Stadion zajížděl ke svému šestému přípravnému utkání led Ústí, kde jej čekalo severočeské derby. Litoměřicím se ale nevydařil již vstup do zápasu, kdy otevřel skóre kapitán Lvů Roubík, kterého střelecky nejvydatněji doplnil hattrickem David Ludvík. Za Litoměřice se trefili Petr Šinágl s Václavem Rackem, ti však nic nezměnili na porážce 9:2.

6. kolo

9:2

4:0, 1:1, 4:1

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 1. Roubík (Kovář, Pavlík), 10. Ludvík (Roubík, Pavlík), 14. Kovář (Ludvík, Roubík), 18. Matai (Rod, Handlovský), 28. Ludvík (Matai, Rod), 42. Handlovský (Matai, Roubík), 44. Handlovský (Matai, Vobořil), 47. Rod (Matai, Handlovský), 58. Handlovský (Holomek, Matai) - 33. Šinágl (Novák), 46. Racek (Hlusička). Rozhodčí: J. Volf - M. Biedermann, Ptáček. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:0. Diváci: 550. Střely na branku: 42:32 (13:12, 12:11, 17:9). Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 9:2. Zakázaná uvolnění: 0:1. Ofsajdy: 3:0. Vyhraná vhazování: 45:30 (13:12, 14:9, 18:9).

HC Slovan Ústí n.L.: Koutský - Pavlík, Špelda, Vobořil, Holomek, Brož, Sklenička, Švaříček, Kramár - Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - Belluš, Čermák, Laš - Matějka, Přeučil, Suchánek.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (30. Hruška) - Martinka, Hříbal, Sobotka, Kříž, Žovinec, Evan, Kolář - Rudovský, Hašek, Tvrzník - Mrňa, Rubeš, Antončík - Racek, Hlusička, Novák - Dvořáček, Šinágl, Paločko.

Stav se měnil znovu v 10. minutě při přesilovce Lvů. Přečíslení dvou útočníků domácích na jediného obránce hostů zakončil po zpětné přihrávce do prázdné branky David Ludvík. Horko bylo před domácí brankou poprvé ve 13. minutě. Antončík a Rubešem a Mrňou nebyli daleko ke snížení. Nejblíže měl ke gólu na brankovišti důrazný Pavel Mrňa, který si všiml kotouče ležícího vedle brankáře Koutského, puk za jeho záda však neprotlačil. V následující minutě hry měli domácí diváci další důvod k radosti. Ludvík našel od zadního mantinelu mezi kruhy Robina Kováře, který využil volného prostoru, jež mu hostující obrana nabídla. Aby toho nebylo málo, přidali Ústečtí před odchodem do kabin ještě čtvrtou branku. Nabídku Tomáše Roda poslal z levého kruhu přesně mezi tři tyče Jakub Matai.

Litoměřičtí vstupovali do druhého dějství se čtyřbrankovým mankem, ovšem rozhodně nijak zakřiknutě. Nejprve pálil tvrdě od modré Evan, poté se mezi kruhy odhodlal ke střele Mrňa, s oběma pokusy si ale Koutský poradil. Domácí se v prostřední části připomněli až ve 25. minutě. Bellušův pokus od modré orazítkoval pravou tyč hostující klece. Nedlouho poté byla k vidění šance na druhé straně, Rudovský si sjel k levé tyči na křižnou přihrávku, na Koutského ale nevyzrál. Ve 28. minutě se rozvlnila síť v litoměřické brance popáté. Matai našel mezi kruhy Davida Ludvíka, který forhendovou kličkou zvýšil domácí náskok.

V polovině zápasu se prostřídali litoměřičtí brankáři. Do brankoviště se postavil kmenový hráč Karlových Varů, loni Tatranský Vlk Petr Hruška a ihned mu ústečtí střelci pomohli dostat se do správné provozní teploty. Tvrdou ránu z levého kruhu musel obratně vykopnout levým betonem. Probíhala 33. minuta a Stadion se dočkal prvního gólového zápisu. Postaral se o něj po přihrávce Martina Nováka zpoza branky Petr Šinágl, který bez přípravy prostřelil brankáře Koutského, jenž na jeho střelu nestačil zareagovat. Při následné přesilovce hostí se podobně jako v úvodu třetiny odhodlal k ráně od modré Jakub Evan, ale ani tentokrát mu nebylo přáno. Při další početní převaze Litoměřic vyslal taktéž od modré svůj pokus Kříž, na teč si najížděl Tvrzník, toho však kotouč zasáhl pouze do brusle, odkud zamířil do rohu. Ještě v téže přesilové hře zahrozili Hašek s Rudovským a Tvrzníkem. Všichni tři se mohli zapsat do střelecké listiny, ale ani jeden nedokázal vyzrát na Koutského. Těsně před druhou sirénou si pořádně zachytal Petr Hruška. Nejprve musel zlikvidovat nájezd Handlovského, poté čelil několika ostrým ranám od modré čáry.

