Pravidlo nedobytnosti domácí pevnosti stále v ve vzájemných utkáních Litoměřic a Frýdku-Místku platí. Zejména druhá třetina rozhodla o vítězství Rysů v duelu dvou těsných sousedů v tabulce. Před sedmnáctidenní pauzou tedy odjíždějí kališníci z haly Polárka bez bodu. Jedinou trefu za litoměřické přidal Radek Pilař.

30. kolo

3:1

1:1, 2:0, 0:0

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 19. Franek (Przybyla, Kafka), 25. Przybyla (Kafka, Růžička), 37. Przybyla (Franek, Kafka) - 19. Pilař (Hanták). Rozhodčí: Jakub Koziol, Pavel Obadal – Radim Adamec, Leon Wesley. Vyloučení: 4:6, navíc Bajtek (JFM) - 10 min OT. Bez využití. Diváci: 1137. Střely na branku: 31:35. Zblokované střely: 10:14. Vhazování: 29:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Frýdek-Místek: Strmeň (Daneček) – Bartko, Zahradníček (A), Haman, Piegl, Matyáš – Marek Růžička, Pechanec, Bajtek – Kvasnica, Osmík, Harkabus – Klimša (C), Zachar, Kofroň – Franek, Przybyla, Kafka – Stránský.

HC Stadion Litoměřice: Král – Buchtela, Smetana (C), Strejček, Jeřábek, Jandus, Jebavý – Bílek (A), Veselý, Kusý – Kantner, Kodýtek, Helt – Stříbrný, Šimeček, Řehoř – Pilař, Hanták, Jirásek

Autor reportáže: Marek Jašek (hcf-m.cz)

Hned v druhé minutě měli Slezané velkou šanci. Martin Osmík se řítil naprosto neatakován na brankáře, ale svou střelu uspěchal, vypálil z větší vzdálenosti a jeho ránu brankář Král zlikvidoval pravým betonem. Zbytek první třetiny měl víceméně stejný scénář. Rysi se snažili uzamknout soupeře před Králem a naopak hosté přecházeli do rychlých protiútoků.

První branka dnešního duelu padla necelé dvě minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky. Tomáš Franek se zničehonic objevil před Králem a svou ránou z bezprostřední blízkosti nedal brankáři nejmenší šanci, jeho pumelice letěla do pravého horního rohu branky. Hosté ale velice rychle zareagovali a překazili radost domácích fanoušků. Radek Pilař se uvolnil na pravé straně a svou střelu umístil mezi betony domácího Strmeně. Víc už se v první třetině nestalo.

Začátek druhého dějství byl poněkud opatrný a ani jeden z celků se vlastně nedostal do žádného pořádného zakončení. Zlom přišel v 25. minutě, kdy si Frýdek-Místek dokázal vedení opět vzít na svou stranu a zvedl domácí příznivce ze sedadel. Dan Przybyla se prezentoval nenápadnou střelou od pravého mantinelu, a ta nakonec zapadla až za záda brankáře Krále. Necelých sedm minut před koncem třetiny se do přečíslení dostaly Litoměřice, ale domácího brankáře zachránila levá tyč. Známé přísloví nedáš-dostaneš se opět naplnilo a zanedlouho už rysi vedli o dvě branky. Podruhé se do střelecké listiny zapsal Dan Przybyla. V závěru druhé třetiny ještě Denis Kusý rozezvonil tyč.

Závěrečná část hry už žádnou branku nepřinesla, ale šance byly k vidění na obou stranách. Nejprve se do zakončení dostal Marek Růžička, ale brankář Král si připsal úspěšný zákrok a střelu domácího útočníka schoval do své lapačky. Růžička byl ve třetí třetině velice aktivní a připsal si ještě jednu tutovou příležitost, ale ani ta neskočila v brance. Sedm minut před koncem se špatně domluvili domácí obránci a Litoměřice se vrhly do přečíslení dva na jednoho. Hanták ovšem svou střelu nedokázal umístit mezi tři tyče. Hosté se ještě pokoušeli o hru bez brankáře, ale snížení to nepřišlo. Kališníci padli potřetí za sebou, po reprezentační přestávce mají tedy co napravovat

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Začali jsme aktivně, měli jsme dobrý pohyb, myslím si, že lepší než soupeř. Po zásluze jsme šli do vedení. Dneska to byl zápas čtvrté lajny, která dala tři góly. Trošku jsme zdramatizovali konec, kdy jsme se báli, že bychom to nemuseli dotáhnout do vítězného konce. Dělali jsme zbytečné individuální chyby, ale dotáhli jsme to na vítězství za tři body, takže jsme rádi.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Měli jsme hodně šancí, dvě přečíslení. Ačkoli jsme góly nevytěžili, domácí nás dvakrát potrestali v druhé třetině, a to rozhodlo to utkání. I ve třetí třetině ve vlastním oslabení, pokud jedeme prakticky dvakrát sami na bránu a nedáme gól, tak těžko můžeme otáčet skóre. Na druhou stranu musím uznat, že těch pět zápasů, které jsme odehráli v krátkém sledu, byly dneska vidět. Když to řeknu narovinu, tak polovina mužstva nastoupila se zraněním. Bylo to extrémně náročné, myslím si, že na ty body jsme dnes měli, odehráli jsme to nato, kolik jsme měli sil, velmi dobře. Ale jak říkám, bez gólů se vyhrávat nedá.