První zápas po vánoční pauze se Stadionu vydařil. Na ledě Kadaně sice kališníci prohrávali 0:1, čtyřmi góly ale dokázali vývoj skóre otočit a urvat tři body. Dvěma brankami zazářil Patrik Miškář, po jednom gólu přidali Peter Jánský a Jan Výtisk. Litoměřičtí si tak připsali důležitou výhru.

18.

1:4

0:0, 1:1, 0:3

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 24. Koblížek (Houška, Berčík) – 27. Jánský (Marcel, Jícha), 49. Miškář (M. Beran, Marcel), 53. Výtisk (Miškář), 60. Miškář (M. Beran, Moravec). Rozhodčí: Čáp, Pilný – Flegl, Kotlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 27:48. Zblokované střely: 8:12. Vhazování: 33:44. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

SK Trhači Kadaň: R. Běhula – Kottek (A), Trefný (C), T. Běhula, Kubát, R. Havel (A), Seemann, Karmaškov – J. Svoboda, Chlouba, M. Zabloudil – Koblížek, Berčík, Houška – Homer, Bucek, Havlín – Z. Zabloudil, Hradecký, Jakub Veselý.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Černohorský – M. Beran (A), Miškář, Procházka – Stehlík, Jícha, Jánský – Jindra, Moravec, Válek – Pajer, Urban, Konečný.

Hned zkraje úvodního dějství prověřil Běhulu slušnou dělovkou Holý, kadaňský brankář si ale připsal úspěšný zákrok. Na druhé straně ujel litoměřickým obráncům Zabloudil, tváří v tvář Královi ale neuspěl. Následně se do velké šance dostali Jícha s Jánským. Prvně jmenovaný obkroužil soupeřovu svatyni a nabil před branku Jánskému. Ten však zblízka poslal kotouč pouze do výstroje kadaňského gólmana.

V 16. minutě se v dobré sólakci proháčkoval až před Běhulu Matěj Beran, ani tentokrát ale na maskovaného muže v kadaňských barvách nenašel recept. Zkraje prostředního dějství se domácí mohli radovat z první trefy. V čase 23:40 vystřelil z pravého kruhu Houška, Král jeho pokus pouze vyrazil k připravenému Tomáši Koblížkovi, jenž z dorážky zamířil zcela přesně do prostoru poloodkryté klece.

Litoměřická odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat. Po Chloubově vyloučení za hákování dostali kališníci výhodu přesilové hry, kterou bleskurychle využili. Na začátku 27. minuty napřáhl z vrcholu pravého kruhu Peter Jánský a propálil vše, co mu stálo v cestě.

V polovině základní hrací doby bylo po zákroku Kottka na Konečného nařízeno pro Stadion trestné střílení. Exekuce se ujal Lukáš Válek, v přímém souboji s Běhulou ale selhal. Po Urbanově dělovce z mezikruží zase v čase 33:33 zazvonila tyčka. Proti Jíchově pokusu zase kadaňský brankář ukryl kotouč do své lapačky.

Když běžela na časomíře 49. minuta, dostali se kališníci do vedení. Patrik Miškář obdržel nahrávku na levý kruhu, najel si až před Běhulu a prostrčil kotouč mezi jeho betony až za brankovou čáru.

V čase 52:22 Litoměřičtí navýšili hubený náskok. Kotouč obloučkem spíše nahodil na soupeřovu klec kapitán Jan Výtisk a puk zapadl až za Běhulova záda. V samotném závěru ještě při početní výhodě zpečetil vítězství svou druhou trefou Patrik Miškář, jenž ranou z pravého kruhu rozvlnil síť svatyně Trhačů. Víc už se toho na ledě nestalo a Stadion si veze z Kadaně výhru 4:1.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Je to škoda. Dle mého jsme první dvě třetiny nepodávali špatný výkon. Samozřejmě nás Litoměřice trochu přehrávaly, ale díky Ríšovi Běhulovi jsme se drželi. Naše produktivita je bohužel mizerná a na jeden gól se zkrátka těžko vyhrává. V závěru nám to tam spadlo a utkání jsme nakonec bohužel ztratili.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Byla na nás znát delší pauza, bylo to takové kostrbaté. Dlouho jsme se trápili v koncovce. V první třetině jsme měli čtyřicet střel a dali jsme jen jeden gól. Zaplaťpánbůh, že v závěrečné dvacetiminutovce jsme to protrhli a zaslouženě vyhráli.“