Po smůle, kterou měli Litoměřičtí s Chomutovem a v samém závěru přišli o možnost získat alespoň bod, si teď na ledě Ústeckých Lvů dokázali závěr utkání pohlídat. Podlehli až po prodloužení, kdy domácím vystřelil výhru Klobouček. Za Stadion přispěli k získanému bodu svými zásahy Kloz i Drábek. Spolehlivě se v brance uvedl Slipčenko.

12. kolo

3:2pr

2:0, 0:2, 0:0 - 1:0

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Šagát (Roubík, Handlovský), 20. Hanzl (Daniel Boháč, Pajič), 61. Klobouček (Alinč) - 35. Kloz (Horčička, Suchý), 40. Drábek (Hašek). Rozhodčí: J. Dvořák - Flegl, Zíka. Delegát: Gottwald. Vyloučení: 7:5, navíc Hampl (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:1. Diváci: 2 610. Střely na branku: 36:35 (17:15, 6:15, 12:5 - 1:0). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 10:10. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 42:34 (15:11, 12:10, 15:12 - 0:1).

HC Slovan Ústí n.L.: Francouz - L. Poživil, Dominik Boháč, Gureň, A. Sedlák, Klobouček, J. Zeman, Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - R. Hanzl, Pajič, Daniel Boháč - Šagát, Roubík, Handlovský - Rod, Nahodil, Hampl.

HC Stadion Litoměřice: Slipčenko - Gula, Drahorád, Drábek, Smetana, Holomek, Jiří Suchý, Ketner, Kružík - Kloz, Šinágl, M. Tvrzník - Loskot, Belay, Jaroslav Hašek - P. Horčička, Slížek, Gengel - Kafan, Hlusička, M. Novák.

Litoměřičtí se krátce po úvodním vhazování odhodlali k prvním slibným střelám. Pokusy Drahoráda, Kloze a Guly však zůstaly nevyužity. Produktivita trápila Stadion po celý průběh první části. Naopak Lvi z první akce otevřeli skóre. Roubík po rychlé kombinaci v útočném pásmu nahrál na pravou stranu Martinu Šagátovi, který prostřelil Roberta Slipčenka, novou tvář v brance Litoměřic.

Do první přestávky mohli Litoměřičtí několikrát vyrovnat. Vidět byli hlavně Kryštof Kafan s Petrem Horčičkou, kteří zaměstnávali domácího brankáře. Přišel však gól do šatny ze strany Slovanu. Pouhých sedm vteřin zbývalo do první sirény, když Boháč nahodil z pravé strany puk na branku. Slipčenko vyrazil puk před sebe a Robin Hanzl poslal puk mezi betony hostujícího brankáře do sítě.

Právě staronová posila z Litvínova byla u první a jediné vážnější šance domácích v prostředním dějství. Při ústeckém oslabení ujížděl Litoměřickým za volným pukem. Slipčenko prováhal ideální okamžik, kdy mohl puk odehrát nebo zalehnout. Obrana Litoměřic si mohla oddechnout díky faktu, že ústecký forvard musel zakončovat na dlouhou hůl.

Na počátku 35. minuty šli Lvi do tří a Stadionu se povedlo početní výhodu ještě v téže minutě využít. Po Horčičkově střele se před brankou důrazem prosadil Jan Kloz

. Následně byl vyloučen Václav Drábek, ale Litoměřičtí oslabení přežili bez úhony. Krátce po návratu hostujícího hříšníka na led si poté právě Václav Drábek najel na Haškovu přihrávku do volného prostoru před Francouzem a střelou bez přípravy zařídil gólem do šatny vyrovnání.

V závěrečné dvacetiminutovce se mohly oba týmy dostat k vedení, ale brankáři na obou stranách podávali bezchybné výkony. Útoky Lvů nejprve likvidoval Slipčenko. Po Roubíkově střele držel puk těsně u tyče, kde se jej snažil dorážet Šagát. Strážce litoměřické branky ale odolal. Ústečtí nerozvlnili síť v jeho brance ani v 54. minutě, kdy před nimi na okamžik zívala odkrytá klec.

Muž s maskou v domácí brance, Pavel Francouz, také zůstával nepřekonán. Hned třikrát uchránil vyrovnaný stav při šancích Hlusičky, Slížka a Šinágla. Včas si dokázal proti střelcům Stadion povyjet a vytěsnit jejich nebezpečné střely mimo tři tyče.

Utkání nenašlo v základní hrací době svého vítěze, muselo tedy následovat pětiminutové prodloužení. To však trvalo jen necelou minutu. V čase 60:55 si Jan Klobouček najel na levou stranu na přihrávku svého spoluhráče Jana Alinče a prostřelil Slipčenka mezi rukou a tělem. Litoměřičtí tak nakonec berou jeden bod, za který jsou ale nesmírně vděčni.

Petr Rosol: HC Slovan Ústečtí Lvi

Vyšla nám úvodní dvacetiminutovka, ve které jsme si vytvořili dvoubrankový náskok. Poté jsme začali být zbytečně podráždění a začali jsme faulovat. Doma jsme ztratili první bod, ze ztráty žádnou tragédii dělat nebudu, ale je to škoda, protože jsme utkání měli dobře rozehrané. Čekali jsme, že Litoměřice budou hrát s nasazením a že se budou chtít ukázat, ale my jsme měli zápas dohrát do tříbodového vítězství.

Jindřich Setikovský: HC Stadion Litoměřice

Myslím, že naše mužstvo zaslouží absolutorium. Sehráli jsme velice povedený zápas. Donutili jsme Ústí dělat chyby, které normálně nedělají a myslím si, že za poslední třetinu jsme si zasloužili vyhrát v základní hrací době. To prodloužení už je trochu o štěstí a zkušenosti a Ústí tam bylo o trochu zkušenější. Nakonec ten rozdílový gól dalo. Myslím ale, že jsme si za těch šedesát minut zasloužili vyhrát, že jsme byli dnes ve všech směrech lepší. Je škoda, že jsme alespoň nezískali ten druhý bod. Ve čtyřech se potom ukázala zkušenost ústeckých útočníků a nezkušenost našich obránců, ale přesto klobouk dolů.