V litoměřické Kalich areně se potvrdilo, že žádný zápas není vyhraný, dokud neuplyne celých šedesát minut. Úvod utkání vyšel mnohem lépe Lvům, ale ani vedení o tři branky výhru nezaručilo. Ve vypjatém závěru totiž domácí vyrovnali a obrovské překvapení dokonali v prodloužení, kdy Petr Přeučil vsítil vítěznou branku na konečných 4:3.

9. kolo

4:3pr

0:3, 1:0, 2:0 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí n.L.

Branky a nahrávky: 39. Hašek (Šinágl, Evan), 60. Tvrzník (Hašek, Šinágl), 60. Slížek, 62. Přeučil - 1. Janků, 4. Čurilla, 14. Janků (Pajič). Rozhodčí: Vampola - Reich, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 800, vyprodáno.

HC Stadion Litoměřice: Volke - Hillmich, Stříteský, Kolbaba, Evan, O. Kříž, Vobořil, Martinka, Brož - Šinágl, P. Kříž, Tvrzník - Slížek, Přeučil, Horčička - Hašek, Heinisch, Novák - Kauschitz, Hlusička, Šrámek

HC Slovan Ústí n.L.: Orct - Zeman, Poživil, Klobouček, Rod, GUreň, Pojkar, Němeček, Holomek - Diviš, Janků, Čurilla - Mikulík, Pazourek, Kanko - Kloz, Alinč, Šagát - Pajič, Hanzl, Ludvík

První třetina začala podstatně lépe pro zkušenější Lvi. V 1. minutě otevřel skóre zápasu veterán Pavel Janků, ve 4. minutě skóroval Marek Čurilla a hosté díky tomu měli již dvoubrankový náskok. Až poté zaznamenali svou první střelu Litoměřičtí, ovšem šlo zatím pouze o propagační pokus Heinische. Od sedmé minuty začal Stadion srovnávat hru, bohužel pro domácí nedokázali vyrovnat skóre. V šancích před Orctem se postupně objevil Přeučil, Hašek, Tvrzník a Hlusička. Posledně jmenovaný navíc nastřelil levou tyč ústecké branky. Od 9. minuty začal rozhodčí pískat sebemenší kontakt mezi soupeři a na hře to bylo znát. Snaha Litoměřic na zdramatizování tím značně utrpěla, naopak Lvům situace vyhovovala a drželi si náskok. Dvoubrankový náskok nejen drželi, nýbrž jej ještě dokázali navýšit. Ve 14. minutě rozšířil svůj gólový účet v utkání Janků a svou druhou brankou rozjásal početný kotel ústeckých fandů. Do konce prvního dějství si již připisovali střelecké příležitosti pouze hosté, a tak svítil na tabuly po první siréně stav 0:3 z pohledu Litoměřic.

Ve druhém dějství se akce střídaly na obou stranách, ale brankáři odolávali. Hra ale byla většinu času vyrovnaná. Největší šanci si vytvořilo duo Šinágl – Hašek. Přihrávku Šinágla do prázdné branky na Haška však vypíchl Orct a zachránil svůj tým od jistého gólu. O chvíli později mohli být Litoměřičtí za nevyužitou příležitost potrestáni. Sám na Volkeho ujížděl Richard Diviš, ale kotouč mu odskočil, a tak nemohl zakončit ideálně. Ve 39. minutě se Litoměřičtí konečně dočkali. Další spolupráce mezi Šináglem a Haškem již brankou skončila. Prvně jmenovaný přihrál mezi kruhy, odkud Jaroslav Hašek prostřelil ústeckého brankáře nad lapačkou a otevřel střelecký účet také na domácí straně. Stav se do konce druhé dvacetiminutovky nezměnil, ke gólu nevedla ani přesilová hra Slovanu. Skóre po dvou třetinách tak bylo 1:3 z pohledu Stadionu.

Třetí třetina začala dohrávanou přesilovkou hostů. Lvi početní výhodu nevyužili a domácí mohli pokračovat ve snaze přinejmenším vyrovnat. O několik okamžiků později předvedl sólo přes celé hřiště Hlusička, ale vystřelil pouze do náručí Orcta. Šance začaly přibývat zejména na straně domácích, kteří si začali budovat převahu poté, co v první třetině byli jasně lepší Lvi a ve druhé dvacetiminutovce byla obě mužstva vyrovnaná. Třetí třetinu si pro sebe rezervovali Litoměřičtí, hlavně její závěr. Probíhaly poslední dvě minuty normální hrací doby a začaly se vyhlašovat nejlepší hráči zápasu. Domácí však zbraně ještě nesložili a chystali překvapení pro vyprodanou Kalich arenu. Vše odstartoval v čase 59:17 Martin Tvrzník a diváci začali být napjatí. Litoměřičtí si vzali oddechový čas a krátce poté odvolali brankáře. Vytvořili si drtivý tlak, který vyvrcholil v čase 59:59! Ladislav Slížek dotlačil z bezprostřední blízkosti kotouč za Orctova záda a první část překvapení byla na světě, outsider obral favorita o bod. O tom, že nakonec Stadion získá body rovnou dva, bylo jasno v prodloužení v čase 61:19. Petr Přeučil po Šináglově přihrávce dostal kotouč do sítě a odstartoval litoměřické oslavy.