Jihlavská Dukla potvrdila roli favorita a porazila Stadion 5:2. Ačkoliv kališníci vstoupili do utkání velice aktivně a byli ze začátku vyrovnaným soupeřem, po prvních dvou brankách začali domácí dominovat. Nutno podotknout, že ani za velice nepříznivého stavu hráči Litoměřic nepolevili ve výkonu a statečně se rvali o každý puk. Na body to ale bohužel nestačilo.

54. kolo

5:2

3:0, 2:2, 0:0

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Jiránek (J. Holý, Hrníčko), 9. Vála (Čachotský), 15. Anděl (Pekr, Jiránek), 25. Harkabus (Suchánek, Holý), 33. Pekr (Anděl, Kajínek) – 37. Korkiakoski (Pavlas, Schegolkov), 40. Jirásek (Kropáček). Rozhodčí: Kopeček, Vokřál – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1484. Střely na branku: 31:32. Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 46:28. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Honzík) – Váňa, Kajínek, Matějíček, Půža, Holý, Suchánek, Černohorský – Pekr, Skořepa, Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Hrníčko, Zeman, Jiránek – Bezúch, Klíma, Vála.

HC Stadion Litoměřice: Král (33. Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Strejček, Jebavý, Dluhoš, Klejna – Schegolkov, Korkiakoski, Kadlec – Voženílek, Svoboda, Jánský – Dvořák, Průžek, Štohanzl – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

Oba týmy vstoupily do utkání velmi aktivně. Zpočátku byl zápas vyrovnaný a oba mančafty si tvořily pěkné šance. Do první větší šance se dostal domácí Matěj Pekr, který dostal nahrávku na pravý kruh. Tomáše Krále ale nepřekonal.

Na druhé straně ledové plochy se dostal k brance Markus Korkiakoski, ale ten domácího gólmana také nepřekonal.

Na počátku šesté minuty padla první branka. Tomáše Krále překonal Tomáš Jiránek, který tečoval střelu od Jana Holého. Díky jeho teči byl kotouč pro kališnického brankáře nechytatelný.

Po vstřeleném gólu se domácí dostali do menšího tlaku, kterého ale nevyužili. Naopak Jaroslav Dvořák se dostal do pěkné šance, ale Lundström byl připravený.

Pouhých deset sekund po Dvořákově střele se dostala Dukla do dvoubrankového vedení. Z pravého kruhu si nabruslil Matěj Vála, jenž dostal přesnou přihrávku od Tomáše Čahotského a strefil se přesně nad Královu vyrážečku.

Po této brance se do šancí dostávali převážně domácí hráči. Příležitosti ale nebyly příliš velké. Naopak se do veliké šance dostal na druhé straně Daniel Voženílek, který překvapil domácího brankáře a ten jen stěží stihl zareagovat a vyrazit puk do bezpečí.

Dukla v první třetině přidala ještě jednu branku. Krásnou kombinaci předvedli Matěj Pekr a Lukáš Anděl, který po přesné přihrávce neměl problém dostat z mezikruží kotouč za Králova záda.

První třetina tak skončila s jasným výsledkem 3:0 pro Duklu.

Ačkoliv druhou třetinu začali kališníci aktivně, další obdržené brance se neubránili. Do oslabení posílal Stadion Peter Jánský a Dukle stačilo pouhých 18 vteřin na využití přesilovky. Branku vstřelil Tomáš Harkabus a zvyšoval na 4:0.

Ani ztráta čtyř tref kališníkům neubrala na aktivitě. Ta ale trvala jen do doby, než král Stadion ve třech. Ačkoliv Jihlava přesilovku 5 na 3 nedokázala využít, po návratu kapitána Aleše Pavlase na led, vstřelili domácí další branku. Prosadil se Matěj Pekr a zvyšoval na propastných 5:0

Po páté obdržené brance mezi tři tyče dostal Martin Michajlov, který střídal Tomáše Krále.

Ve 37. minutě dostaly Litoměřice šanci v podobě přesilovky 5 na 3 a dokázali ji využít. Domácího Lundströma překonal Markus Korkiakoski, jenž pálil mezi lapačku a beton domácího brankáře.

Ve 40. minutě přidal druhou kališnickou branku Filip Jirásek, který prostřelil domácího brankáře bekhendovou střelou nad beton a snižoval na 5:2

Ačkoliv ve třetí periodě Lukáš Anděl překonal Martina Michajlova, gól nebyl uznán z důvodu postavení hráče v brankovišti.

Zbytek třetiny se dohrál beze změny skóre a utkání tedy skončilo 5:2.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):„Zápas byl pro nás velmi těžký. Jihlava byla celé utkání suverénně lepší. Hodně nám utekla v první třetině a pak už jsme neměli vůbec sílu ani zkušenost s utkáním něco udělat.“

Petr Vlk (Hokej Dukla Jihlava): „Začali jsme dobře a do stavu 5:0 nám to celkem chodilo. Přesto bylo v naší hře hodně nedůsledností a soupeř z nich měl iks přečíslení. Zaplaťpánbůh, že je neproměnil.“