesilovce sám před brankou, ale Král jeho střelu vyrazil. Po druhé části bylo skóre vyrovnané.

Do závěrečné části vstoupila obě mužstva aktivně a snažila se o vstřelení vedoucí branky. Leč jejich snaha většinou končila na brankářích. Velká šance domácím svitla při přesilovce pět na tři. Tu nakonec využil Josef Straka, který z brankové čáry odrazil puk od brankáře Krále do branky. Pět na tři si mohly zahrát i Litoměřice. Největší šancí měl Vítězslav Bílek, který byl sám u tyčky, ale Bláha se stačil přemístit a puk vyrazit. Na druhé straně se blýskl Král, který vyrazil bombu Josefa Straky. Další skvělý zákrok musel vytasit Bláha, který vyrážel tvrdou střelu Bílka. V další přesilovce Motoru předváděli hosté velkou obětavost, když dva se vrhli do střel Budějovických a museli být z ledu odvedeni lékařem. V závěru si vzali hosté oddechový čas a pokusili se o hru bez brankáře. Jenže sami se vystavili na zakázané uvolnění a navíc Šulce fauloval a byl poslán do šaten. Poslední půlminuta se odehrála před brankou Motoru, ale domácí těsné vítězství uhájili. Domácí fanoušci tak mohli Motoru poděkovat za povedou sezónu a těší se na play-off.