Tohle utkání se Stadionu velmi zadařilo! Přestože proti lužickým Liškám celkem dlouho prohrával, nakonec zejména první formace ukázala svou palebnou sílu a zlomila vývoj utkání ve prospěch Stadionu. Litoměřice tak přestřílely soupeře z druhé německé ligy v poměru 4:3.

přát.

4:3

2:1, 1:2, 1:0

HC Stadion Litoměřice - Lausitzer Füchse

Branky a nahrávky: 12. Korkiakoski (Kadlec), 33. Buchtela (Kloz, Kadlec), 40. Marcel (Pavlas, Korkiakoski), 49. Kloz (Korkiakoski, Voženílek) – 5. Boiarchinov (Eriksson, Breitkreuz), 16. Breitkreuz (Eriksson, Hayes), 35. Breitkreuz (Kuchejda, Hayes). Rozhodčí: Škrobák, Vyštejn – Votrubec, Kurtin. Vyloučení: 5:4, navíc Bojarchinov (LAU) 5 + OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Pavlas, Jebavý, Buchtela, Málek, Gaspar, Havlík, Klejna – Korkiakoski, Kloz, Kadlec – Havelka, Dvořák, Voženílek – Flynn, Eret, Jirásek – Procházka, Tlačil, Grim – Šik.

Lausitzer Füchse: Schmidt – Geiseler, Hoffmann, Kupschel, Kania, Bär, Monteith, Granz, Owens – Bojarchinov, Sustorf, Stöber, Reichel, Eriksson, Schiemenz, Schmidt, Kuchejda, Breitkreuz, Hayes, Dietz, Warttig.

Do úvodu dnešního utkání vstoupili lépe hosté. Svou útočnou snahu hned v páté minutě přeměnil v první gólovou trefu Feodor Bojachrinov. Ve své aktivitě Lausitz neustával do té doby, co střelec úvodní branky dostal trest do konce utkání. V té době se utkání zlomilo a v následné přesilovce Stadionu Markus Korkiakoski vyrovnal. Přesilovky ale rozhodovaly i na opačné straně, neboť právě v ní dokázal Clarke Breitkreuz znovu otočit vedení ve prospěch německého celku. Na akce bohatá první třetina se následně dohrávala v útočném pásmu Litoměřic. Tomáš Král ale v této fázi zůstal nezdolný a Lausitz odcházel do kabin pouze s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina byla sice zahájena trochu větším náporu Lužice, ovšem Lišky šly brzy do oslabení, což domácí využili k získání herní převahy. Na opravdu velkou šanci ale Stadion čekal celkem dlouho, až v 27. minutě se dostal k prověření Schmidta Martin Kadlec, který ale minul. Krátce za polovinou přesto dokázali litoměřičtí vyrovnat! Ondřej Buchtela namířil nahození zleva přímo nad rameno gólmana německého celku. Znovu to byly ale přesilovky, díky kterým se Lausitzu povedlo ukořistit vedení zpět díky druhé trefě Clarkeho Breitkreuze. Závěr druhé třetiny patřil kališníkům, kteří dokázali srovnat se soupeřem krok i gólově. Na 3:3 vsítil svou trefu Patrik Marcel, který nekompromisně propálil levou stranu Schmidtova brankoviště.

Poslední periodu zahájil Stadion úplně stejně, jako končil předchozí – tlakem před brankou Lišek. Co ale dlouho nevycházelo, to byly střely, byť Markus Korkiakoski měl jeden opravdu výrazný pokus. Proti němu ale Schmid v posledním momentu vytáhl lapačku. Ve 49. minutě ale k trefě nakonec došlo. Vymetením poloodkrytého prostoru branky poslal kališníky vůbec poprvé v tomto utkání do vedení Jan Kloz. Lausitz se poté více snažil, ovšem poklidná hra Litoměřic mu činila poněkud větší potíže než očekával. K vyrovnání tak tedy již nedošlo. Domácí tým ovládl toto utkání velmi těsným poměrem 4:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že v zápase bylo vidět, že jsme se v týdnu už trochu věnovali systému hry. Přeci jenom těch tréninků ve čtvrtek a v pátek už nebylo tolik. Ale první třetina se nám vůbec nelíbila, čekali jsme, že se tam ty věci z tréninků objeví. Naštěstí se ve druhé třetině objevovat začaly, takže výkon měl stoupající tendenci s tím, že ve třetí třetině se to už blížilo k tomu, co jsme trénovali a co bychom chtěli hrát. Z tohoto pohledu jsme rádi a samozřejmě každé vítezství se počítá.

Corey Neilson (Lausitzer Füchse): Byl to opravdu dobrý zápas, myslím si, že oba týmy hráli velmi dobře. Podle mého názoru měl domácí tým hru propracovanou do detailů, hráli velmi dobře. Náš tým hrál také velmi dobře, postrádáme některé hráče, ale myslím že to byl dobře odehraný zápas, navíc přesilovky se nám také vydařily. Sice jsme nevyhráli, ale s naším herním projevem jsme spokojení, je to dobrá příprava na sezónu.