Po druhé přestávce uplynulo ze hry pouhých čtyřiašedesát sekund a červené světlo svítilo znovu a opět za hostující brankou. Důraz na hranici brankoviště předvedl David Ludvík, který tak zkompletoval hattrick a vymazal nulu na kontě brankáře Hrušky. Přesně po čtyřiačtyřiceti minutách využili Lvi třetí přesilovku a vsítili tak již sedmou branku zásluhou Lukáše Handlovského, který zůstal osamocen u levé tyče Hruškovy klece. Stadion se dočkal druhé branky ve 46. minutě. Jakub Hlusička obkroužil branku, jeho bekhendovou střelu Koutský vyrazil, ovšem pouze před sebe, odkud do odkryté branky pohodlně dorazil Václav Racek.

Vychutnat si gólovou radost domácí Litoměřickým nedopřáli na příliš dlouhou dobu. Za jedenatřicet sekund po zásahu Racka dal již na 8:2 bývalý kališník Tomáš Rod. Ani při šestigólové ztrátě však litoměřičtí nehráli odevzdaně. Obětavost na obranné polovině nejprve prokázal Sobotka skokem do Kramárovy rány, na té útočné pak svou dravost předvedl v rychlém úniku Pavel Mrňa, ovšem bez gólové tečky. Tentýž hráč zahrozil také pět minut před koncem, když vybruslil zpoza branky a zkusil štěstí střelou k pravé tyči. Tři minuty před závěrečnou sirénou ještě upravil na 9:2 po Holomkově přihrávce do prázdné branky Lukáš Handlovský. Šlo ale jen o kosmetickou úpravu skóre. Stadion tak docházel z ledu po pěti výhrách po jedenáctigólové přestřelce poprvé poražen.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zastříleli jsme si, měli jsme dobré zakončení a klid na hokejkách. Je vidět, že hráči to v sobě mají. Jsme s výsledkem spokojení, vstřelili jsme devět krásných gólů a vyšly nám přesilové hry. Dařilo se lajně Jaroslava Roubíka i pětce Lukáše Handlovského. Zápas nám naznačil některé hráčské vazby, jak by mohly jednotlivé pětky vypadat. Do 12. září je ale ještě daleko. Litoměřice nám to trochu usnadnily, v závěru nebojovaly a nekousaly. Některých chyb jsme se dopustili v obranné činnosti, hodně toho pochytal Vláďa Koutský. Ráno tvrdě potrénujeme a pojedeme na Kladno. Zdeněk Orct se připravuje a příští týden již do utkání také zasáhne."

Milan Vrzal (HC Stadion Litoměřice): "Ústecký divák se musel bavit. Z naší strany se zápas nehodnotí dobře, ukázalo nám to naše možnosti a kvality jednotlivých hráčů. Na náš vkus jsme inkasovali příliš gólů z předbrankového prostoru po individuálních chybách. Je to předsoutěžní období, zkoušíme nějaký styl, jak budeme hrát, jaké jsou možnosti, jaké může být složení pětek a testujeme hráče. Někdy utkání ukáže, že takto hrát lze, někdy naopak. Slovan byl suverénně nejkvalitnější soupeř v přípravě, i když jsme sehráli zápas i proti Spartě Praha a běloruskému týmu. Byla ta to také dobrá střetnutí, motivace proti Spartě Praha byla velká. Ústí nad Labem bylo velmi kvalitním soupeřem, které nás prověřilo a ukázalo naše možnosti. Další věc, na kterou se musíme zaměřit jsou oslabení. Musíme být vylučovaní co nejméně, inkasovali jsme v nich čtyři branky."