Vítězná série Stadionu pokračuje! Kališníci si po výhře 4:3 připisují do tabulky další tři body. Gólově se na úspěchu podíleli Lukáš Stehlík, Jan Holý, Tomáš Urban a Martin Procházka. Litoměřicím se také znovu dařilo využívat početní převahy. Jestřábí fauly hráči Stadionu potrestali celkem třikrát.

32.

4:3

1:0, 2:3, 1:0

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 14. Stehlík (Urban), 37. Holý (Miškář, Procházka), 38. Urban (M. Beran, Procházka), 51. Procházka (M. Beran, Holý) – 21. Hrníčko (Mrázek), 22. Mrázek, 39. Bartoš (Mrázek, Gago). Rozhodčí: Petružálek, Micka – Kotlík, Špringl. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. Diváci: 0. Střely na branku: 55:25. Zblokované střely: 15:12. Vhazování: 38:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Baláž, Výtisk, J. Holý, Kremláček, Jebavý, Háva – M. Beran, Miškář, Procházka – Válek, Jícha, Jánský – L. Stehlík, Urban, Konečný – Jindra, Soukup, Berka.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Drtil, Hrdinka, Matyáš, Piegl, Staněk, Kellner, Hefka – Mrázek, Bartoš, Hrníčko – Žálčík, T. Kaut, Gago – M. Novák, Motloch, T. Jandus – Podlaha, Janeček, Vachutka.

V čase 13:57 se mohli litoměřičtí fanoušci u obrazovek poprvé zaradovat. Z pravého rohu obdržel přihrávku Lukáš Stehlík, jenž si najel na vnitřní hranici pravého kruhu a vypálil. Jeho střela zamířila do volného prostoru nad betonem Ondřeje Bláhy a domácí celek se ujal vedení 1:0.

Vedení kališníkům vydrželo do počátku druhé třetiny. Ve 21. minutě se krosčekem provinil Martin Procházka a soupeři stačilo pouhých 16 vteřin k využití početní výhody. Petr Mrázek si od levého mantinelu najel do středu kruhu, odkud nahrál před branku. Zde stál připravený Dominik Hrníčko, který po přesné přihrávce vsítil první prostějovskou branku.

Po obdrženém gólu se hráči Stadionu vydali do útoku, kde kombinovali před Bláhou. Po vyražení kotouče brankářem putoval kotouč po pravém mantinelu. Ve středním pásmu se ho ujal Petr Mrázek, jenž se dostal do samostatného úniku a vypálil z pravého kruhu přesně k levé tyčce. Na tento projektil byl Adam Beran krátký a hosté se dostali do vedení.

Po dalším inkasovaném gólu se kališníci dostali do velkého tlaku, vyslali spoustu střel na bránu, ale Ondřeje Bláhu se jim nedařilo překonat. Vinou Žálčíka a Matyáše museli Jestřábi hrát ve třech, čehož Stadion využil. V čase 36:47 vystřelil po nahrávce od modré čáry Jan Holý a rozvlnil síť soupeřovy klece.

Litoměřice pokračovaly v přesilovce 5 na 4. Na časomíře svítil čas 37:43, když Tomáš Urban obdržel od Matěje Berana kotouč a zakončil do odkryté prostějovské svatyně. Kališnický mladík tak zajistil Stadionu vedení 3:2.

Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka se ale neradovali dlouho. V polovině 39. minuty převzal puk na modré čáře Tomáš Kaut, jemuž se podařilo prokličkovat přes útočné pásmo a blafákem obelstít Adama Berana. Druhá perioda tak skončila s vyrovnaným skóre.

V polovině poslední části Litoměřice potvrdily, jak umí trestat soupeřova vyloučení. Od modré čáry vyslal dělovku Jan Holý. S tou si hostující brankář poradil, když kotouč vyrazil před sebe. Ve vzniklé skrumáži se jako první zorientoval Martin Procházka a Ondřeje Bláhu překonal. Hosté se ke konci pokusili změnit skóre při hře bez brankáře, ale ani tato snaha jejich prohru neodvrátila.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „První třetinu jsme nehráli to, co jsme si představovali, paradoxně jsme ji ale vyhráli 1:0. Na začátku druhé periody jsme bohužel dostali dva slepené góly, od té doby to ale bylo na jednu bránu. To je vidět i na poměru střel 55:25 pro nás. Dostáváme ale laciné góly. Trochu jsme se trápili v koncovce, kvůli čemuž jsme Prostějov udrželi v zápasu až do konce. Samozřejmě se jednalo o kvalitního soupeře, který využil nabídnutých šancí. My jsme ale k obraně přistupovali hodně lehkovážně a mělo by to pro nás být poučení do závěru sezony.“

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): „Bylo to dobré utkání až do konce. V první třetině to bylo dobré. Ve druhé jsme sice vedli 2:1, nicméně domácí nás tlačili, zejména protože jsme ztráceli kotouče v obranném pásmu a nehráli jsme jednoduše. Domácím vyšly přesilovky, které hrají výborně. To samé se ukázalo i v třetí třetině, kdy jsme dotáhli na 3:3, pak se ale kvůli našemu zbytečnému faulu domácí opět dostali do vedení a honili jsme to na poslední chvíli. Pořád se u nás ukazuje chybějící herní disciplína, neproměňování šancí a nepříliš dobré přesilovky.“