I přes počáteční vedení a veškerou snahu se kališníkům nepodařilo na ledě přerovských Zubrů urvat nějaké body. Do vedení poslal Litoměřice na konci první třetiny Miroslav Kukla, který jako jediný ze Severočechů dokázal využít početní výhodu. Dále se prosadil i kapitán Daniel Voženílek. Jenže dvě branky byly v tomto utkání na zisk bodů nedostatečné.

9. kolo

5:2

0:1, 2:1, 3:0

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 26. Pšurný (Černý), 27. Doležal (Pšurný, Čáp), 43. Navrátil (Černý, Pšurný), 44. Kratochvíl (Goiš), 49. Čáp (Doležal) – 17. Kukla (Korkiakoski, Voženílek), 36. Voženílek (Doudera). Rozhodčí: Dědek, Pilný – Maštalíř, Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1715. Střely na branku: 41:22. Zblokované střely: 8:12. Vhazování: 41:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Krisl, R. Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – M. Kratochvil, Hejcman, Číp – Goiš, T. Sýkora, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, F. Dvořák.

HC Stadion Litoměřice: Lukeš – Mlčák, L. Doudera, Dajčar, Strejček, Marcel, Kukla, Klejna – Voženílek, Korkiakoski, Kangas – Beran, Přikryl, Jánský – Jícha, Šik, M. Kadlec – D. Sklenář, Vitouch, Kropáček.

První periodu začali hokejisté obou týmů velmi opatrně. K první větší šanci se vypracovali domácí v 8. minutě, kdy Zubři vyhráli vhazování před kališnickým brankářem a rozhodli se ho ostřelovat. Tomáš Sýkora vypálil na Štěpána Lukeše jako první, po něm to zkoušel ještě Šimon Kratochvíl, avšak ani jeden nebyl úspěšný.

Do velké příležitosti se na druhé straně ve 14. minutě dostal Peter Jánský, jenž pláchl přerovské obraně a vypálil. Po jeho pokusu ještě dorážel Matěj Beran, který též neuspěl.

V čase 14:50 došlo k prvnímu vyloučení v utkání. Ze hry odešel na trestnou lavici domácí Tomáš Doležal za sekání. Zubři se sice na počátku oslabení dokázali osvobodit, ale poté přebrali iniciativu hosté. V 17. minutě kališníci zásluhou Miroslava Kukly využili přesilovku a ujali se vedení.

V druhé třetině byli od počátku aktivnější Přerovští, to se odrazilo i na skóre. Ve 25. minutě Roman Pšurný chtěl zřejmě před brankou nahrát svému spoluhráči, jenže couvající litoměřický obránce srazil kotouč do vlastní branky a Zubři tedy vyrovnali.

O necelé dvě minuty později padla další branka a opět za Lukešova záda. Domácí celek byl v početní výhodě 5 na 3, z mezikruží vypálil Tomáš Doležal, jenž mířil přesně do levého horního rohu.

Ve 32. minutě byl v samostatném úniku faulován Peter Jánský a rozhodčí nařídili trestné střílení. Toho se chopil Markus Korkiakoski, který se pokusil bekhendovou kličkou překonat Michaela Petráska. Kotouč ale skončil mimo brankovou konstrukci.

Do konce druhé periody zbývalo necelých pět minut, když se kališníkům podařilo srovnat skóre. Litoměřický kapitán Daniel Voženílek dokázal využít nesoustředěnosti přerovské obrany a z předbrankového prostoru zakončit do sítě.

Třetí část se nesla ve znamení domácí nadvlády. V čase 42:20 po střele z pravého kruhu od Romana Pšurného předvedl litoměřický gólman pěkný zákrok. Poté ale přišla dorážka z ostrého úhlu od Roberta Černého. Z nulového úhlu ještě dorážel Jakub Navrátil, jenž střelou o beton dostal puk za brankáře.

Jen minutu a pár sekund potřebovali Zubři k další změně stavu. Ze středu hřiště pálil Matouš Kratochvíl a kotouč vylétl vysoko do vzduchu, Štěpán Lukeš nevěděl, kde se puk nachází a ten jej nakonec přeletěl a skončil za jeho zády.

Ve 49. minutě domácí celek znovu navyšoval vedení. Přerovští vyhráli buly v útočném pásmu a po přihrávce Tomáše Doležala si sjel s pukem do mezikruží Zdeněk Čáp, jenž se dokázal strefit pod lapačku litoměřického maskovaného muže. Zvýšil tak na 5:2 a tři body zůstaly v Přerově.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Za tři body můžeme poděkovat Michaelovi v bráně, po první třetině mohlo být hotovo. Nevím, čím to bylo. Jestli tím, že jsme v Budějovicích po výborném výkonu ztratili body… První třetina ale byla nejhorší od ledna, co jsem v Přerově na střídačce. Druhá část byla lepší, ale tolik naivity, co jsme ukázali, se v dalších zápasech určitě nevyplatí. Jsme rádi za poslední třetinu, kdy jsme stáhli hru na deset útočníků. Padalo nám to tam se štěstím, nicméně věřím, že to týmu může pomoci.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme odehráli vyrovnané dvě třetiny, ale třetí třetinu odehrál lépe soupeř, který byl lepší jak ve svém, tak v našem brankovišti, odkud jsme dostali čtyři góly z bezprostřední blízkosti. Tím si domácí rozhodli zápas a zaslouženě berou tři body.