Kališníci se po reprezentační přestávce vydali k prvnímu venkovnímu utkání, do středočeského Kladna. Dvě třetiny Stadion dokázal soupeře udržet bez gólu, v té třetí však bohužel padl. Rytířům se podařilo poslat za záda Tomáše Krále hned tři góly. Z ČEZ stadionu tedy Litoměřice odjíždějí bez bodu.

22. kolo

3:0

0:0, 0:0, 3:0

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 43. Bláha (Kloz, Machač), 47. Přikryl (Pekr, Strnad), 50. Svedlund (Lorraine, Zikmund). Rozhodčí: Dědek, Kopeček - Podrazil, Krátký. Vyloučení: 4:7, navíc Pavlas (LTM) - 10 min OT. Bez využití. Diváci: 1660. Střely na branku: 28:31. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 30:28. Průběh utkání: 3:0.

Rytíři Kladno: Kopřiva – Hořava, Repe, Lenďák, Štich, Kehar, Štindl – Redlich, Kubík, Kružík – Kloz, Machač, Bláha – Strnad, Přikryl, Pekr – Zikmund, Svedlund, Lorraine.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Jandus – Řehoř, Veselý, Bílek – Pilař, Hanták, Kantner – Helt, Válek, Stříbrný – Jirásek, Havelka, Dvořák.

Hned v první minutě se Litoměřičtí mohli ujmout vedení. Vítězslav Bílek využil chyby Petra Hořavy a vyjel proti brance Miroslava Kopřivy. Puk poté poslal k bližší tyči, ovšem kladenský gólman jej dokázal vytěsnit. Stadion poté nadále napadal útočné pásmo kladenského celku, který byl z úvodního náporu zaskočen. O první vážnější akci se Rytíři postarali až v páté minutě, kdy Jakub Strnad vyjel do brejku proti Královi. Litoměřický gólman ale dokázal kotouč hokejkou vypíchnout. Zbytek třetiny přinesl spíše dobývání branek, jak Miroslav Kopřiva, tak Tomáš Král si velmi zachytali, žádná vážnější šance však jejich branku neohrozila. Po první třetině tedy oba týmy odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina začala přesilovkou Stadionu, díky vyloučení Repeho ze závěru třetiny první. Do té kališníci vstoupili velice aktivně a již 44 vteřin po úvodním vhazování ji mohli využít. Po nahození Aleše Pavlase zůstal kotouč v brankovišti, čehož si všiml Jan Veselý a pokusil se jej dorazit za Kopřivova záda. Trefil však pouze tyčku. Na Miroslava Kopřivu čekala práce i nadále, neboť záhy byl vyloučen Jan Kloz. Kombinační akci mezi Bílkem a Pavlasem dokázal jejich někdější spoluhráč z Kladna Kopřiva zastavit. Početní výhoda, dokonce dvojnásobná, pak přešla na kladenskou stranu. Tu kladenští nedokázali využít dle svých představ, na Tomáše Krále příliš práce nečekalo. A to ani v následujícím litoměřickém oslabení. Vzruch před brankou čekal spíše na Kopřivu, ten musel v následující kladenské přesilovce čelit samostatnému průniku Filipa Helta. Dokázal ale udržet svůj beton na ledě, čímž Heltovu střelu zblokoval. Do konce třetiny měl z gólmanů více práce kladenský Kopřiva, všechny litoměřické střely však dokázal zastavit, proto i druhá perioda skončila bezgólovým stavem.

Třetí třetina začala opětovně přesilovkou Litoměřic. O jedinou střelu se postaral Radek Jeřábek, který trefil pouze Petra Štindla. Ve 43. minutě byl k vidění první gól utkání. Nováček v kladenské sestavě Štěpán Bláha přijal puk v mezikruží a bekhendovou kličkou jej poslal k hornímu rohu Královy branky. Bláha si připsal svou první trefu ve WSM Lize. Vstřelený gól dosud nevýrazné kladenské hokejisty nabudil, Tomáš Král musel v následujících momentech čelit střeleckým pokusům Lorraineho, Hořavy a Šticha. Následně i Romana Přikryla, který našel odražený kotouč. Ten poté uklidil po ledě do branky Krále. Velmi rychle Rytíři zakončili i po třetí. Střelou pod horní tyč dokázal Krále překonat Linus Anders Svedlund. Rytíři poté uvolnili hru, čehož Stadion využil a začal se opětovně více tlačit na Kopřivovu branku. Přímo kladenský gólman však nemusel čelit vážnější akci. V závěru třetiny se pokoušeli dělovkami navýšit vedení obránci Jurij Repe a David Štich. Na Krále však tentokrát vyzrát nedokázali. Přesto díky zvládnuté třetí třetině udrželi Rytíři všechny body doma.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): V první třetině to byl vyrovnaný hokej nahoru dolů, gólmani předváděli výborné výkony. Ve druhé třetině byly Litoměřice lepší, ale díky Koprovi byl stav 0:0. Litoměřice tam měly snad přes dvacet střel a my asi jen osm. Hosté měli stoprocentní šance a asi se tam zápas lámal. Po prvním gólu Litoměřice hru otevřely, my to potrestali a už jsme soupeře do ničeho nepustili.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): My jsme dnes neodehráli špatný zápas. Výsledek je pro nás ale samozřejmě špatný. V první třetině bylo vidět, že se do toho mužstva po přestávce dostávala. Ve druhé třetině jsme byli lepší, vytvořili jsme si hodně šancí, ale bez gólu se samozřejmě vyhrát nedá. I podle statistik jsme měli docela hodně zakončení a tam se to asi rozhodlo. Pokud chceme uspět s takovým týmem jako je Kladno, tak musíme být mnohem ukázněnější. Přestože ve druhé třetině jsme si nějaké šance vytvořili, tak jsme byli hodněkrát vyloučení. Disciplína nás dnes stála body. Před prvním gólem byla situace, na kterou se budu muset podívat. Nechci říkat, že tam byl jasný faul, ale možná tam byl. Potom jsme hru hodně otevřeli a domácí to potrestali. Bez gólu nemůžeme vyhrát.