Kališníci potvrdili roli favorita. V zápase proti kadaňským Trhačům nezazmatkovali a rozstříleli soupeře čtyřmi brankami. Nejprve se prosadil Daniel Voženílek. Trestné střílení proměnil Markus Korkiakoski a další dvě branky přidali Josef Jícha s Miroslavem Kuklou. Hosté sice dvakrát zareagovali, když se trefili Michnáč a Z. Zabloudil. To však bylo ze strany Kadaně vše a Stadion si připsal do tabulky pravdy další tři body.

12. kolo

4:2

1:0, 1:1, 2:1

HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 20. Voženílek (Kadlec, Mlčák), 24. Korkiakoski, 44. Jícha (Kadlec), 52. Kukla (Beran, Voženílek) - 37. Michnáč, 60. Z. Zabloudil (Rindoš, M. Zabloudil). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 801. Střely na branku: 38:27. Zblokované střely: 9:6. Vhazování: 34:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Lukeš - Kukla, Mlčák, Procházka, Dajčar, Korkiakoski, Marcel, Klejna - Voženílek, Jícha, Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Šik, Štohanzl, Kangas – Kropáček, Vitouch, D. Sklenář.

SK Trhači Kadaň: Neužil – Trefný, Poizl, Chalupa, Foltýn, Mert, M. Jandus, Klodner – Wojnar, Chlouba, Wágner – Michnáč, Zygmunt, M. Zabloudil – Koblížek, Rindoš, Čech – Homer, Kuba, Z. Zabloudil.

Úvodní buly vyhráli Trhači a ihned zamířili ke kališnické brance. Toto snažení jim ale dlouho nevydrželo a Stadion se brzy vydal do útoku. Ve 3. minutě dostali domácí výhodu v podobě přesilové hry, kterou se jim přes veškeré snažení nepodařilo využít.

Josef Jícha našel v 11. minutě před brankou dobře postaveného Daniela Voženílka, ten však svou střelou vyslanou po ledě nepřelstil kadaňského gólmana. V čase 12:34 se do samostatného úniku dostal Otakar Šik, ale jeho bekhendová klička mířila nad branku Jakuba Neužila.

Šestnáct sekund před koncem první periody přihrál Martin Kadlec úplně volnému Danielu Voženílkovi, jenž vypálil nad lapačku hostujícího brankáře a poslal tak Trhače do šatny se ztrátou jedné branky.

V čase 23:14 po faulu Martina Janduse na Josefa Jíchu bylo nařízené trestné střílení. Markus Korkiakoski si najel z pravé strany, bekhendem oklamal kadaňského maskovaného muže a zvýšil vedení Stadionu na 2:0.

V dalším průběhu měl domácí celek dále navrch. Daniel Voženílek se zjevil osamocen před Jakubem Neužilem, ten ovšem skvělým zákrokem kotouč polapil. Na druhé straně zamířil do akce kadaňský Roman Chlouba, s jehož střeleckým pokusem neměl Štěpán Lukeš žádný problém.

Ve 31. minutě se ocitl v obrovské šanci Matěj Beran, jenž dostal nahrávku před branku od Petera Jánského. Kadaňský gólman ale předvedl další ze svých povedených zákroků a skóre se tak neměnilo.

V čase 36:16 se na světelné tabuli rozsvítil stav 2:1. Jeden z kališníků chyboval u modré čáry a puku se chopil Albert Michnáč, který střelou pod spojnici překonal Štěpána Lukeše. Týmy odcházely do kabin po druhé třetině za stavu 2:1 pro domácí.

V úvodu třetí části ohrožoval litoměřickou klec Daniel Poizl. Šlo ale pouze o prověření kališnického gólmana. Ve 45. minutě si Josef Jícha nabruslil do středu hřiště a pohotovou střelou nad lapačku překonal brankáře Trhačů.

V 52. minutě se skóre měnilo znovu. Miroslav Kukla dostal přihrávku na modrou čáru a svou střelou pod víko propálil vše, co mu stálo v cestě. Stadion se tedy ujal vedení 4:1. V čase 59:12 se Trhačům povedlo změnit konečný výsledek. Josef Rindoš našel volného Zdeňka Zabloudila, který střelou pod břevno překonal Štěpána Lukeše. Utkání skončilo stavem 4:2.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): Dvě třetiny jsme se snažili být vyrovnaným soupeřem a úspěšně jsme bránili. Dobře jsme plnili pokyny, které jsme si řekli. Trochu náš výkon srážely přesilovky, které nám ještě moc nejdou. V poslední třetině jsme chtěli ještě s výsledkem něco udělat, ale dostali jsme dvě laciné branky po hrubých chybách. Jinak si ale myslím, že se pomalu ve výkonu zvedáme. Myslím si, že jsme v tomto utkání zatím měli nejvíce brankových šancí z celého dosavadního průběhu soutěže, které jsme ale neproměnili. Blahopřeji soupeři k zisku tří bodů.

Daniel Tvrzník ( Stadion Litoměřice): Takovéto zápasy, kdy musíme potvrzovat roli favorita, jsou pro nás strašně náročné, protože máme mladý tým. Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání. Vytvářeli jsme si spoustu šancí, které jsme ale neproměňovali. Myslím si, že v půlce utkání neměl být stav dva ku nule, ale pět ku nule. Pak jsme po hrubé chybě inkasovali na dva ku jedné a trochu jsme se rozklepali o výsledek. Naštěstí na začátku poslední třetiny jsme vstřelili třetí branku a trošku jsme se uklidnili. Zápas jsme pak v pohodě dohráli do konce.